Zootechnik

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Zootechnik

Podmínkou pro výkon této profese je vysokoškolské vzdělání z některé ze zemědělských univerzit. Minimálním požadovaným titulem je Bc. Jazykové znalosti nebývají podmínkou, nicméně vzhledem k povinnému absolvování vysoké školy je zřejmé, že základní znalost cizích jazyků má každý zootechnik.

Zootechnik, obdobně jako například veterinární lékař, včelař, nebo svým způsobem i řezník, pracuje se zvířaty. Náplní jeho práce je sestavování plánů, samotná organizace a správné řízení živočišné výroby především ve větších zemědělských družstvech a podnicích. Zootechnik nemusí pracovat jen s dobytkem, ale výjimečně i s jinými druhy zvířat například v chovných stanicích.

Zootechnik se stará o to, aby byly zajištěny optimální podmínky pro chov zvířat a nedocházelo k týrání či zanedbávání jemu svěřených kusů. Při své činnosti dbá, mimo jiné, na pravidelnou kontrolu zdravotního stavu zvířat a v případě onemocnění či nutnosti oočkování zvířat, spolupracuje s veterinárním lékařem. Zootechnik, ze své pozice, může rozhodnout, která zvířata jsou vhodná k porážce a plánuje chov tak, aby docházelo k plnění požadavků odběratelů. Dbá na to, aby nedocházelo k porážení nedorostlých kusů dobytka, či k příliš brzkému prodeji zvířat a kontroluje, zda jsou zvířata v optimální fyzické a zdravotní kondici, aby splnila očekávání a objednávky odběratelů. Naopak také kontroluje nově příchozí kusy od dodavatelů, a v případě nesplnění požadavků, je v jeho kompetenci zvíře dodavateli vrátit. Rovněž plánuje nákup nového dobytka pro následný chov.

Zootechnik také určuje, jakým způsobem a v jakých podmínkách je nejvhodnější zvířata chovat a plánuje případné inseminace.
Zootechnik rovněž dohlíží na způsob, čas a skladbu krmení pro svěřená zvířata, s ohledem na jejich zdravotní stav a stáří. Zjišťuje váhové přírůstky, které pečlivě zaznamenává. Měří a zapisuje množství produktů od skotu získaného – například masa a mléka.

Ve své profesi musí zootechnik vést pečlivou dokumentaci ke každému narozenému kusu dobytka, ke každé porážce či úmrtí a chorobám. Tato dokumentace často bývá využívána i v účetnictví zemědělského družstva, či podniku.

Zootechnik pracuje v čistém prostředí kanceláří, ale stejně tak i ve chlévech či stájích družstva či podniku, ve kterém je zaměstnán. Je třeba zdůraznit, že zootechnik pracuje často ve velmi znečištěném prostředí, často i v prostředí, kde se vyskytují výkaly, bakterie a zápach. Je proto nezbytně nutné dodržovat základní hygienická opatření. Zaměstnání je vhodné pro člověka, který netrpí nemocemi pohybového ústrojí a neštítí se kontaktní práce se zvířaty se vším, co to obnáší. Zootechnik pracuje s běžnou kancelářskou a komunikační technikou a specifickými nástroji pro ošetření, údržbu či inseminaci dobytka.

Požadované vzdělání: vysokoškolské s minimálním titulem Bc.

Zootechnik volná místa

Zootechnici
SYGNUM, s.r.o.
Zlín, Napajedla, Zámecká, 582, 763 61
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2017-06-05
Náplň práce: práce zootechnika, krmné dávky koní, organizace práce ošetřovatelů, dokumentace režimu Hřebčína Napajedla Požadavky: znalost v oboru, znalost AJ na úrovni B1, ŘP sk.B, uživatelská znalost MS Office, praxe v oboru výhodou. Nabízíme: možnost ubytování, stravenky.

Zootechnici
SYGNUM, s.r.o.
Zlín, Napajedla, Zámecká, 582, 763 61
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 19000 - 0
Od: 2017-06-05
Náplň práce: ošetřování hřebců v areálu Hřebčín Napajedla Požadavky: dobrý vztah ke koním Nabízíme: stravenky.

