Psycholog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Psycholog, Ergonom, Osvětlovač, Zootechnik, Meteorolog, Zedník, Zvukař, Farmaceut, Zlatník / klenotník, Podlahář, Hygienik,


Práce v ČR

Psycholog

Koho z nás občas něco netrápí? Kdo může říci, že všechno jde tak, jak si naplánoval? Co dělat, když se vám život boří pod rukama, nebo když se nemůžete vyrovnat se ztrátou blízké osoby?

Pro všechny, koho trápí bolest duše, ne těla, je tu odborník, který duše léčí. Odborník, který pro svou práci nevyužívá lékařských nástrojů, ale svých hlubokých znalostí z oblastí psychologie a psychodiagnostiky. Je to lékař lidské duše.

Pro výkon tohoto povolání je nutné vysokoškolské vzdělání oboru psychologie.

Nepleťme si psychologa a psychiatra. Hovoříme o podobných a přesto zcela odlišných oborech.

Psycholog je kompetentní k analýze člověka pomocí psychotestů a následné diagnostiky, poskytuje manželské a předmanželské poradenství a psychoterapeutické služby. Vystudoval obor psychologie na humanitně zaměřené univerzitě.

Oproti tomu psychiatr vystudoval medicínu a dále se specializoval na obor psychiatrie. Psychiatr může předepisovat léky. Psycholog léčí pomocí rad, rozborů a doporučení.

Opravdu dobrý psycholog dodržuje jistá pravidla. Je za všech okolností profesionální, má osobní přístup ke každému klientovi, je nekompromisně diskrétní a řídí se etickým kodexem.

Náplní práce psychologa je pomoc klientovi s potížemi v osobním životě, pomoc v osobní krizi, při řešení vztahových či manželských problémů, pomoc při řešení problematického chování dětí a pubescentů (může poskytovat i takzvané rodinné terapie), může provádět psychotesty a na jejich základě diagnostikovat psychické poruchy a poruchy osobnosti, pomáhá dětem a jejich rodičům při zvládání lehkých disfunkcí typu dyslexie, dysgrafie, ADHD a další.

Práce psychologa může být financována ze dvou zdrojů – pojišťovnou klienta, či přímou platbou, kdy psycholog nemá smlouvy s pojišťovnami a klient si vyšetření a následnou péči hradí sám.

Psycholog pracuje obvykle v kanceláři/ordinaci. K výkonu povolání mu postačí psací potřeby, běžná kancelářská technika, počítač, někdy diktafon, není však pravidlem.

V ordinaci psychologa bývá zpravidla příjemná a hřejivá atmosféra, která dotváří léčebný proces celé terapie. Psycholog pracuje v čistém a hezkém prostředí.

Vzhledem k povaze svého povolání musí být psychicky odolný, aby netrpěl syndromem vyhoření. Nesmí problémy svých klientů přenášet do svého osobního života a odprostit se od nich ihned po opuštění své ordinace. Často se to však nedaří a psychologové trpí pod tíhou problémů svých svěřenců.

V dnešní době se za návštěvu psychologa již lidé nestydí, protože i duše může být nemocná. Dokonce se stává péče psychologa stále modernější a dobří psychologové se rozhodně nemusí obávat nedostatku práce.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Psycholog volná místa

Sociální pracovník/ce
CENTRUM SOCIÁLNÍCH A ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB MĚSTA PŘÍBRAM
Příbram, Příbram, Brodská, 100, 261 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 15730 - 23660
Od: 2017-01-01
Pozice: sociální pracovník/ce Požadavky: kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb. a vyhlášky č. 505/2006 Sb. ( akceptujeme i probíhající studium ), praxe v oboru výhodou, nikoliv podmínkou, trestní bezúhonnos, dobrý zdravotní stav, schopnost práce s lidmi, empatie a porozumění individuálním potřebám klientů, flexibilita, nutná znalost práce na PC, ŘP sk. B výhodou. Nástup od 1.1.2017 na dobu určitou do 31.12.2017 s možností prodloužení. Mzda: 15 730,- až 23 660,- Kč dle předchozí praxe Bude probíhat výběrové řízení. V případě zájmu zašlete svůj životopis do 7.12.2016 na adresu: info@centrumpribram.cz nebo jej doručte v písemné podobě na adresu sídla organizace Kontakt: Bambasová Lucie Ing., tel.: 318 629 057 Místo výkonu práce:CENTRUM SOCIÁLNÍCH A ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB MĚSTA PŘÍBRAM, Brodská č.p. 100, Příbram VIII

