Stavbyvedoucí

Vyberte kraj

Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Psycholog, Zedník, Archeolog, Dirigent, Hygienik, Fyzioterapeut, Architekt, Farmaceut, Dermatolog, Psychiatr, Auditor, Celník, Zlatník / klenotník, Osvětlovač, Exekutor, Veterinární lékař, Seřizovač CNC,

Moderní bydlení patří k fenoménu dnešní doby a proto se spousta lidí pouští do staveb rodinných domů, nebo alespoň přestavby bytů a rekreačních objektů. Ať již občané staví s firmou či svépomocí, musí, dle zákonů České republiky, jakoukoliv stavbu dozorovat autorizovaný stavební dozor – stavbyvedoucí. Tento zákon platí i pro stavby, které podléhají pouze ohlašovací povinnosti. Vzhledem k narůstajícímu počtu staveb je proto logické, že práce je v tomto oboru více než dost.

Aby se mohl stavař stát stavbyvedoucím, musí mít takzvanou autorizaci. Tu vystavuje stavbyvedoucím Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě – ČKAIT. Žadatel o autorizaci musí splňovat 2 podmínky pro vydání, tj. potřebné vzdělání v oboru a minimálně tříletou praxi. Následně ČKAIT vyzve zájemce o autorizaci ke složení takzvané zkoušky odborné způsobilosti. Po jejím úspěšném složení může žadatel složit slib a následně jej komora zapíše do seznamu autorizovaných stavbyvedoucích. Získá i osvědčení o autorizaci. Jedině za těchto podmínek lze vykonávat toto zaměstnání legálně. Může se stát, že narazíme na neautorizovaného stavbyvedoucího, ti většinou nepracují pod žádnou společností, protože ty si své zaměstnance ověřují. Stavební dozor provedený takovýmto technikem je neplatný a nelegální.

Ke své práci potřebuje stavbyvedoucí většinou pouze běžné kancelářské vybavení a místo jeho působení se střídá – rovnoměrně tráví svůj čas na dozorované stavbě a v kanceláři. Na stavbě se do stavebních prací aktivně nezapojuje. Má na starosti kontrolu odvedené práce, často i přidělování úkolů dělníkům a zedníkům, případně zajišťování rychlého odstranění vzniklých závad. Při výkonu své profese spolupracuje s architektem a řemeslnými pracovníky, jako jsou například zedníci, tesaři, klempíři a další.

Stavbyvedoucí je zodpovědný za finální předání stavby a rovněž za její konečný stav. Koordinuje stavební postupy a práce a samozřejmostí je vedení podrobné stavební dokumentace, často dokládané stavebnímu úřadu. Rovněž může dohlížet na dodržování rozpočtu stavby a jeho kontrolu.

Stavbyvedoucí musí mít u svých podřízených autoritu. Samozřejmostí je výborná orientace ve stavebnictví jako oboru, stavebních materiálech a postupech. Stavbyvedoucí by měl být důsledný a mít výborné organizační schopnosti. Zdravotní omezení pro toto povolání není, ale je třeba počítat s výkonem práce za různých povětrnostních podmínek a větším množstvím stresových situací.

Požadované vzdělání: Vyšší odborné, vysokoškolské

Stavbyvedoucí volná místa

RÝMSTAV CZ spol. s r.o.
Bruntál, Rýmařov, Nerudova, 1290, 795 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 45000
Od: 2017-01-16
místo výkonu práce : Rýmařov ÚSO - obor pozemní stavby, ŘP sk.B, znalost práce na PC - program WORD, EXCEL, Outlook, samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, časová flexibilita, organizační schopnosti, schopnost řídit pracovní tým, odolnost proti stresu, pečlivost, praxe min. 5 let Společnost nabízí: zázemí v perspektivní společnosti působící na trhu 18 let, možnost seberealizace,školení v rámci pracovní pozice. Hlásit se na e - mail : svojanovska@rymstav.cz Z : 11.1.2017