Zootechnik/zootechnička
Zemědělská společnost Ostřetín, a.s.
Pardubice, Ostřetín, , 273, 534 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 28000 - 0
Od: 2017-10-01
Místo výkonu práce Ostřetín - Holice. Zaměstnanecké výhody: firemní benefity První kontakt telefonicky od 8:00 do 14:00 hodin, e-mailem nebo osobně.

Zootechnik - skot
Jana Horová
Ústí nad Labem, Homole u Panny, , 21, 400 02
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2018-06-01
Místo výkonu práce: Babiny II č.p. 21, Homole u Panny, Ústí nad Labem. áplń práce: řízení a vzájemná koordinace provozních činností ve vazbě na další úseky živočišné výroby. Rozhodování o způsobu ustájení či pastvě zvířat v chovu, stanovování krmné dávky podle druhu a kategorie jednotlivých zvířat. Provádění selekce, zajišťování inseminace a veterinárního ošetření. Dohlížení na zdravotní stav zvířat a jejich dobrou kondici. Požadujeme: vyučení, řidičské oprávnění skupin B, T, základní znalost práce s počítačem a fyzickou zdatnost. Nabízíme: mzdu 20 000,- Kč., výkonové prémie, podnikové stravování, nástup možný ihned. Kontakt: telefonicky si sjednat osobní jednání.

výživář a zookonzulent
Mráz Agro CZ, s.r.o.
Strakonice, Blatná, Jiráskova, 201, 388 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 40000
Od: 2017-06-01
Mráz Agro CZ, s.r.o. hledá do svého týmu: specialistu výživy hospodářských zvířat Místo výkonu práce: kombinace terénu (ČR) a kanceláře (Blatná) Koho hledáme? Máte zootechnické vzdělání, obchodního ducha a chuť se učit nové věci? Hledáme člověka zapáleného so živočišné výroby. Baví Vás řešit otázky výživy zvířat, jejich zdraví nebo prevence chorob? Pak hledáme právě Vás? Náplň práce: - navrhování a realizace řešení efektivní výživy zvířat - příprava receptur a výrobních procesů - zpracování požadavků zákazníků - kontrola dodržování norem, legislavity a předpisů (ÚKZUZ atd.) - účast na vývoji nových produktů a technologií - poradenství a podpora obchdního týmu - poradenství zákazníkům - zpracování protokolů ze zkoušek - sledování trendů a legislativy - samostatné vedení projektů - evidence databáze vzorků - péče o stávající zákazníky - vyhledávání nových obchodních příležitostí - prezentace výrobků a jejich aplikace - spolupráce s marketingovou specialistkou - kombinace práce v terénu a home office (zázemí firmy k dispozici) POŽADUJEME: SŠ/VŠ vzdělání, akceptujeme i výuční list s dostatečnou praxí na podobné pozici, praxe v oboru velkou výhodou (nikoli podmínkou), znalost práce na počítači (Excel), znalost AJ výhodou, ochota učit se novým věcem a dál se vzdělávat v oboru, schopnost odolávat stresu a ochotu cestovat, schopnost analytického myšlení a kritický pohled, ŘP "B" - aktivní řidič, flexibilitu a seriózní přístup k práci, profesionální a etické vystupování NABÍZÍME: zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí, mobilní telefon, počítač, služební automobil, plat odpovídající pozici a motivující finanční ohodnocení, příjemné pracovní prostředí, možnost vzdělávání a účast na mezinárodních výstavách, 13. a 14. plat, příjemný a dynamický kolektiv, pozvolné zapracování, podpora kolegů, příspěvek na životní pojištění, další firemní benefity KONTAKT: V řípadě zájmu zašlete svůj životopis a další případné přílohy na adresu: katerina.kaspirkova@mrazagro.cz

