Učitel/ka

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Ergonom, Zootechnik, Psycholog, Meteorolog, Osvětlovač, Zvukař, Zedník, Farmaceut, Podlahář, Psychoterapeut, Zlatník / klenotník,


Práce v ČR

Učitel/ka

Často se říká, že být učitelem není povolání, ale poslání. Již od mateřské školy učitel formuje naší osobnost. Pokud jde o člověka na svém místě, dokáže své svěřence nadchnout, zaujmout i zabavit. Má u nich respekt a vzbuzuje touhu po poznání. Není ovšem nic horšího, než narazit na neprofesionálního pedagoga bez zájmu o mládež a její budoucnost. Pokud v dětství narazíme na někoho takového, dokáže to negativně ovlivnit celý náš vztah k vzdělávacímu systému. Naštěstí takových učitelů mnoho není, a když už se mladý člověk nadchne pro studium pedagogiky na vysoké škole, je rozhodnutý pracovat s dětmi a rozšiřovat jejich obzory. Skvělý učitel má u svých studentů autoritu, ale zároveň v nich vzbuzuje důvěru svěřit se se svými problémy. Dokáže analyzovat každého jedince a následně s ním pracovat tak, jak jeho osobnost vyžaduje. Individuální přístup a citlivost je pro toto povolání nesmírně důležitá. Často je pedagog rovněž psychologem a umí ze změn v chování svých žáků rozpoznat počínající problémy v rodině či přátelských vztazích. Učitel nesmí být netečný k signálům, které mu děti svým chováním dávají. Často to je jediný projev žádosti o pomoc, jakého jsou schopni. Jistě vzpomenete na pověstného učitele Igora Hnízda z Obecné školy. Naštěstí tento model učení se již v dnešní době nenosí, i když často se říká, že škoda rány, která padne vedle.

Dnešní děti nemají z domova základy slušného chování a respektu k dospělým autoritám, a poznámky do žákovské knížky se míjí účinkem. Učitelům nezbývá než na ně zapůsobit jiným způsobem, což je nesmírně složité a patří jim za to velký obdiv. Málo kdo by dokázal zaujmout a usměrnit 30 pubescentů nebo ohlídat 30 tříletých průzkumníků na škole v přírodě. Mezi vlastnosti správného pedagoga patří rovněž trpělivost a nikdy nekončící sebevzdělávání, protože pedagogika, stejně jako ostatní společenské vědy se neustále posouvá vpřed.

Tuto profesi rozlišujeme dle pedagogova působiště na učitele v mateřské škole, učitele v základní škole a dále pak středoškolského a vysokoškolského pedagoga. Rovněž může učitel působit i v neškolském zařízení, kde už však bývá nazýván lektorem.

Učitel pracuje v prostředí škol a výchovných zařízení a jeho pracovní doba se obvykle řídí dle rozvrhu hodin. Zpravidla však nepřevyšuje 8 hodin denně, což ale nezahrnuje aktivní přípravu na vyučování.

Toto povolání nemá žádná zdravotní omezení, kromě požadavků na výbornou psychickou kondici.

Učitel je často také tak trochu herec, který svým výstupem musí zaujmout, pobavit a poučit.

Závěrem snad jen citát nejslavnějšího pedagoga nejen českého národa Jana Amose Komenského: „Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.

Požadované vzdělání: Vysoká škola

Učitel/ka volná místa

Montážní dělníci výrobků a zařízení
BENTELER Automotive Klášterec s.r.o.
Chomutov, Klášterec nad Ohří, , 0,
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: ondrej.vodicka@benteler.com Místo výkonu práce - Benteler Automotiv Klášterec s.r.o, Vernéřov, Klášterec nad Ohří 431 51

Fyzioterapeut s osvědčením
SurGal Clinic s.r.o.
Brno-město, Brno, Drobného, 307, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20200 - 0
Od: 2016-02-01


administrativní pracovník/pracovnice v cestovní kanceláři + obsluha v kavárně
AOM CZ, s.r.o.
Domažlice, Domažlice, Msgre. B. Staška, 66, 344 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 65 - 0
Od: 2015-12-01
Později možnost práce na hlavní pracovní poměr. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.

