Kosmetička

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Kosmetička

Kosmetička, stejně jako například kadeřnice nebo masérka, poskytuje určitý druh služeb svým klientům či klientkám. Pro výkon tohoto povolání je vhodné absolvovat střední odbornou školu, obor kosmetické služby. Je možné následně vystudovat nástavbové studium zakončené maturitou. Pokud chce tuto činnost vykonávat člověk, který není vzdělán v oboru, nabízí se mu široké množství rekvalifikačních a kosmetických kurzů. Nutno podotknout, že i vyučené kosmetičky se během výkonu své profese těchto specializovaných kurzů účastní, jelikož si tak doplňují vzdělání o pokrokové technice péče o klienta, aby byly schopny lépe se uplatnit v konkurenci.

Kosmetičky bývají velmi často osobami samostatně výdělečně činnými a pracují ve vlastních kosmetických salonech. Tato profese je pro provozování živnosti jednou z nejvhodnějších. Vyžaduje však vyšší počáteční investice na zařízení salonu a nákup kosmetických produktů a techniky.

Výjimkou však nebývají ani kosmetičky pracující v pozici zaměstnanců, obvykle ve wellness hotelech či beauty studiích.

Kosmetičky mají za úkol kvalifikovaně ošetřit pleť obličeje, krku, dekoltu, případně ostatních částí těla svých klientů. Provádějí čištění pleti pomocí ultrazvukových škrabek či napařovacích pomůcek, odstraňují neestetické ochlupení na přání klienta a to na různých místech jeho těla a za pomoci různých technik, aplikují pleťové masky a mnohé další. Provádějí též slavnostní líčení a mohou rovněž výjimečně provádět i manikúru či pedikúru. Poskytují svým klientům poradenství v péči o pleť a kosmetice. Schopná kosmetička musí umět rozpoznat typ pokožky klienta a zvolit kosmetické produkty a typ ošetření přesně na míru daného klienta či klientky. Rovněž dokáže rozpoznat prvotní příznaky kožních onemocnění a nasměrovat tak klienta včas k vhodnému odborníkovi. Kosmetička musí dodržovat přísnou hygienu tak, aby nepřenesla na klienty kožní či jiná onemocnění. Má za úkol ošetřit pleť tak, aby nebyla podrážděná ani nijak narušená.

Podmínkou pro výkon této profese je manuální zručnost. Kosmetička nesmí mít poruchy jemné motoriky, nakažlivá kožní ani jiná onemocnění a epileptické či jiné záchvatovité stavy.

Výkon této profese probíhá v kosmetických salonech za přísných hygienických podmínek. Pracovní prostředí není ovlivněno negativními okolními vlivy.

Pracovními pomůckami jsou kosmetické produkty a nástroje, napařovací přístroje a ultrazvukové škrabky, pinzetky, lampy, lupy, lehátka či dekorativní kosmetika a další.

Požadované vzdělání: Střední odborné s výučním listem

Kosmetička volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Kosmetička nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.