Psycholog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Psycholog

Koho z nás občas něco netrápí? Kdo může říci, že všechno jde tak, jak si naplánoval? Co dělat, když se vám život boří pod rukama, nebo když se nemůžete vyrovnat se ztrátou blízké osoby?

Pro všechny, koho trápí bolest duše, ne těla, je tu odborník, který duše léčí. Odborník, který pro svou práci nevyužívá lékařských nástrojů, ale svých hlubokých znalostí z oblastí psychologie a psychodiagnostiky. Je to lékař lidské duše.

Pro výkon tohoto povolání je nutné vysokoškolské vzdělání oboru psychologie.

Nepleťme si psychologa a psychiatra. Hovoříme o podobných a přesto zcela odlišných oborech.

Psycholog je kompetentní k analýze člověka pomocí psychotestů a následné diagnostiky, poskytuje manželské a předmanželské poradenství a psychoterapeutické služby. Vystudoval obor psychologie na humanitně zaměřené univerzitě.

Oproti tomu psychiatr vystudoval medicínu a dále se specializoval na obor psychiatrie. Psychiatr může předepisovat léky. Psycholog léčí pomocí rad, rozborů a doporučení.

Opravdu dobrý psycholog dodržuje jistá pravidla. Je za všech okolností profesionální, má osobní přístup ke každému klientovi, je nekompromisně diskrétní a řídí se etickým kodexem.

Náplní práce psychologa je pomoc klientovi s potížemi v osobním životě, pomoc v osobní krizi, při řešení vztahových či manželských problémů, pomoc při řešení problematického chování dětí a pubescentů (může poskytovat i takzvané rodinné terapie), může provádět psychotesty a na jejich základě diagnostikovat psychické poruchy a poruchy osobnosti, pomáhá dětem a jejich rodičům při zvládání lehkých disfunkcí typu dyslexie, dysgrafie, ADHD a další.

Práce psychologa může být financována ze dvou zdrojů – pojišťovnou klienta, či přímou platbou, kdy psycholog nemá smlouvy s pojišťovnami a klient si vyšetření a následnou péči hradí sám.

Psycholog pracuje obvykle v kanceláři/ordinaci. K výkonu povolání mu postačí psací potřeby, běžná kancelářská technika, počítač, někdy diktafon, není však pravidlem.

V ordinaci psychologa bývá zpravidla příjemná a hřejivá atmosféra, která dotváří léčebný proces celé terapie. Psycholog pracuje v čistém a hezkém prostředí.

Vzhledem k povaze svého povolání musí být psychicky odolný, aby netrpěl syndromem vyhoření. Nesmí problémy svých klientů přenášet do svého osobního života a odprostit se od nich ihned po opuštění své ordinace. Často se to však nedaří a psychologové trpí pod tíhou problémů svých svěřenců.

V dnešní době se za návštěvu psychologa již lidé nestydí, protože i duše může být nemocná. Dokonce se stává péče psychologa stále modernější a dobří psychologové se rozhodně nemusí obávat nedostatku práce.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Psycholog volná místa

Pracovníci v sociálních službách do zařízení Chráněné bydlení Johannes ( na nepravidelné výpomoci )
Diakonie ČCE - středisko ve Valašském Meziříčí
Vsetín, Valašské Meziříčí, Jičínská, 308, 757 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 100 - 0
Od: 2019-10-01
PRACOVNÍCI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH DO ZAŘÍZENÍ CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ JOHANNES POŽADUJEME: min. vyučen s maturitou, zájem o práci s cílovou skupinou, empatický přístup ke klientům, zodpovědnost, aktivní a svědomitý přístup k řešení pracovních úkolů, dobré komunikační dovednosti, praktické uvažování, zájem učit se novým dovednostem, zručná práce na PC. VÝHODOU: absolvent kurzu pracovník v sociálních službách, praxe v sociálních službách s klienty s mentálním postižením. NÁPLŇ PRÁCE: jde o zajištění nepřetržitého provozu pobytové služby chráněné bydlení pro muže s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, rozvoj dovedností klientů vedoucí k jejich maximální možné samostatnosti, podpora a doprovázení klientů v každodenních maličkostech života, plánování činností a průběhu pobytové služby s klienty. NABÍZÍME: dohodu o provedení práce, nepravidelné výpomoci dle provozních potřeb, denní a noční směny (11,5 resp. 12ti hodinové). VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: 1. kolo - zaslání životopisu spolu s motivačním dopisem e-mailem na kontakt níže, a to co nejdříve, nejpozději však do 4. 10. 2019 do 12-ti hodin. 2. kolo - vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru. Předpokládaný nástup: dle dohody. PRVNÍ KONTAKT: e-mailem na danova@diakonievm.cz

Psychologie kognitivně plastického pohybu
Za sklem o.s.
Zlín, Zlín, Sedmdesátá, 7055, 760 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 45000
Od: 2019-11-01
Náplň práce: metoda kognitivně plastického pohybu - psycholog

