Hasič

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Hasič

Málokteré povolání se těší u široké veřejnosti většího uznání, obdivu a respektu, než právě hasič.

Hasiči se dělí na výjezdové („mokré“) hasiče, a kancelářské hasiče, přičemž v kancelářích mohou být zaměstnané i ženy. Na výjezdy se ženy neumisťují. Hasiči jsou, obdobně jako policisté, záchranáři (lékaři) a vojáci součástí integrovaného záchranného systému.

Hasiči musí pro výkon své profese splnit celou řadu zákonem stanovených podmínek. Mezi ty patří například dokončené středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou, absolvování náročných fyzických a psychických testů a následné absolvování komplexní zdravotní prověrky, která prověří perfektní zdravotní stav uchazeče o toto zaměstnání.

Po přijetí do služby ještě následuje základní kurz, který trvá několik týdnů. Bez něj nemůže hasič na výjezdu samostatně pracovat.

Hasiči, kteří slouží na výjezdech, pracují na 24 hodinové směny, přičemž den odchodu ze zaměstnání a následující den mají volno. Nicméně i když jsou doma, jsou v takzvané aktivní záloze a mohou být kdykoliv přivoláni do výjezdu. Běžná osmihodinová pracovní doba se týká pouze hasičů zaměstnaných v kanceláři HZS.

Hasiči mají mimo svou službu ještě velké množství jiných aktivit, při kterých si zlepšují svou kvalifikaci a dále se vzdělávají. Ze svého volna se věnují například přípravám požárního sportu, lezeckému výcviku, zdravotnickému výcviku a dalším aktivitám. Nad rámec své pracovní doby je HZS vysílá na různě dlouhé (od několika dní až po několik týdnů) specializované kurzy, za účelem zlepšení jejich pracovního zařazení a získání dalších znalostí a zkušeností. Mezi tyto patří například strojnické kurzy (pro řidiče požárních vozidel), chemické kurzy (kvůli zásahům u nebezpečných látek), kurzy práce s motorovou pilou (kvůli prořezům padlých stromů a výškovému prořezávání stromů, které ohrožují civilisty), kurzy velitelské, kurzy pro zdravotníky (pokročilé zásady první pomoci, především pro hasiče, kteří zasahují jako takzvaní zdravotníci u dopravních nehod a u osob s jakýmkoliv zdravotním problémem vyžadujícím bezodkladnou péči k záchraně života) a další kurzy.

Místem výkonu práce výjezdového hasiče je hasičská stanice, kde udržuje techniku a vozový park v perfektním stavu tak, aby byla kdykoliv schopná výjezdu a zásahu a samozřejmě pak práce v terénu.

Místem výkonu práce hasiče kancelářského je hasičská stanice a její zázemí, přičemž při nedostatku lidí je možné převelet kancelářského hasiče do výjezdové skupiny.

Hasiči jsou státními zaměstnanci a jsou odměňováni dle platových tabulek HZS a dle dosažené hodnosti. Při práci hasiče je možnost dálkového studia a tím i kariérního růstu.

Nástroji k práci jsou hasičská vozidla a specializovaná technika k likvidaci požárů a živelných katastrof, dále pak vyprošťovací technika, motorové čluny, lezecké vybavení, dýchací přístroje, zdravotnický materiál, vysílačky, telekomunikační prostředky, kancelářská technika, sportovní vybavení pro udržování fyzické kondice a další. Jak již bylo řečeno, vzhledem k velkému množství pracovních nástrojů je třeba vysoké odbornosti samotných hasičů.

Náplní práce hasičů není jen likvidace požárů, ale také vyprošťování osob z havarovaných vozidel, snášení pacientů, otevírání bytů, výškové práce, úklidy vozovky po nehodách, pomoc při povodních a jiných přírodních katastrofách a mnohé další. Mezi ty příjemnější činnosti pak patří soutěže ve vyprošťování, v hasičském sportu, prezentace hasičské techniky na veřejných akcích a mnohé jiné.

Vzhledem k tomu, co je náplní práce hasičů je zřejmé, že toto povolání vyžaduje fyzicky zdatného a psychicky nesmírně odolného člověka, který nejen, že chce pomáhat lidem, ale nevadí mu pohled na krev, zvládne poskytnout první pomoc ale i psychickou podporu lidem po nehodách. Člověka, který se nezalekne často těžké manuální práce. Vzhledem k tomu, že hasiči tráví ve službě celých 24 hodin, vyžaduje tato práce jedince, kterému nevadí práce i v noci a je připraven fungovat doslova během několika vteřin. Důležitý je také týmový duch a kolegialita. Hasiči jsou jedna rodina a scházejí se i mimo službu. Často totiž jejich pracovní vztahy přerůstají ve vztahy přátelské, díky důvěře získané při náročných výjezdech.

