Zvukař

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Zootechnik, Dirigent, Ergonom, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Meteorolog, Psychoterapeut, Psycholog, Osvětlovač, Uklízečka, Zvukař, Farmaceut, Školník, Anesteziolog,


Práce v ČR

Zvukař

Zvukař je povolání, které patří do skupiny uměleckých řemesel, obdobně jako scénárista, režisér, herec, dabér nebo osvětlovač. Žádná ze středních škol nenabízí specializovaný obor, proto je nejvhodnější navštěvovat učiliště nebo střední školu s elektrotechnickým zaměřením. Po dokončení studia je na místě navštěvovat některý z mnoha nabízených zvukařských kurzů, kde je možné naučit se základy tohoto řemesla. Největší školou tohoto oboru je ovšem škola života, tedy praxe pod vedením zkušeného kolegy.

Zvukař zajišťuje, jak již název profese napovídá, správné a harmonické ozvučení koncertů, divadelních představení, či filmové produkce. Má na starosti funkčnost a správné nastavení ozvučovací techniky, mikrofonů a reproduktorů. Zvukař, v divadle či filmových ateliérech, úzce spolupracuje s režisérem, se kterým řeší správné ozvučení a atmosféru, kterou chce režisér hudbou vytvořit. Při koncertních vystoupeních má na starosti nastavení správné hladiny zvuku a harmonii zpěvu a hudby tak, aby nedocházelo k jejich nesouladu. Při mluveném slově v divadelních sálech či ve filmových ateliérech zvukař nastavuje mikrofony a zvuk tak, aby byl zvuk přirozený a nedocházelo ke zdůrazňování či zkreslování hlásek. Dalšími činnostmi jsou zpracování zvukového záznamu a následná úprava a střih. Dle požadavků režiséra může vytvářet různé zvukové efekty a kompletuje zvuk a obraz filmového díla.

Zvukař obvykle nepracuje sám, ale mívá k sobě asistenty, kteří mu pomáhají a pod zkušeným vedením se učí, aby jednou mohli sami být samostatnými zvukaři.
Na zvukaře nejsou kladeny žádné požadavky na jazykové znalosti. Pro výkon této profese je třeba mít zdravý pohybový aparát, ale nejsou známá žádná jiná zdravotní omezení.
Činnost je vykonávána obvykle v suchu a čistém prostředí divadelních scén či filmových ateliérů, může se ale stát, že zvukař pracuje i v exteriérech při natáčení či koncertech pod širým nebem. Zvukař zpravidla nepracuje po běžnou osmihodinovou pracovní dobu, ale dle potřeby zaměstnavatele.

Při své činnosti zvukař využívá mixážní pulty, záznamová zařízení, zařízení pro střih zvuku, mikrofony a reproduktory, zařízení pro úpravu zvuku a další specifická zařízení.

Požadované vzdělání: střední odborné nejlépe elektrotechnického směru

Zvukař volná místa

Zvukař, osvětlovač, promítač
Město Frenštát pod Radhoštěm
Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova, 1071, 744 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 70 - 70
Od: 2016-12-01
z: 22.11.2016; jedná se o promítání filmů, technické zajištění divadelních představení, koncertů (obsluha divadelních tahů, stavba scény, osvětlování a ozvučování), údržba zařízení; práce v dopoledních hodinách; možnost zaškolení; v případě zájmu kontaktujte p. Sošku

Zvukař/ka
Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace
Ostrava-město, Ostrava, Čs. legií, 148, 702 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 16000 - 18000
Od: 2016-12-12
Místo výkonu práce: Čs. legií 148/14, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava 2 Požadujeme: středoškolské vzdělání, základní umělecké vzdělání hudebního směru, základní technické dovednosti se zvukovou elektrotechnikou, zkušenosti s ozvučováním výhodou, týmový přístup k práci,trestní bezúhonnost, Benefity - podnikové stravování, dovolená navíc Kontakt: Stanislav Muntág technický šéf NDM, Otakar Mlčoch vedoucí mistr zvuku 603 414 783, 734 558 153 E-mail:stanislav.muntag@ndm.cz otakar.mlcoch@ndm.cz NDM , příspěvková organizace, Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava Smlouva na rok, lze prodloužit.

OSVĚTLOVAČ
Divadlo F.X.Šaldy Liberec,příspěvková organizace
Liberec, Liberec, nám. Dr. E. Beneše, 462, 460 01
Směny: Dělené směny, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Nasvícení inscenací a plná zodpovědnost za zdárný průběh představení po světelné stránce. Spolupráce v rámci zájezdové činnosti divadla po republice i mimo ČR. Spolupráce s hostujícími divadelními soubory a hudebními tělesy. Pravidelné kontroly světelného vybavení. Účast na dekoračních a hlavních a generálních zkouškách nových inscenací. Požadujeme: SŠ nebo výuční list technické nebo umělecké zaměření. Praxe v divadelním provozu výhodou. Elektrikářská vyhláška 50, §6 výhodou (50, §4 po zaškolení možnost získat v rámci školení v divadle). Časová flexibilita. Schopnost kolektivní spolupráce, nekonfliktnost Spolehlivost a zodpovědnost.Výhodou dovednost programování na pultech ETC. Nabízíme: Příjemný kolektiv. Zaměstnanecké benefity (stravenky a zvýhodněné vstupenky do divadla). Platové zařazení se řídí dle nařízení vlády č.564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (platový tarif je stanoven dle dosažené praxe a splnění kvalifikačních předpokladů vzdělání). V případě zájmu zašlete životopis na pospisilova@saldovo-divadlo.cz, uzávěrka přihlášek je 12. 8. 2018.

