Anesteziolog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Anesteziolog

Anesteziolog, jak již název napovídá, je lékař se specializací na anestezii. Abyste mohli toto povolání vykonávat, je podmínkou nejprve vystudovat vysokou školu, přesněji řečeno lékařskou fakultu, obor všeobecná medicína s následnou specializací. Obdobně, jako lékaře všeobecné medicíny, i anesteziologa čeká po náročném studiu takzvané kolečko praxe a teprve poté může začít anestezii praktikovat, ovšem po určitou dobu pod dohledem zkušenějšího kolegy. Teprve po splnění těchto podmínek může anesteziolog začít samostatně pracovat.

Anesteziolog svou práci vykonává nejčastěji v nemocničním prostředí, privátní ordinace, vzhledem k povaze specializace, téměř neexistují.

Náplní práce anesteziologa je kompletní předoperační vyšetření pacienta, konzultace zdravotního stavu pacienta s jeho ošetřujícím lékařem, podání předoperační anestezie a následné sledování aktuálního zdravotního stavu během probíhající operace. Někdy může anesteziolog pacientovi zajišťovat, po konzultaci s ošetřujícím lékařem, ještě pooperační péči.

Jedná se o činnost velice zodpovědnou, jelikož na rozhodnutí anesteziologa závisí lidský život. Anesteziolog, z povahy své profese, může rozhodnout, zda je pacient po zdravotní stránce na operaci připravený a zda je schopen ji zvládnout. Musí znát přesně pacientovu fyzickou kondici a zdravotní stav a podle toho se rozhoduje, kolik anesteziologických prostředků je třeba aplikovat, aby nedošlo k přetížení organismu nebo naopak k nedostatečné anestezii. Během samotné operace neustále dohlíží na pacientův stav a je schopen rozpoznat, zda pacient při celkové anestezii netrpí bolestmi či nedochází ke snižování anestezie v organismu pacienta.

Vzhledem k výše popsaným činnostem je zřejmé, že jde o velice náročné povolání, které může vykonávat pouze člověk vzdělaný, rozhodný, samostatný, precizní a důvěryhodný, který si uvědomuje zodpovědnost, kterou má za život druhých. Anesteziolog k výkonu své profese nepotřebuje cizí jazyky, kromě lékařské latiny. Pro výkon tohoto povolání není známo zdravotní omezení, kromě požadavku na výbornou psychickou kondici lékaře.

Při své práci, obdobně jako lékař všeobecné medicíny, používá běžné lékařské nástroje, ale i špičkovou moderní techniku monitorující životní funkce pacientů, kyslíkové masky, injekční stříkačky a další.

Anesteziolog pracuje v čistém, až sterilním prostředí. Obvykle slouží anesteziologové dvanáctihodinové směny, někdy můžeme hovořit i o čtyřiadvacetihodinových směnách, přičemž zpravidla následují dny volna, kdy přesto bývá na telefonu pro případ potřeby.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Anesteziolog volná místa


Nemocnice Tanvald, s.r.o.
Jablonec nad Nisou, Tanvald, Nemocniční, 287, 468 41
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 60000 - 0
Od: 2016-01-05
Specializace anesteziologie a intenzivní medicína,pracovní doba 7,00 -15,30hodin a služby,znalost českého jazyka B,dovolená 25 dní


Nemocnice Tanvald, s.r.o.
Jablonec nad Nisou, Tanvald, Nemocniční, 287, 468 41
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 60000 - 0
Od: 2016-01-05
Specializace anesteziologie a intenzivní medicína, pracovní doba 7,00 -15,30hodin a služby,znalost českého jazyka B,dovolená 25 dní

Lékař/ka ARO
Středomoravská nemocniční a.s.
Olomouc, Šternberk, Jívavská, 1435, 785 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 26080 - 0
Od: 2017-09-01
Pracoviště: Jívavská č.p. 1435/20, Šternberk. Prac. poměr na dobu určitou. Kontakt POUZE mailem.

LÉKAŘ/KA
Masarykova městská nemocnice v Jilemnici
Semily, Jilemnice, Metyšova, 465, 514 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 43500
Od: 2016-03-23
VŠ, odbornou/specializovanou způsobilost. Na tuto pozici přijímáme i absolventy lékařské fakulty. Nástup možný ihned nebo po domluvě; pracovní poměr na dobu neurčitou. výhody: Kvalitní a pestré stravování s příspěvkem z FKSP; pro maminky s dětmi možnost využít dětskou skupinu, resp. firemní školku; ; možnost studia zahraničních jazyků; placené třídenní volno na krátkou zdravotní dovolenou tzv.sick days; příspěvky dle vlastního výběru na dovolenou, vitamíny nebo sportovní vyžití; parkování zdarma v areálu nemocnice

Lékař s odbornou specializací v oboru anesteziologie a resuscitace
ALMEDA, a.s.
Mělník, Neratovice, Alšova, 462, 277 11
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 27950 - 79848
Od: 2018-03-01
Požadujeme: -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu -nadstandartní přístup ke klientům Nabízíme: -práci na plný úvazek -týden dovolené navíc -možnost dalšího vzdělávání -dotované zaměstnanecké stravování -zaměstnanecké benefity -dostupnost z Prahy (25 min.)

ANESTEZIOLG S ATESTACÍ
NEMOS SOKOLOV s.r.o.
Klatovy, Sušice, Chmelenská, 117, 342 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 45000 - 0
Od: 2015-11-30
Požadavky: vzdělání odpovídající danému zařazení - morální a občanskou bezúhonnost - ochotu k intenzivnímu pracovnímu vytížení Nabízíme: - nástupní bonus 50.000 Kč pro usnadnění přechodu na nové místo - profesní růst s dalším intenzivním vzděláváním - možnost podpory při získání bydlení v Sušici - atraktivní prostředí centrální Šumavy s nabídkou pestrého sportovního i kulturního vyžití další informace viz www.nemocnice-susice.cz - výše uvedená mzda je základní bez služeb Místo výkonu páce: Chmelenská 117, Sušice Kontakt: náměstek léčebné péče - prim. MUDr. Jiří Choc tel. 376530220, choc@nemocnice-susice.cz

Lékař pro ARO, NIP a DIOP pracoviště Orlová
Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná, Orlová, Masarykova třída, 900, 735 14
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 34000 - 0
Od: 2019-07-01Městská nemocnice Čáslav
Kutná Hora, Čáslav, Jeníkovská, 348, 286 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 45000 - 90000
Od: 2019-03-11
Požadujeme lékaře se specializovanou způsobilostí v oboru anesteziologie a intenzivní medicína. Nabízíme: závodní stravování, 5 týdnů dovolené, výhodný mobilní tarif, služební byt. Horní hranice mzdy při plném úvazku. V případě zájmu pište na uvedený email.

Lékař s odbornou specializací v oboru anesteziologie a resuscitace
Nemocnice sv.Zdislavy,a.s.
Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, , 93, 594 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 41500 - 0
Od: 2017-07-01
Pracovní poměr na dobu určitou s předpokladem prodloužení, nástup možný ihned nebo dohodou. Velmi zajímavé finanční ohodnocení, 5 týdnů dovolené. Práce v moderně zařízeném oddělení s nejnovější zdravotnickou technikou.