Učitel/ka

Vyberte kraj

Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Ekolog, Meteorolog, Školník, Anesteziolog, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Dirigent, Fyzioterapeut, Ergonom, Osvětlovač, Psycholog,

Práce v ČR

Učitel/ka

Často se říká, že být učitelem není povolání, ale poslání. Již od mateřské školy učitel formuje naší osobnost. Pokud jde o člověka na svém místě, dokáže své svěřence nadchnout, zaujmout i zabavit. Má u nich respekt a vzbuzuje touhu po poznání. Není ovšem nic horšího, než narazit na neprofesionálního pedagoga bez zájmu o mládež a její budoucnost. Pokud v dětství narazíme na někoho takového, dokáže to negativně ovlivnit celý náš vztah k vzdělávacímu systému. Naštěstí takových učitelů mnoho není, a když už se mladý člověk nadchne pro studium pedagogiky na vysoké škole, je rozhodnutý pracovat s dětmi a rozšiřovat jejich obzory. Skvělý učitel má u svých studentů autoritu, ale zároveň v nich vzbuzuje důvěru svěřit se se svými problémy. Dokáže analyzovat každého jedince a následně s ním pracovat tak, jak jeho osobnost vyžaduje. Individuální přístup a citlivost je pro toto povolání nesmírně důležitá. Často je pedagog rovněž psychologem a umí ze změn v chování svých žáků rozpoznat počínající problémy v rodině či přátelských vztazích. Učitel nesmí být netečný k signálům, které mu děti svým chováním dávají. Často to je jediný projev žádosti o pomoc, jakého jsou schopni. Jistě vzpomenete na pověstného učitele Igora Hnízda z Obecné školy. Naštěstí tento model učení se již v dnešní době nenosí, i když často se říká, že škoda rány, která padne vedle.

Dnešní děti nemají z domova základy slušného chování a respektu k dospělým autoritám, a poznámky do žákovské knížky se míjí účinkem. Učitelům nezbývá než na ně zapůsobit jiným způsobem, což je nesmírně složité a patří jim za to velký obdiv. Málo kdo by dokázal zaujmout a usměrnit 30 pubescentů nebo ohlídat 30 tříletých průzkumníků na škole v přírodě. Mezi vlastnosti správného pedagoga patří rovněž trpělivost a nikdy nekončící sebevzdělávání, protože pedagogika, stejně jako ostatní společenské vědy se neustále posouvá vpřed.

Tuto profesi rozlišujeme dle pedagogova působiště na učitele v mateřské škole, učitele v základní škole a dále pak středoškolského a vysokoškolského pedagoga. Rovněž může učitel působit i v neškolském zařízení, kde už však bývá nazýván lektorem.

Učitel pracuje v prostředí škol a výchovných zařízení a jeho pracovní doba se obvykle řídí dle rozvrhu hodin. Zpravidla však nepřevyšuje 8 hodin denně, což ale nezahrnuje aktivní přípravu na vyučování.

Toto povolání nemá žádná zdravotní omezení, kromě požadavků na výbornou psychickou kondici.

Učitel je často také tak trochu herec, který svým výstupem musí zaujmout, pobavit a poučit.

Závěrem snad jen citát nejslavnějšího pedagoga nejen českého národa Jana Amose Komenského: „Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.

Požadované vzdělání: Vysoká škola

Učitel/ka volná místa

Montážní dělníci výrobků a zařízení
BENTELER Automotive Klášterec s.r.o.
Chomutov, Klášterec nad Ohří, , 0,
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: ondrej.vodicka@benteler.com Místo výkonu práce - Benteler Automotiv Klášterec s.r.o, Vernéřov, Klášterec nad Ohří 431 51

Fyzioterapeut s osvědčením
SurGal Clinic s.r.o.
Brno-město, Brno, Drobného, 307, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20200 - 0
Od: 2016-02-01

administrativní pracovník/pracovnice v cestovní kanceláři + obsluha v kavárně
AOM CZ, s.r.o.
Domažlice, Domažlice, Msgre. B. Staška, 66, 344 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 65 - 0
Od: 2015-12-01
Později možnost práce na hlavní pracovní poměr. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.