Expedient řezaných květiny
Rose Time s. r. o.
Hlavní město Praha, Praha, , 0,
Směny: Turnusové služby, Mzda (min-max): 16000 - 18000
Od: 2015-12-01
Hledáme pracovníky pro expedici řezaných květin pro eshop Florea.cz. Náplní práce je balení a administrace řezaných květin. Místo výkonu práce obec Čeminy cca 12km od Plzně.

ASISTENT/-KA product managera
decoDoma, s.r.o.
Hradec Králové, Hradec Králové, Březhradská, 177, 503 32
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 25000
Od: 2017-06-01
Společnost Decodoma provozuje internetový obchod s trendy, životním stylem a doplňky do domácnosti. Pokud máte zájem o naší pozici a rádi byste se v tomto oboru dále zdokonalovali, zašlete nám váš životopis. Těšíme se na vás. ASISTENT/-KA product managera - Náplň práce: vytváření objednávek na zboží u tuzemských a zahraničních dodavatelů dle požadavků product managera; zpracovávání podkladů pro přidávání nových produktů na eshop; kontrola faktur a dokumentů pro proclení; navádění dat do informačního systému; korespondence, administrativa v AJ; reporting - Excel - Zodpovědnost za: naskladnění zboží v daných termínech a kvalitě; udržování stavu zásob dle požadavků product managera; správnost a úplnost informací v interním systému - Požadujeme: VŠ/SŠ zakončené maturitní zkouškou; velmi dobrou znalost práce na PC (MS Office); aktivní přístup, ochota učit se; samostatnost při řešení zadaných úkolů; AJ slovem i písmem; pečlivost, důslednost, zodpovědnost; organizační schopnosti, loajalitu; řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič) - Nabízíme: rozmanitou a zodpovědnou práci s využitím AJ; motivující finanční ohodnocení; ostatní výhody dle standardu společnosti - Kontakt pro zaslání Vašeho životopisu: Mgr. Petr Kmošek, HR manažer, tel.: 605 733 267, e-mail: info@kmosek.com

Pomocnice/ník v kuchyni
FABES s.r.o.
Jihlava, Jihlava, Masarykovo náměstí, 100, 586 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 70 - 0
Od: 2017-04-12
Pomocnice v kuchyni - mytí nádobí a příprava zeleniny - na HPP i VPP Požadavky: chuť pracovat, zaučíme

VŠEOBECNÁ SESTRA BEZ OSVĚDČENÍ
Nemocnice Frýdlant s. r. o.
Liberec, Frýdlant, V Úvoze, 860, 464 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 16400 - 22000
Od: 2017-03-10
Požadujeme: ukončené vzdělání dle zákona č.96/2004 Sb. v platném znění, zdravotní způsobilost Nabízíme: 5 týdnů dovolené, závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou Hlásit se e-mailem nebo telefonicky od 8.00 do 13.00 hod.

ŘIDIČ/-KA OSOBNÍ DOPRAVY
Green trans s.r.o.
Náchod, Jaroměř, Karla Lánského, 839, 551 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 15000 - 0
Od: 2017-04-01
Pracovní poměr na dobu určitou. Požadavky: řidičský průkaz sk. B, min. věk 21 let, výhodou základy AJ. Kontakt osobně v Jaroměři - p. Pospíšil Pavel.

Výživové poradenství
IML DIET s.r.o.
Zlín, Zlín, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 12100 - 20000
Od: 2016-01-13
Do našeho nově otvírajícího salonu s poradenstvím v oblasti výživy hledáme zaměstnance. Jedná se o franšízu nově vznikající firmy revolučního stravování. Začněte dělat práci, která Vás bude opravdu bavit Požadujeme: SŠ vzdělání - nebo praxe v obchodní činnosti, ochotu a snahu naučit se problematiku v oboru, schopnost péče o zákazníka, zodpovědnost, preferujeme dlouhodobý pracovní vztah, praxe v oboru zdravého stravování výhodou, není však podmínkou Nabízíme: zaměstnanecký poměr na dobu neurčitou pevnou mzdu + výkonnostní složku z prodeje každého výrobku, maximální důvěru a podporu samostatnosti, mobilní telefon k soukromým účelům flexibilní pracovní dobu, zajímavou práci v perspektivním oboru V centru Zlína. Nástup možný ihned. Pro více informací pište prosím na martin.fiser@its-my-life.cz Výhody: měsíčné prémie přímo závislé na obratu salonu.