Požadované vzdělání: Střední vzdělání s maturitou

Hasič volná místa

Hasič strojník
Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost
Ústí nad Labem, Ústí nad Labem, Revoluční, 1930, 400 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 19370 - 0
Od: 2018-06-01
Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem. Náplň práce: obsluha speciální požární techniky a vyprošťovacích zařízení při zásahu, rizikové nejnáročnější hasební, záchranné a vyprošťovací práce za použití záchranného, vyprošťovacího speciálního zařízení, dýchací techniky a ochranných oděvů Požadujeme: středoškolské vzdělání, řidičský průkaz sk. B, C , osvědčení § 72 odst. 1 a odst. 5 písm. a) zák. č. 133/1985 Sb. k výkonu funkce strojníka, osvědčení - taktické řízení výhodou, základní znalost práce na PC (MS Office) Nabízíme: zvýhodněné stravování, týden dovolené navíc nástup možný ihned, pracovní poměr na dobu určitou 9 měsíců s možností dalšího prodloužení Kontakt: Petra Rollingerová, personální oddělení, tel. 477 162 270, rollingerova@spolchemie.cz


ČKD Kutná Hora, a.s.
Kutná Hora, Kutná Hora, , 197, 284 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2019-08-19
Požadujeme: ŘP sk. B (C výhodou), školení z hlediska PO a ochrany majetku vítáno, zdravotní způsobilost, čistý trestní rejstřík. Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, příplatek za docházku. V případě zájmu pište na uvedený email, nebo se dostavte osobně.

hasič
Teplárny Brno, a.s.
Brno-město, Brno, Okružní, 828, 638 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 18810 - 0
Od: 2017-12-01
Teplárny Brno, a.s přijmou zaměstnance na pracovní pozici "Hasič" Požadavky: " Vyučen/ÚSO vzdělání technického směru " Osvědčení Preventista PO výhodou " Řidičský průkaz na VZV " Řidičský průkaz sk. B " Práce s PC (Word, Excel) " Manuální zručnost " Čistý trestní rejstřík (ne starší než 3 měsíce) " Motivační dopis Hlavní pracovní náplň a požadavky s ní spojené: " Preventivní činnost požární ochrany na provozech a objektech TB, a.s. " Řízení vysokozdvižného vozíku " Vyhodnocení požární bezpečnosti před činností s otevřeným ohněm " Kontrola vybavení a funkčnosti požárně bezpečnostního zařízení " Držení pohotovosti s výjezdy v zimním období " Střídání ranních a odpoledních směn Nabízíme: " Perspektivní práci v prosperující společnosti " Odpovídající finanční ohodnocení " Zaměstnanecké benefity " Možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu Nástup do pracovního poměru možný ihned nebo dle dohody na trvalý pracovní poměr. Přihlášku s příslušnými doklady (strukturovaný životopis, motivační dopis, kopii nejvýše dosaženého vzdělání, originál nebo ověřenou kopii výpisu z trestního rejstříku ne starší 3 měsíců, souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona 101/2000 Sb.) předejte nejpozději do 23.11. 2017 do 12.00 hod. Lhůta je hmotněprávní, tj. přihláška do výběrového řízení musí být ve stanovené lhůtě skutečně doručena společnosti Teplárny Brno, a.s. V pracovní dny doručte osobně na podatelnu sídla společnosti Teplárny Brno, a.s., Okružní 25, Brno, a to do 14.00 hod. nebo zašlete na korespondenční adresu společnosti Teplárny Brno, a.s., Okružní 25, 638 00, Brno. Obálka musí být zřetelně u adresy společnosti Teplárny Brno, a.s. označena textem "Neotevírat - Hasič". Přihlášky zasílejte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami, bez nich není vaše přihláška úplná a nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o obsazení pracovního místa. Později podané přihlášky nebudou zařazeny do výběrového řízení. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