výživář a zookonzulent
Mráz Agro CZ, s.r.o.
Strakonice, Blatná, Jiráskova, 201, 388 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 40000
Od: 2017-10-09
Mráz Agro CZ, s.r.o. hledá do svého týmu: specialistu výživy hospodářských zvířat Místo výkonu práce: kombinace terénu (ČR) a kanceláře (Blatná) Koho hledáme? Máte zootechnické vzdělání, obchodního ducha a chuť se učit nové věci? Hledáme člověka zapáleného so živočišné výroby. Baví Vás řešit otázky výživy zvířat, jejich zdraví nebo prevence chorob? Pak hledáme právě Vás? Náplň práce: - navrhování a realizace řešení efektivní výživy zvířat - příprava receptur a výrobních procesů - zpracování požadavků zákazníků - kontrola dodržování norem, legislavity a předpisů (ÚKZUZ atd.) - účast na vývoji nových produktů a technologií - poradenství a podpora obchdního týmu - poradenství zákazníkům - zpracování protokolů ze zkoušek - sledování trendů a legislativy - samostatné vedení projektů - evidence databáze vzorků - péče o stávající zákazníky - vyhledávání nových obchodních příležitostí - prezentace výrobků a jejich aplikace - spolupráce s marketingovou specialistkou - kombinace práce v terénu a home office (zázemí firmy k dispozici) POŽADUJEME: SŠ/VŠ vzdělání, akceptujeme i výuční list s dostatečnou praxí na podobné pozici, praxe v oboru velkou výhodou (nikoli podmínkou), znalost práce na počítači (Excel), znalost AJ výhodou, ochota učit se novým věcem a dál se vzdělávat v oboru, schopnost odolávat stresu a ochotu cestovat, schopnost analytického myšlení a kritický pohled, ŘP "B" - aktivní řidič, flexibilitu a seriózní přístup k práci, profesionální a etické vystupování NABÍZÍME: zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí, mobilní telefon, počítač, služební automobil, plat odpovídající pozici a motivující finanční ohodnocení, příjemné pracovní prostředí, možnost vzdělávání a účast na mezinárodních výstavách, 13. a 14. plat, příjemný a dynamický kolektiv, pozvolné zapracování, podpora kolegů, příspěvek na životní pojištění, další firemní benefity KONTAKT: V řípadě zájmu zašlete svůj životopis a další případné přílohy na adresu: katerina.kaspirkova@mrazagro.cz, informace Ing. Procházka, tel. 603188724

Hodnotitel krav holštýnského plemene
Českomoravská společnost chovatelů, a.s.
Olomouc, Olomouc, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 23000 - 0
Od: 2016-09-01
Místo výkonu práce: Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Náplň práce: - zodpovídá za provedení lineárního popisu dcer po testovaných býcích podle schválené metodiky - provádí lineární popis u všech matek býků navržených oprávněnými organizacemi - podílí se na přípravě zvířat před výstavou - při návštěvách jednotl. chovů sleduje úroveň označení hosp. zvířat - provádí plošné hodnocení krav dle požadavků jednotl. chovatelů Pracovní doba - pondělí - pátek. Pracovní úvazek: 37,5 hod. týdně. Požadujeme: - ÚSO nebo VŠZ (zemědělského směru) - řidičský průkaz skupiny B - samostatnost při řešení problémů - ochota učit se nové věci, logické myšlení, iniciativa, zodpovědnost, komunikativnost - pečlivost, časová flexibilita Nabízíme: - ohodnocení dle znalostí a zkušeností - benefity (5 týdnů dovolené, kapitálové životní pojištění) - stravenky - příjemné prostředí a přátelský kolektiv První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem.

odborný/á poradce/poradkyně pro živočišnou výrobu - produkce mléka
DIEMER CZ s.r.o.
Uherské Hradiště, Uherské Hradiště, Sokolovská, 573, 686 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 23000 - 0
Od: 2017-07-01
vybudování týmu poradců pro jednotlivé regiony v ČR, práce se stávajícími zákazníky v regionu - Jihomoravský kraj, poradenství v oblasti hygieny živočišné výroby, potravinářství, telefonická a e-mailová komunikace se zákazníky, prezentace firmy na různých seminářích a školeních pro zootechniky, možnost profesní realizace a růstu. Kontakt telefonicky (00421 032 7434 770) nebo e-mailem.

Údržbář/ka
VEMA, akciová společnost
Chrudim, Chrudim, Dašická, 911, 537 01
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 100 - 0
Od: 2018-10-15
Místo výkonu práce: Dašická 911, Chrudim. NÁPLŇ PRÁCE: údržba technologie chovu drůbeže. POŽADAVKY: výhodou svářečský průkaz a řidičský průkaz sk. T. První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.