PSYCHOLOGOVÉ/SPEC. PEDAGOGOVÉ EV. PSYCHOLOGOVÉ
Pedagogicko-psychologická poradna Středočeského kraje
Beroun, Hořovice, Palackého náměstí, 640, 268 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22140 - 0
Od: 2017-01-01
PSYCHOLOGOVÉ/SPEC. PEDAGOGOVÉ EV. PSYCHOLOGOVÉ - místo výkonu: Hořovice. Upřesňující informace: PP lze dle platné legislativy prodloužit na neurčito; - mzda se odvíjí dle platné legislativy - nástupní plat v 11. třídě; - pružná pracovní doba (povinná 8:00-13:30); - dobré autobusové i vlakové spojení do Berouna, Prahy, Plzně, Příbrami. Náplň práce: práce s dětmi, spolupráce s příslušnými školskými i jinými odbornými institucemi. Požadavky: praxe vítána. Zaměstnanecké výhody: stravenky, 40 dní dovolené a navíc studijní volno. Kontakt: e-mailem.

PSYCHOLOG
Základní škola a mateřská škola logopedická, Liberec, příspěvková organizace
Liberec, Liberec, Elišky Krásnohorské, 921, 460 14
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 11310 - 14750
Od: 2017-10-25
Psycholog ve speciálně pedagogickém centru, úvazek 0,5 Termín nástupu: ihned Kvalifikační předpoklady – podle zákona č. 563/2004 Sb. Náplň práce: diagnostika dopadů zdravotního postižení ve vzdělávání, práce s klientem a jeho rodiči, spolupráce se speciálními pedagogy ve speciálně pedagogickém centru 12. platová třída Jedná se o pedagogického pracovníka, tj. má nárok na 40 dní dovolené. Kontakt: - ředitel školy Mgr. Jakub Karásek, karasek@ssplbc.cz, tel. 482 416 401, 777 421 701 vedoucí - SPC Mgr. Ivana Nováková, novakova@ssplbc.cz, tel. 482 416 433, 724 327 874

Psycholog
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Zlín, Zlín, J. A. Bati, 5637, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20140 - 30270
Od: 2017-12-01
VŠ vzdělání - jednooborová psychologie - Mgr. stupeň ŘP skupiny B provádění psychodiagnostických vyšetření v rámci personálního výběru, poskytování poradenských služeb a krizové intervence, lektorská činnost, spolupráce při rozvoji manažerských dovedností a zlepšování atmosféry v pracovních týmech Zaměstnanecké výhody: 5 dnů dovolené navíc, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na rekreaci, kulturní a sportovní akce Kontaktujte emailem.

psycholog
Vězeňská služba České republiky
Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou, Rozkoš, 990, 582 91
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2017-01-01
zdravotní způsobilost, bezúhonnost, VŠ vzdělání v magisterském studijním programu jednooborové psychologie Osobní konakt možný po předchozí tel. domluvě.