hasič
Teplárny Brno, a.s.
Brno-město, Brno, Okružní, 828, 638 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2018-09-01
Teplárny Brno, a.s přijmou zaměstnance na pracovní pozici "Hasič" Požadavky: " Vyučen/ÚSO vzdělání technického směru " Osvědčení Preventista PO výhodou " Řidičský průkaz na VZV " Řidičský průkaz sk. B " Práce s PC (Word, Excel) " Manuální zručnost " Čistý trestní rejstřík (ne starší než 3 měsíce) " Motivační dopis Hlavní pracovní náplň a požadavky s ní spojené: " Preventivní činnost požární ochrany na provozech a objektech TB, a.s. " Řízení vysokozdvižného vozíku " Vyhodnocení požární bezpečnosti před činností s otevřeným ohněm " Kontrola vybavení a funkčnosti požárně bezpečnostního zařízení " Držení pohotovosti s výjezdy v zimním období " Střídání ranních a odpoledních směn Nabízíme: " Perspektivní práci v prosperující společnosti " Odpovídající finanční ohodnocení " Zaměstnanecké benefity " Možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu Nástup do pracovního poměru možný ihned nebo dle dohody na trvalý pracovní poměr. Přihlášku s příslušnými doklady (strukturovaný životopis, motivační dopis, kopii nejvýše dosaženého vzdělání, originál nebo ověřenou kopii výpisu z trestního rejstříku ne starší 3 měsíců) předejte nejpozději do 03.08. 2018 do 12.00 hod. Lhůta je hmotněprávní, tj. přihláška do výběrového řízení musí být ve stanovené lhůtě skutečně doručena společnosti Teplárny Brno, a.s. V pracovní dny doručte osobně na podatelnu sídla společnosti Teplárny Brno, a.s., Okružní 25, Brno, a to do 14.00 hod. nebo zašlete na korespondenční adresu společnosti Teplárny Brno, a.s., Okružní 25, 638 00, Brno. Obálka musí být zřetelně u adresy společnosti Teplárny Brno, a.s. označena textem "Neotevírat - Hasič". Přihlášky zasílejte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami, bez nich není vaše přihláška úplná a nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o obsazení pracovního místa. Později podané přihlášky nebudou zařazeny do výběrového řízení. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Hasič - strojník
Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost
Ústí nad Labem, Ústí nad Labem, Revoluční, 1930, 400 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 18500 - 0
Od: 2017-06-01
Místo výkonu práce: Revoluční č.p. 1930/86, Ústí nad Labem. Pracovní náplň: obsluha speciální požární techniky a vyprošťovacích zařízení při zásahu, rizikové nejnáročnější hasební, záchranné a vyprošťovací práce za použití záchranného, vyprošťovacího speciálního zařízení, dýchací techniky a ochranných oděvů Požadujeme: středoškolské vzdělání, řidičský průkaz sk. B, C , osvědčení § 72 odst. 1 a odst. 5 písm. a) zák. č. 133/1985 Sb. k výkonu funkce strojníka, osvědčení - taktické řízení výhodou, základní znalost práce na PC (MS Office) Nabízíme: zvýhodněné stravování, týden dovolené navíc nástup možný ihned, pracovní poměr na dobu určitou 9 měsíců s možností dalšího prodloužení Kontakt: Petra Rollingerová, personální oddělení, tel. 477 162 270, rollingerova@spolchemie.cz

Hasič strojník
Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost
Ústí nad Labem, Ústí nad Labem, Revoluční, 1930, 400 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 18500 - 0
Od: 2017-04-01
Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, 400 32 Ústí nad Labem. Pracovní náplň: obsluha speciální požární techniky a vyprošťovacích zařízení při zásahu, rizikové nejnáročnější hasební, záchranné a vyprošťovací práce za použití záchranného, vyprošťovacího speciálního zařízení, dýchací techniky a ochranných oděvů Požadujeme: středoškolské vzdělání, řidičský průkaz sk. B, C , osvědčení § 72 odst. 1 a odst. 5 písm. a) zák. č. 133/1985 Sb. k výkonu funkce strojníka, osvědčení - taktické řízení výhodou, základní znalost práce na PC (MS Office) Nabízíme: zvýhodněné stravování, týden dovolené navíc, nástup možný ihned, pracovní poměr na dobu určitou 9 měsíců s možností dalšího prodloužení. kontakt: Petra Rollingerová, personální oddělení, tel. 477 162 270, rollingerova@spolchemie.cz Životopis zaslat nejpozději do 31.3.2017.

Hasič
ADM Prague s.r.o.
Olomouc, Olomouc, Hamerská, 681, 779 00
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 21000
Od: 2016-11-01
Pracoviště: Hamerská č.p. 681/50, Olomouc. Požadavky: - nástupní kurz PO v zařízení Ministerstva vnitra - výhodou, - vynikající zdravotní stav, bez omezení, - absolvování zdravotní prohlídky, - práce ve výškách, práce v noci, práce v dýchacím zařízení, - možnost psychologického vyšetření, - prokázání bezúhonnosti výpisem z rejstříku trestů, - řidičský průkaz "C" výhodou. Zaměstnanecké výhody: dovolená 25 dní, příspěvky na penzijní připojištění, závodní stravování. První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem.

