Seřizovač CNC

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Dermatolog, Psycholog, Architekt, Zedník, Ergonom, Osvětlovač, Meteorolog, Zootechnik, Farmaceut, Zlatník / klenotník, Zvukař, Hygienik, Podlahář,


Práce v ČR

Seřizovač CNC

CNC stroje jsou počítačem řízené kovoobráběcí stroje, které jsou v dnešní době pro svou velkou variabilitu výroby velice oblíbené a již těžko nahraditelné. Pomocí změn programu v ovládání lze snadno vyrábět více různých dílů stejnou technologií.

Seřizovač CNC strojů má tedy na starosti programování (vytváření programů pro práci CNC strojů) a údržbu těchto strojů, případně jejich jiné nastavování. V případě nutnosti je, vzhledem ke své odbornosti, schopen zaškolit pracovníky v obsluze strojů. Dalšími činnostmi seřizovače CNC je příprava podkladů pro výrobu, v případě závady na stoji jeho oprava a přeprogramování, kontrola a ověřování správnosti nastavení a evidence technické dokumentace k výrobě.

Ne zřídka se pro seřizovače CNC používá název programátor CNC.

Vzhledem k popsaným činnostem je odborné vzdělání nutností. Dále dobrá znalost pc a software, znalost práce s příslušným materiálem používaným ve výrobě, přesnost a preciznost. Důraz je u těchto pracovníků kladen i na manuální zručnost, obdobně jako je tomu například u nástrojařů nebo obráběčů kovů, a dále pak schopnost samostatně a spolehlivě pracovat.

Jako specializovaný pracovník, si může programátor CNC vydělat, v některých případech i více, než vysokoškolsky vzdělaný člověk.

Pro výkon tohoto povolání je vhodné odborné vzdělání v oboru nástrojař či obráběč kovů.

Pracovními nástroji jsou CNC stroje, počítačová technika, ruční nástroje a nářadí různého druhu, seřizovací nástroje, kovoobráběcí nástroje a mnohé jiné.

Místem výkonu práce je výrobní hala, či dílna.

Toto povolání mohou vykonávat i lidé se zdravotním omezením. Není nutná pokročilá znalost jazyků. Angličtina, vzhledem k práci s počítačovými programy, je výhodou.

Požadované vzdělání: Střední odborné s výučním listem

Seřizovač CNC volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Seřizovač CNC nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.