Psycholog/žka
Vězeňská služba České republiky
Ostrava-město, Ostrava, Havlíčkovo nábřeží, 1835, 702 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 23270 - 34970
Od: 2019-12-01
Místo výkonu práce: Vazební věznice Ostrava - Havlíčkovo nábřeží 1835/34a, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava 2 1. kontakt: telefonicky v pracovní dny 6:30 - 15:00 hod. na č. 595 139 260, 728 253 848 nebo e-mailem: mbilkova@vez.ova.justice.cz Požadujeme: osobnostní způsobilost, způsobilost k právním úkonům, dobrý zdravotní stav, VŠ vzdělání v magisterském studijním programu jednooborové psychologie, znalost práce s PC Zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, 1 týden dodatkové dovolené, 5 dnů indispozičního volna za kalendářní rok, možnost stravování, možnost čerpání FKSP, zvláštní příplatek 6 400 Kč

Psycholog
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Zlín, Zlín, J. A. Bati, 5637, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20140 - 30270
Od: 2017-12-01
VŠ vzdělání - jednooborová psychologie - Mgr. stupeň ŘP skupiny B provádění psychodiagnostických vyšetření v rámci personálního výběru, poskytování poradenských služeb a krizové intervence, lektorská činnost, spolupráce při rozvoji manažerských dovedností a zlepšování atmosféry v pracovních týmech Zaměstnanecké výhody: 5 dnů dovolené navíc, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na rekreaci, kulturní a sportovní akce Kontaktujte emailem.

Psycholog / psycholožka
DDŠ, SVP, ZŠ a ŠJ Dobřichovice
Kladno, Slaný, Tomanova, 1361, 274 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 26000 - 0
Od: 2019-09-19
Dětský domov se školou Slaný hledá psychologa/ psycholožku na plný úvazek (zástup za MD). Požadujeme: Psychickou způsobilost, trestní bezúhonnost. Pracovní náplň: Jedná se o individuální a skupinovou práci s chlapci ve věku od 6 do 16 let s poruchami chování. V zařízení pracují dvě psycholožky. Pracovní pozice je vhodná i pro absolventy se zájmem o problematiku. Dobrá dopravní dostupnost z Prahy 6. Nástup možný ihned. Nabízíme: možnost osobního ohodnocení, příspěvek na rekreaci, na stravné, na penzijní připojištění Telefonický kontakt Po - Pá 8:00 - 15:00 hod.

Psychologové
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Zlín, Zlín, J. A. Bati, 5637, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 23270 - 34970
Od: 2019-06-01
VŠ vzdělání - jednooborová psychologie - Mgr. stupeň ŘP skupiny B Provádění psychodiagnostických vyšetření v rámci personálního výběru, poskytování poradenských služeb a krizové intervence, lektorská činnost, spolupráce při rozvoji manažerských dovedností a zlepšování atmosféry v pracovních týmech 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na rekreaci, kulturní a sportovní akce. Kontaktujte emailem.

Psycholog ve Vzeňské službě ČR
Vězeňská služba České republiky
Jablonec nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Belgická, 3765, 466 05
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 29670 - 41370
Od: 2019-10-01
Vhodné pro absolventy. Nabízíme 30 dnů dovolené + 5 dnů indispozičního volna, možnost sportovního vyžití ve vlastní posilovně, rodinné rekreace v zařízeních VS ČR, bezúročné půjčky a další výhody poskytované v rámci FKSP. Požadujeme: VŠ vzdělání v min. magisterském studijním programu - jednooborová psychologie. Bezúhonnost, osobnostní a zdravotní způsobilost, organizační schopnosti, smysl pro zodpovědnost a samostatnost.

PSYCHOLOGOVÉ/SPEC. PEDAGOGOVÉ EV. PSYCHOLOGOVÉ
Pedagogicko-psychologická poradna Středočeského kraje
Beroun, Hořovice, Palackého náměstí, 640, 268 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22140 - 0
Od: 2017-01-01
PSYCHOLOGOVÉ/SPEC. PEDAGOGOVÉ EV. PSYCHOLOGOVÉ - místo výkonu: Hořovice. Upřesňující informace: PP lze dle platné legislativy prodloužit na neurčito; - mzda se odvíjí dle platné legislativy - nástupní plat v 11. třídě; - pružná pracovní doba (povinná 8:00-13:30); - dobré autobusové i vlakové spojení do Berouna, Prahy, Plzně, Příbrami. Náplň práce: práce s dětmi, spolupráce s příslušnými školskými i jinými odbornými institucemi. Požadavky: praxe vítána. Zaměstnanecké výhody: stravenky, 40 dní dovolené a navíc studijní volno. Kontakt: e-mailem.

Psychologové
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Zlín, Zlín, J. A. Bati, 5637, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22160 - 35300
Od: 2019-01-01
Požadavky: VŠ vzdělání - jednooborová psychologie Mgr. stupeň, ŘP sk. "B" Náplň práce: provádění psychodiagnostických vyšetření v rámci personálního výběru, poskytování poradenských služeb a krizová intervence, lektorská činnost spolupráce při rozvoji manažerských dovedností a zlepšení atmosféry v pracovních týmech Výhody: 5 dnů dovolené navíc, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na rekreaci, kulturní a sportovní akce