Hasič - strojní služba
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje
Ústí nad Labem, Ústí nad Labem, Horova, 1340, 400 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 18840 - 28250
Od: 2017-11-01
Místo výkonu práce: Horova č.p. 1340/10, Ústí nad Labem. Požadujeme: minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou v libovolném oboru, řidičský průkaz skupiny C výhodou, dále požadujeme: fyzická zdatnost, zdravotní způsobilost, manuální zručnost, psychická odolnost. Jedná se o služební poměr, který je upraven zákonem č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, v platném znění. Pozice je vhodná i pro absolventy. Nabízíme: platové zařazení ve 2. tarifní třídě, po absolvování vstupního odborného kurzu v 3. tarifní třídě (NV č. 3126/2017 Sb.), tj. základní tarif v tarifním stupni podle započitatelné praxe (rozpětí platového tarifu ve 3 tarifní třídě: od 20 440 Kč do 30 660 Kč) + rizikový příplatek + příplatek za používání ochranné dýchací techniky + možnost osobního ohodnocení po zapracování (cca 1 rok) + příplatky za pohotovosti. Dále nabízíme směnný provoz (24ti hodinové služby) s týdenní základní dobou služby 37,5 hodiny, 6 týdnů dovolené. Předpokládané datum ustanovení na služební místo: po absolvování fyzických, osobnostních a zdravotních prověrek. Náplň služebního místa: - provádění veškerých složitých hasebních a záchranných prací při zásahu s využitím odborností získaných ve specializačních kurzech, - kontrola a údržba technických a věcných prostředků, - provádění pravidelné fyzické přípravy. Výčet dokladů, které připojí uchazeč o volné služební místo k přihlášce: - strukturovaný životopis zaměřený zejména na předchozí průběh zaměstnání a schopnosti uchazeče - kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání Aktuální výpis z rejstříku trestů si HZS Ústeckého kraje zajistí sám. V souladu s ustanovením § 11 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašovatel informuje uchazeče o tom, že bude shromažďovat, zpracovávat a uchovávat jeho osobní údaje, včetně citlivých údajů v rozsahu nezbytném pro uskutečnění výběrového řízení. Písemnou přihlášku a požadované doklady včetně svojí kontaktní adresy a telefonu a popř. emailu, doručte písemně v termínu od 27.09.2017 do 20.10.2017 na adresu Krajské ředitelství HZS Ústeckého kraje, Horova 1340/10, 400 01 Ústí nad Labem, nebo emailem na adresu : petra.janeckova@ulk.izscr.cz, nebo alena.jalamudisova@ulk.izscr.cz. Dotazy k výběrovému řízení, nebo k náplni služební činnosti směřujte na asistentku územního odboru Alenu Jalamudisovou, tel. 950 431 284. Uchazeči, splňující stanovené podmínky, budou pozváni k absolvování výběrového řízení.

hasič
Lovochemie, a.s.
Litoměřice, Lovosice, Terezínská, 57, 410 02
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 19000 - 0
Od: 2016-08-01
místo výkonu práce Terezínská č.p. 57, 410 02 Lovosice 2. Lovochemie, a.s., největší výrobce průmyslových hnojiv v ČR a největší zaměstnavatel v regionu Lovosicka hledá vhodného kandidáta na pozici: HASIČ Náplň práce: - SŠ technického směru (bezpečnost a požární technika výhodou) - základní výcvik HZS + strojnický kurz podmínkou - nositel IDP - řidičský průkaz sk. B, C, E + maják - vůdce malého plavidla (výhodou) - praxe (výhodou) - dobrý zdravotní stav podmínkou - obsluha motorových řetězových a rozbrušovacích pil (výhodou) - spolehlivost, odolnost vůči zátěži, manuální zručnost, aktivita, samostatnost - obětavost, vytrvalost a nasazení pro záchranu života, zdraví a majetku - směnný provoz (24 hodinový) Požadujeme: - záchranné a vyprošťovací práce pomocí speciální hasící a vyprošťovací techniky. - zajišťování asistenční služby při práci s otevřeným ohněm a jinými zdroji zapálení. - používání dýchací techniky a speciálních ochranných oděvů. - odpovědnost za bezpečnost při jízdě a používání požární techniky HZSP. - údržba a obsluha speciální požární techniky a vyprošťovacích zařízení. Nabízíme: - zajímavou a odpovědnou práci - zázemí silné společnosti s dlouholetou tradicí - motivující finanční ohodnocení - práci na hlavní pracovní poměr - možnost dalšího profesního a osobního rozvoje - zajímavý balíček firemních benefitů (dovolená navíc, penzijní pojištění, podpora vzdělávání) - závodní stravování Své životopisy posílejte na petra.smidova@lovochemie.cz, noste osobně na personální oddělení nebo nás kontaktujte na tel.: 416 563 787, 702 197 910 (Petra Šmídová). Odpovědí na tento inzerát či zasláním Vašeho životopisu a dalších osobních materiálů dáváte souhlas ke zpracování a uchování Vašich osobních údajů a s jejich využitím pro účely hodnocení v rámci výběrového řízení v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění pro Českou republiku, o ochraně osobních údajů.