Uklízečka

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Uklízečka

Uklízečka, obdobně jako například pokojská, nepotřebuje k výkonu své profese žádné specifické vzdělání, znalosti ani kurzy. Postačí manuální zručnost, ochota pracovat a podmínkou je čistotnost a pečlivost.

Uklízečkám zpravidla postačí základní vzdělání, ale v této profesi může pracovat i středoškolsky vzdělaný člověk. Uklízečka bývá obvykle zaměstnancem podnikatelských subjektů, velkých i malých firem a stále častěji i domácností. Tato profese může být též provozována na živnostenský list, kdy je uklízečka najímána jako externí pracovník.

V této profesi se uplatňují obvykle ženy, ale rozhodně to není pravidlem.

Náplní práce uklízečky je kompletní úklid přiděleného objektu, místností nebo domácnosti. Rozsah úklidu bývá upraven ve smlouvě nebo sjednán ústně a může zahrnovat úklid podlah ve smyslu vysávání, umývání, dále pak utírání prachu a desinfekce povrchů, umývání oken, úklid sanitárního vybavení domácnosti či objektu a další. V domácím prostředí může uklízečka pracovat i jako hospodyně a mít na starosti další činnosti, jako například praní a žehlení prádla, umývání nádobí a kuchyně a další běžné domácí činnosti.

Pracovní doba může být kratší, než klasických 8 pracovních hodin denně a proto může být tato činnost provozována na částečný úvazek nebo jako vedlejší činnost, obdobně jako je tomu například u šatnářek. Uklízečky zaměstnané ve větších společnostech mívají běžnou pracovní dobu, kterou jim upravuje pracovní smlouva. Uklízečky pracující na živnostenský list si pracovní dobu plánují dle svého uvážení a počtu klientů.

Pro výkon této činnosti je naprosto klíčové mít zdravý pohybový aparát. Zdravé ruce jsou podmínkou, jelikož hovoříme o manuální práci. Činnost není vhodná pro osoby trpícími ekzémy a jinými kožními problémy a alergiemi na chemické prostředky či prach.

Uklízečky pracují s velkým množstvím nečistot a chemických prostředků, což klade vyšší nároky na jejich zdravotní stav.

Místo výkonu práce je stanoveno v pracovní smlouvě nebo dohodě o provedení práce. Mohou to být například kanceláře, domácnosti, nemocnice, výrobní haly a mnohé jiné.

Pracovními nástroji uklízečky jsou hadry, kartáče, mopy, parní mopy a čističe, vysavače, čističe oken, chemické či biologické čisticí prostředky, jednorázové rukavice a mnohé další. Tyto pomůcky mohou být v osobním vlastnictví uklízečky, nebo mohou být pro činnost zapůjčeny zaměstnavatelem.

Požadované vzdělání: Základní/střední odborné

Uklízečka volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Uklízečka nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.