Školní asistent/ka
Mateřská škola Slezská Ostrava
Ostrava-město, Ostrava, Bohumínská, 450, 710 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 17230 - 0
Od: 2019-03-01
Místo výkonu práce: Mateřská škola Slezská Ostrava, Bohumínská 68 (Za Novou radnicí) Prosíme o kontaktování pouze na uvedený email: pracems@post.cz, nikoli telefonicky. DO PŘEDMĚTU E-MAILU NAPIŠTE "ŠKOLNÍ ASISTENT/KA" Název pracovní pozice: školní asistent/ka Pracovní smlouva: Na dobu určitou. (dá se jednat o době trvání i o pracovním úvazku) Pracovní poměr: HPP Role školního asistenta vychází z pracovní náplně asistentů pedagoga pro žáky se sociálním znevýhodněním a dále rozvíjí koncept asistentské práce zejména v oblasti komunikace mezi školou a rodiči žáků. Součástí pracovní náplně školních asistentek tedy je: -individuální i skupinová práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami ve vyučování; -individuální i skupinové doučování žáků se sociálním znevýhodněním; -širší podpora přímé i nepřímé pedagogické práce učitele, která umožňuje více intenzivní práci pedagoga s žáky se sociálním znevýhodněním. Naopak, od většiny "běžných" asistentů pedagoga se školní asistentky liší zejména tím, že: -ve své práci kladou větší důraz na spolupráci s rodinami žáků, intenzivnější propojení rodiny a školy; žákům se sociálním znevýhodněním.

KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ
Savrin s.r.o.
Brno-město, Brno, Gargulákova, 406, 614 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 13500 - 0
Od: 2019-03-10
KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ místo výkonu práce Brno- Galašova, Cihlářská, Mandloňová, Třískalová, Majdalenky

OPERÁTOR/KA VÝROBY
MK Agency s.r.o.
Liberec, Hrádek nad Nisou, Oldřichovská, 698, 463 34
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 22500 - 0
Od: 2020-01-03
Hlásit se předem telefonicky

SKLADNÍK-ŘIDIČ
K.T.O. International spol. s r. o.
Liberec, Liberec, České mládeže, 519, 463 12
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 21000 - 26000
Od: 2019-09-01
Náplň práce: manipulace se zbožím - příjem - výdej, rozvoz a svoz zásilek, skladová evidence. Požadujeme: SO s výučním listem, ŘP sk. B, spolehlivost, znalost sortimentu a praxe v oboru TZB výhodou. Zaměstnanecké výhody: zajímavá práce v malém kolektivu, stravenky, příspěvek na životní či penzijní pojištění. Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v pracovních dnech v době od 9.00 do 15.00 hod.

BAUKRA s r.o.
Brno-město, Brno, Cejl, 42, 602 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 13350 - 0
Od: 2019-04-03
KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ požadujeme: dobrý zdravotní stav, samostatnost, zručnost, práce v chladném prostředí, Kontakt osobně Cejl 42/109 každé pondělí 9.00 - 10.00

Elektromechanik/čka
EKOVA ELECTRIC a.s.
Ostrava-město, Ostrava, Martinovská, 3244, 723 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 125 - 0
Pracoviště: Martinovská 3244/42, Ostrava - Martinov Životopis zaslat na e-mail. Požadavky: SOU nebo SŠ elektro zaměření, vyhláška 50 §6, samostatnost,schopnost dobré organizace práce. Uživatelská znalost práce na PC, manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, komunikativnost. Pracovní náplň: -Výroba, oprava elektrických motorů stejnosměrných a asynchronních: demontáž motoru a určení opravy, navíjení cívek, pájení tvrdou pájkou, stříbrem, výroba paketu rotorů, statorů, kompletace motorů,údržba a opravy sběracích ústrojí a komutátoru nebo -Oprava elektromechanických prvků: Ventilátory, odpojovače, stykače, ovládacích panelů, rozvaděče a svorkovnice, měniče napětí,dveřní pohony,regulace, pohony nebo -Výroba elektro zařízení: kompletace, zapojení a instalace přístrojových skříní, rozvaděčů, ovládacích panelů a prvků kompletace, zapojení a instalace svorkovnic, konektorů výroba kabeláže, osazení konektorů s pokládkou do vozidel instalace, zapojení elektronických jednotek vozidel Zaměstnanecké výhody: dovolená 25 dnů, příspěvek 50% na stravování.