ZVUKAŘ - TECHNIK
S group SPORT FACILITY MANAGEMENT, s.r.o.
Liberec, Liberec, Jeronýmova, 570, 460 07
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2018-10-02
-Zvukařská práce -Znalost práce se zvukovými editory -Základní znalosti slaboproudé techniky -Instalace malých zvukových systémů -Obsluha osvětlovací techniky -Základní znalosti IT techniky Praxe v oboru vítána. Časová flexibilita. ŘP skupiny B. Vítána znalost AJ a NJ. Nabízíme: stravenky, permanentky, využívání sportovišť, 5 týdnů dovolené Kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky.

Zvukař, osvětlovač, promítač
Město Frenštát pod Radhoštěm
Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova, 1071, 744 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 70 - 70
Od: 2016-09-01
a: 22.8.2016; jedná se o promítání filmů, technické zajištění divadelních představení, koncertů (obsluha divadelních tahů, stavba scény, osvětlování a ozvučování), údržba zařízení; práce v dopoledních hodinách; možnost zaškolení; v případě zájmu kontaktujte p. Sošku

Osvětlovač
Horácké divadlo Jihlava, příspěvková organizace
Jihlava, Jihlava, Komenského, 1359, 586 01
Směny: Dělené směny, Mzda (min-max): 12840 - 23000
Od: 2017-03-01
Pracovní doba se řídí dle provozu divadla - dopolední a večerní zkoušky a představení. Vhodné pro vyučené v oboru elektro, podmínkou vyhl. č. 50/78 Sb., manuální zručnost, praxe výhodou. PS na dobu určitou, po zapracování změna na dobu neurčitou. 1.kontakt telefonicky pro sjednání schůzky nebo e-mailem na mzdy@hdj.cz nebo rychetsky@hdj.cz .

Osvětlovač
Horácké divadlo Jihlava, příspěvková organizace
Jihlava, Jihlava, Komenského, 1359, 586 01
Směny: Dělené směny, Mzda (min-max): 13300 - 25000
Od: 2017-08-21
Pracovní doba se řídí dle provozu divadla - dopolední a večerní zkoušky a představení. Vhodné pro vyučené v oboru elektro, podmínkou vyhl. č. 50/78 Sb., požadujeme manuální zručnost, praxe výhodou. Na období květen-červen 2017 lze uzavřít dohodu o provedení práce, poté od září 2017 PS. 1. kontakt telefonicky pro sjednání schůzky nebo e-mailem na mzdy@hdj.cz nebo rychetsky@hdj.cz .

Zvukař/technik
František Chmelík
Hlavní město Praha, Praha, Plynární, 1096, 170 00
Směny: Noční provoz, Mzda (min-max): 12200 - 15000
Od: 2017-11-01
Místo výkonu práce: CROSSCLUB, Plynární 1096/23, Praha 7 - Holešovice Kontaktní osoba: Haltmarová Daniela, tel.: (14 - 19 hod) 733389521, e-mail: d.haltmarova@email.cz, možno i osobně v CROSS CLUBU 14 - 20. Upřesňující informace - požadavky: Plynulá angličtina včetně odborné terminologie nutností, v kombinaci s alespoň jedním dalším jazykem (FR, DE, SP). Nutná podrobná znalost zapojení, sestavení, údržby a provozu PA, včetně nastavení DSP a tvorby basových polí. Alespoň základní elektrotechnické schopnosti (pájení, základní oprava a údržba). Podrobná znalost osvětlovacích systémů a protokolu DMX. Podrobná znalost funkce a zapojení DJ techniky. Schopnost nazvučit kapelu na malém i velkém podiu, včetně bizardních nástrojů. Znalost jak analogu, tak digitálních platforem A&H, DigiCo, Midas, Yamaha a DigiDesign.

Osvětlovač/ka
Divadlo Šumperk, s.r.o.
Šumperk, Šumperk, Komenského, 312, 787 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14800 - 0
Od: 2016-12-15
SŠ vzdělání, výuční list obor elektromechanik/elektrikář - odborná způsobilost podle vyhl. 50/1978 Sb. min. § 4 (a výše výhodou). Spolehlivost, vstřícnost a časová flexibilita. Manuální zručnost a uživatelská znalost práce s PC. Pracovní týden úterý - sobota. Zkušební doba - 3 měsíce. Finanční ohodnocení dle praxe a vnitřních mzdových předpisů. Vhodné i pro absolventa. Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, dovolená navíc, příjemné pracovní prostředí. Kontakt: telefonicky, e-mailem.