Kadeřnice

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Kadeřnice

Kadeřnice obdobně, jako například masérka nebo kosmetička, nabízí určitý druh služeb svým klientům.

Kadeřnická profese je provozována nejčastěji na živnostenský list, ale není výjimkou, že kadeřnice může pracovat i jako zaměstnanec. Průměrný plat a pracovní doba bývá odvozena od toho, zda kadeřnice pracuje jako OSVČ nebo jako zaměstnanec. Kadeřnická profese nabízí obrovské možnosti samostatného plánování času.

Pro výkon této profese je vhodné absolvovat střední odborné vzdělání v oboru kadeřník/kadeřnice, přičemž toto nemusí být nutně podmínkou. Je možné po absolvování jakékoliv střední školy navštěvovat rekvalifikační nebo kadeřnické kurzy. I vystudovaný kadeřník by se měl však v rámci svého zdokonalování účastnit specializovaných kurzů, aby dokázal obstát v konkurenci a byl schopen nabídnout svým klientům perfektní služby.

Náplní práce kadeřníka či kadeřnice je poskytování komplexních kadeřnických služeb. Mezi tyto služby řadíme mytí vlasů, masáže vlasové pokožky, regenerace vlasů, dále pak úprava vlasů například střiháním, trvalou ondulací, barvením, tónováním, melírováním nebo odbarvováním. Mezi další, avšak neméně důležité činnosti patří tvorba jednoduchých i náročných účesů pro běžné i slavnostní příležitosti a u pánů pak holení vousů či jejich úprava. Zkušený kadeřník též dokáže rozpoznat počínající nemoci vlasů a vlasové pokožky a doporučit včas zákazníkovi návštěvu odborného lékaře. Kadeřník musí umět rozpoznat druh vlasů a následně zvolit vhodnou kosmetiku, která vlasy nepoškodí ani nezatíží. Měl by být schopen a ochoten poskytnout svému klientovi vlasové poradenství.

Důležitým aspektem práce zkušeného kadeřníka je perfektní dodržování hygieny.

Místem výkonu práce jsou salony či kadeřnická studia. Nehovoříme o nikterak zatěžujícím pracovním prostředí. Není náročné na hluk ani nečistoty. Kadeřníci však pracují s celou řadou chemických látek, které při nesprávné manipulaci mohou dráždit pokožku. Je tedy důležité dodržovat základní bezpečnostní pokyny dané výrobcem.

Kadeřníci zpravidla nebývají zdravotně omezeni, je však nutné mít v pořádku pohybový aparát a jemnou motoriku. Není vhodné pro osoby s třasy rukou a záchvatovitými stavy.

Základními pracovními nástroji jsou hřebeny, nůžky, fény, umyvadla, natáčky, chemické prostředky pro úpravu vlasů, vlasová kosmetika a další.

Požadované vzdělání: Střední odborné s výučním listem

Kadeřnice volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Kadeřnice nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.