Choreograf

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Choreograf

Tato profese patří, obdobně jako například herec, maskér, režisér, dirigent, dabér, dramaturg či scénárista, mezi umělecké profese. Ačkoliv u některých z výše jmenovaných profesí není nutné specifické vzdělání, v tomto případě je nutností absolvovat vysokou školu uměleckého směru. Zde se budoucí choreograf vzdělává v oborech jako je pantomima, nonverbální a komediální divadlo, pedagogika tance, choreografie, taneční věda a mnohé další. Po absolvování studia je možné, na rozdíl od jiných oborů, prakticky ihned začít samostatně pracovat.

Choreograf nejčastěji pracuje v divadlech, kde připravuje herce a tanečníky na představení. Můžeme se s ním však setkat i v zákulisí televizních show a pořadů, kde připravuje interprety na vystoupení v rámci televizního programu. Na prknech, která znamenají svět, sestaví, spolu s režisérem, koncept představení a tanečních vystoupení a následně učí herce a tanečníky dohodnutou sestavu. Dohlíží nad jejich zkouškami a přípravami a vede celou taneční složku až k premiéře, kde následně může provádět takzvaný umělecký dozor. Nejvíce práce má při přípravě baletních či muzikálových vystoupení, kde koncipuje a koordinuje kompletní pohybovou složku představení. Neobejde se však bez něj ani činohra.

Neméně důležitou složkou jeho povolání je, jak již bylo řečeno, práce pro televizní stanice. Zde pomáhá připravovat vystoupení tanečníků i hlavních účinkujících různých televizních show a zábavních pořadů. Mnohdy si divák ani neuvědomuje, kolik odborníků za jedním vystoupením stojí.

Pro tuto profesi, rozhodně neplatí u nás tak známé přísloví, kdo umí, umí, kdo neumí, učí. Choreograf není jen učitel, choreograf musí být schopen svým svěřencům vše předvést, musí být mimořádně pohybově nadaný pro různé druhy tance a také mít vyvinuté estetické cítění. Choreograf, jako málo kdo, umí vnímat a prožívat hudbu a má fantazii, kreativitu a představivost pro vytváření inovativních a zábavných tanečních sestav.

Vzhledem k výše uvedeným požadavkům na tuto profesi je zřejmé, že toto povolání není absolutně vhodné pro osoby s poruchami pohybového aparátu, epileptickými a jinými záchvatovitými stavy, se srdečními a plicními vadami, či s potížemi s dýcháním. Vzhledem k časté vyšší tělesné zátěži tato profese vyžaduje zdravého jedince s dobrou fyzickou kondicí.

Choreograf pracuje v bezprašném prostředí divadel, koncertních hal či televizních studií. Nemá standardní pracovní dobu, jeho práce se řídí potřebami představení.
Jeho pracovními nástroji je zdravé a pružné tělo, kreativní mysl, hudba a tanečníci. Nic víc k výkonu své profese zpravidla nepotřebuje.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Choreograf volná místa

Choreografové
Dance Academy Prague by Yemi AD
Hlavní město Praha, Praha, Bubenská, 1477, 170 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 45000
Od: 2017-06-01
Místo výkonu práce Bubenská č.p. 1477/1, Holešovice, 170 00 Praha 7 První kontakt e-mailem: olga@jadpro.cz Požadavky: Zkušenosti na pozici choreografa min. 1 rok, taneční zkušenosti 3 roky. Hudební nadání, prokazatelné tvůrčí schopnosti a dovednosti. Schopnost jednat s lidmi a dětmi. Prokazatelná umělecká praxe (ukázky choreografií např. z videí) z konkrétních událostí.

tanečník
Tanec Praha z.ú.
Hlavní město Praha, Praha, Husitská, 899, 130 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 11000 - 0
Od: 2017-06-01
místo výkonu práce: Husitská 899/24A, Praha 3 kontakt: Floryová Lenka, e-mail: lenka.flory@gmail.com

Choreograf
Jaroslav Krajča
, , , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 35000 - 38000
Od: 2016-07-01
Místo výkonu práce: Praha 4 Kontakt: Krajča, tel.: 608373171, 8-17 hod e-mail: Jarda.krajca@gmail.com Jedná se o práci choreografa pro sport a vodní sporty.

tanečník - DPČ
Farma v jeskyni
Hlavní město Praha, Praha, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 12200 - 0
Od: 2018-03-01
Místo výkonu práce: Praha Kontaktní osoba: Tůmová Barbora, tel.: 604 560 534, e-mail: info@farminthecave.com (Způsob prvního kontaktu prostřednictvím e-mailu.) Náplň práce: Příprava a prezentace uměleckých představení v žánru fyzické divadlo, nutná zkušenost s divadelní tvorbou a účinkováním, anglický jazyk aktivně

Tanečníci a choreografové
Da Silva s.r.o.
, , , 0,
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 16700 - 20000
Od: 2018-05-01
místo výkonu práce: Praha kontakt: Toris Sofie, tel.: 774 371 430, e-mail: sofietoris@gmail.com tanečník a choreograf, který je schopný tančit v taneční skupině, která se zaměřuje na brazilské tance - zouk, samba, forro


SK Krasobruslení SPARTA z.s.
Hlavní město Praha, Praha, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 19000
Od: 2020-04-10
znalost R.J B2, odborné vzdělání , pedagogické vzdělání , bruslařské dovednosti .