Letuška / Steward

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Letuška / Steward

Letuškou nebo stewardem (mužský protějšek letušky) se může stát absolvent střední školy s maturitou, který je fyzicky zcela zdráv a nevadí mu nepravidelná pracovní doba a práce s lidmi. Znalost minimálně jednoho cizího jazyka na komunikativní úrovni je nutností.

Toto povolání vyžaduje specifické vlastnosti, které si velké letecké společnosti často dávají do požadavků na uchazeče o tuto pozici.

Letuška rozhodně musí být komunikativní, usměvavá a přátelská osobnost, mít perfektní vystupování na veřejnosti, být stále upravená a mít hezký vzhled. Minimální věk letušky je 19 let. Podmínkou pro výkon této profese je perfektní zdravotní stav (potvrzené lékařem), výborná znalost českého a anglického jazyka a dobrá znalost alespoň jednoho dalšího jazyka (němčina, francouzština, ruština…). Pro zajímavost, některé letecké společnosti po svých letuškách požadují i konkrétní BMI – tedy poměr váhy a výšky.

Náplní práce letušky nebo stewarda je péče o pasažéry a piloty dopravního letadla, zajišťuje jim perfektní komfort a servis na palubě. V letadle je letuška něco jako barmanka, uklízečka a servírka v jedné osobě, přičemž se stále příjemně usmívá. Letuška perfektně zná bezpečností pokyny a seznamuje s nimi i cestující. V případě nehody se stará o bezpečnost pasažérů a jejich evakuaci. Především pro tyto případy je psychická odolnost, zvládání zátěžových situací a rozhodnost klíčová. Letušky a stewardi rovněž řídí výstup a nástup do letadla a řeší problémy pasažérů během letu. Stará se o občerstvení a prodej bezcelního zboží za letu a má speciální kurz, který dovoluje poskytnutí nezbytné a omezené lékařské pomoci cestujícím, je-li k tomu akutní důvod.

Ne nadarmo se o letuškách mluví jako o andělích nebes.

Pracovními nástroji letušky je servírovací vozík, specifická letecká a bezpečnostní technika, přístroje sloužící k bezhotovostním platbám atd.

Místem výkonu práce je paluba letadla a letiště.

Pro uchazeče o zaměstnání, kteří splňují podmínky leteckých společností, je vhodné absolvovat ještě kurz (je i internetový) pro letušky a stewardy, jeho získání je pro uchazeče výhodou. Umístitelnost uchazečů bez předchozího speciálního vzdělání je pouze okolo 3%.

Požadované vzdělání: Střední škola

Letuška / Steward volná místa

Montážní dělníci výrobků a zařízení
BENTELER Automotive Klášterec s.r.o.
Chomutov, Klášterec nad Ohří, , 0,
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: ondrej.vodicka@benteler.com Místo výkonu práce - Benteler Automotiv Klášterec s.r.o, Vernéřov, Klášterec nad Ohří 431 51

Fyzioterapeut s osvědčením
SurGal Clinic s.r.o.
Brno-město, Brno, Drobného, 307, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20200 - 0
Od: 2016-02-01


administrativní pracovník/pracovnice v cestovní kanceláři + obsluha v kavárně
AOM CZ, s.r.o.
Domažlice, Domažlice, Msgre. B. Staška, 66, 344 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 65 - 0
Od: 2015-12-01
Později možnost práce na hlavní pracovní poměr. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.

Školní asistent/ka
Mateřská škola Slezská Ostrava
Ostrava-město, Ostrava, Bohumínská, 450, 710 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 17230 - 0
Od: 2019-03-01
Místo výkonu práce: Mateřská škola Slezská Ostrava, Bohumínská 68 (Za Novou radnicí) Prosíme o kontaktování pouze na uvedený email: pracems@post.cz, nikoli telefonicky. DO PŘEDMĚTU E-MAILU NAPIŠTE "ŠKOLNÍ ASISTENT/KA" Název pracovní pozice: školní asistent/ka Pracovní smlouva: Na dobu určitou. (dá se jednat o době trvání i o pracovním úvazku) Pracovní poměr: HPP Role školního asistenta vychází z pracovní náplně asistentů pedagoga pro žáky se sociálním znevýhodněním a dále rozvíjí koncept asistentské práce zejména v oblasti komunikace mezi školou a rodiči žáků. Součástí pracovní náplně školních asistentek tedy je: -individuální i skupinová práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami ve vyučování; -individuální i skupinové doučování žáků se sociálním znevýhodněním; -širší podpora přímé i nepřímé pedagogické práce učitele, která umožňuje více intenzivní práci pedagoga s žáky se sociálním znevýhodněním. Naopak, od většiny "běžných" asistentů pedagoga se školní asistentky liší zejména tím, že: -ve své práci kladou větší důraz na spolupráci s rodinami žáků, intenzivnější propojení rodiny a školy; žákům se sociálním znevýhodněním.

KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ
Savrin s.r.o.
Brno-město, Brno, Gargulákova, 406, 614 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 13500 - 0
Od: 2019-03-10
KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ místo výkonu práce Brno- Galašova, Cihlářská, Mandloňová, Třískalová, Majdalenky

OPERÁTOR/KA VÝROBY
MK Agency s.r.o.
Liberec, Hrádek nad Nisou, Oldřichovská, 698, 463 34
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 22500 - 0
Od: 2020-01-03
Hlásit se předem telefonicky

SKLADNÍK-ŘIDIČ
K.T.O. International spol. s r. o.
Liberec, Liberec, České mládeže, 519, 463 12
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 21000 - 26000
Od: 2019-09-01
Náplň práce: manipulace se zbožím - příjem - výdej, rozvoz a svoz zásilek, skladová evidence. Požadujeme: SO s výučním listem, ŘP sk. B, spolehlivost, znalost sortimentu a praxe v oboru TZB výhodou. Zaměstnanecké výhody: zajímavá práce v malém kolektivu, stravenky, příspěvek na životní či penzijní pojištění. Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v pracovních dnech v době od 9.00 do 15.00 hod.

Elektromechanik/čka
EKOVA ELECTRIC a.s.
Ostrava-město, Ostrava, Martinovská, 3244, 723 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 125 - 0
Od: 2019-03-01
Pracoviště: Martinovská 3244/42, Ostrava - Martinov Životopis zaslat na e-mail. Požadavky: SOU nebo SŠ elektro zaměření, vyhláška 50 §6, samostatnost,schopnost dobré organizace práce. Uživatelská znalost práce na PC, manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, komunikativnost. Pracovní náplň: -Výroba, oprava elektrických motorů stejnosměrných a asynchronních: demontáž motoru a určení opravy, navíjení cívek, pájení tvrdou pájkou, stříbrem, výroba paketu rotorů, statorů, kompletace motorů,údržba a opravy sběracích ústrojí a komutátoru nebo -Oprava elektromechanických prvků: Ventilátory, odpojovače, stykače, ovládacích panelů, rozvaděče a svorkovnice, měniče napětí,dveřní pohony,regulace, pohony nebo -Výroba elektro zařízení: kompletace, zapojení a instalace přístrojových skříní, rozvaděčů, ovládacích panelů a prvků kompletace, zapojení a instalace svorkovnic, konektorů výroba kabeláže, osazení konektorů s pokládkou do vozidel instalace, zapojení elektronických jednotek vozidel Zaměstnanecké výhody: dovolená 25 dnů, příspěvek 50% na stravování.

Manipulační dělník/ce v hutnictví a slévárenství
VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY a.s.
Ostrava-město, Ostrava, Ruská, 2887, 703 00
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 17000 - 20000
Od: 2019-03-01