STAVBYVEDOUCÍ - TECHNIK/-ČKA
SEADON s.r.o.
Opava, Hlučín, Rovniny, 1116, 748 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2016-05-01
Požadujeme - SŠ/VŠ vzdělání stavebního zaměření - praxi na obdobné pozici minimálně 3 roky v oblasti stavebnictví, hydroizolace střech nebo větraných fasád - zodpovědnost, flexibilita, ochota se dále vzdělávat, organizační schopnosti, samostatnost - aktivní a zodpovědný přístup k práci - řidičský průkaz sk. B - počítačové dovednosti - MS Office - pokročilý, Autocad, Kros Více informací k pracovní nabídce na www.seadon.cz Životopisy na email: zizka@seadon.cz Tel.: 737 001 320 Aktualizace: 14.4.2016

STAVBYVEDOUCÍ
Rybka - stavby a služby, s.r.o.
Opava, Kravaře, Kostelní, 733, 747 21
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 40000
Od: 2017-03-15
Vysokoškolské vzdělání, ŘP sk. B, Mzda od 20 000 Kč - 40 000 Kč, pracovní smlouva na dobu neurčitou, nástup ihned, pracoviště: Kostelní 733/2b, 747 21 Kravaře KO: Táňa Dudová - tel.. 739 593 292, Bc. David Rybka - tel.: 603 226 385, email: info@rybka-cz.cz

RV Styl s. r. o.
Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Hlavní, 1606, 739 11
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 14000 - 0
Od: 2016-12-05
C04 práce na stavbách, ŘP sk. B, práce s PC, spolehlivost, flexibilita, komunikativnost, samostatnost, praxe ve stavebnictví min. 5 let; 14000 tis. Kč + až 100 % prémie Nabízíme - možnost ubytování, personální stravu, silné zázemí společnosti kontakt - telefonicky (6,00-14 hod.), e-mailem

UNIKO PÍSEK, s.r.o.
Písek, Milevsko, 5. května, 118, 399 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2015-12-02
- pracoviště v Milevsku a okolí - požadujeme vzdělání ve stavebním směru (pracovní náplň: vedení staveb + jejich řízení)

Mistři, stavbyvedoucí
SIMOSTAV, s.r.o.
Zlín, Zlín, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2017-09-01
Stavební firma se zaměřením na dopravní stavby hledá mistry a techniky. Místem výkonu práce bubou stavby zaměstnavatele (Zlínský a Jihomoravský kraj) Vhodné i jako brigádní praxe pro studenty.

Stavbyvedocí
MILIMEX s.r.o.-organizační složka
Ostrava-město, Ostrava, Daliborova, 648, 709 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-10-01
Místo výkonu práce: Ostrava Mariánské Hory Kontakt: telefonicky, emailem Požadavky: - minimálně SŠ vzdělání, obor stavebnictví - odborná praxe v oboru 5 let - autorizace-pozemní stavby výhodou - znalost práce na PC - řidičský průkaz sk. B - schopnost samostatného řešení problémů - organizační a komunikační schopnosti

Stavbyvedoucí - ocelových konstrukcí
MONT UNION s.r.o.
Ústí nad Labem, Chabařovice, Marie Kršňákové, 134, 403 17
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 25000
Od: 2016-10-01
Místo výkonu práce: Marie Kršňákové č.p. 134, Chabařovice. Požadujeme: středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání, praxe v oboru, ŘP skup. B podmínkou, ŘP skup. C výhodou. Nabízíme: mzdu 18 000 - 25 000,- Kč., nástup možný ihned. Životopis zasílejte na uvedený e-mail.

Stavební mistři - stavbyvedoucí
Stanix Projekt s.r.o.
Zlín, Zlín, nám. T. G. Masaryka, 2433, 760 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 20000 - 25000
Od: 2016-09-15
Náplň práce: vedení týmu lidí při realizaci stavebních pracích - pozemní, inženýrské stavby Požadavky: orientace ve výkresech, rozpočtech, schopnost vedení týmu lidí - stavebních dělníků, samostatnost v rozhodování a přidělování jednotlivých pracovních úkonů, zkušenosti z oblasti realizace staveb, aktivní přístup k práci Zájemci o pracovní místo zasílat životopis na e-mail, hlásit se telefonicky nebo osobně v době od 7:00 do 17:00 hod.