PSYCHOLOG oddělení výkonu vazby a trestu
Vězeňská služba České republiky
Liberec, Liberec, Pelhřimovská, 347, 460 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2018-01-01
Zákonné a další předpoklady a požadavky: - vysokoškolské vzdělání v magisterském akreditovaném studijním programu v oboru psychologie (jednooborová psychologie po celou dobu studia) - trestní bezúhonnost - zdravotní způsobilost pro výkon práce - organizační a komunikační schopnosti - znalost práce na PC (WORD, EXCEL, INTERNET). Místo působiště: Vazební věznice Liberec Předpokládaný termín nástupu: 1. 1. 2018 Nabízíme: - platová třída 12 (od 25.000,-Kč) - jednosměnný provoz - příspěvky z Fondu kulturních a sociálních potřeb na stravné (zajištěno ve vazební věznici), kulturní a sportovní vyžití, apod. Náležitosti: - písemnou přihlášku k výběru - strukturovaný, profesní životopis - fotokopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání - souhlas se soustřeďováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a to prostřednictvím prohlášení ve znění: "Odesláním a doručením strukturovaného profesního životopisu souhlasím, aby Vazební věznice Liberec zpracovávala mnou poskytnutá data obsažená v životopise pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběru na místo psychologa." Termín doručení písemné přihlášky: 20. 12. 2017. Přihlášku s požadovanými materiály zašlete na adresu: Vězeňská služba České republiky, Vazební Věznice Liberec, oddělení personální, Pelhřimovská 3, p.ú. 1, př. 400, 460 62 Liberec. Pokud přihláška nebude obsahovat požadavek vrácení zaslaných materiálů, budou tyto po ukončení výběru skartovány. Obálku označte v levém dolním rohu " Výběr - PSYCH".

Psycholog
Výchovný ústav a školní jídelna, Pšov 1
Louny, Podbořany, , 1, 441 01
Směny: Turnusové služby, Mzda (min-max): 15000 - 0
Od: 2016-11-15
místo výkonu práce: Pšov 1, Podbořany Požadujeme: trestní bezúhonnost, magisterský titul z jednooborové psychologie. Práce v nekuřáckém prostředí. Nabízíme: dva měsíce dovolené, stravování s příspěvkem FKSP, levný tarif na neomezené telefonování Zájemci volejte na tel. 736 633 595 nebo pište na email: a.sava@seznam.cz


Občanské sdružení Krok
Hodonín, Kyjov, třída Komenského, 2124, 697 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 14800 - 0
Od: 2017-01-01
Pracoviště: třída Komenského 2124/88, 697 01 Kyjov. Co vás čeká: - vedení sociální agendy terapeutické komunity (dále jen "TK") - jednání se zájemcem o sociální službu - realizace příjmu klienta do TK, uzavírání smluv s klientem - poskytování odborného sociálního poradenství klientům TK - vedení sociální a zdravotní složky klientů - komunikace s úřady, doprovod klientů na úřady, k lékaři aj. - vedení sociálně aktivizačních činností Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít: - vzdělání pro výkon práce sociálního pracovníka dle požadavků §110 zákona o sociálních službách 108/2006 Sb., tj. vyšší odborné vzdělání anebo vysokoškolské vzdělání v oboru sociální práce a příbuzných oborech - znalost zákona 108/2006 sb., o sociálních službách - počítačová gramotnost, znalost běžných programů MS Office - spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita, aktivní přístup, schopnost sebereflexe a empatie - odolnost vůči stresu - dobré komunikační dovednosti - čistý trestní rejstřík - řidičský průkaz sk. B Výhodou bude, pokud budete mít: - praxi v sociálních službách - zkušenosti s vedením lidí -další absolvované vzdělávání v oblasti sociální práce Co vám můžeme nabídnout: - stabilní zaměstnání a zázemí odborně profilované organizace - práci pod supervizí, další vzdělávání a podporu v odborném růstu - práci v přátelském kolektivu a příjemné pracovní prostředí - zaměstnanecké benefity Profesní životopis, motivační dopis zasílejte na email: zajemceopraci@oskrok.cz K ústnímu pohovoru pozveme e-mailem nebo telefonicky pouze vybrané kandidáty. Dále si vyhrazujeme právo prodloužit nebo zrušit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici, pokud žádný uchazeč nenaplní vstupní podmínky. Notebook, příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, možnost studijního volna.

Školní psycholog
Střední škola, Odry, příspěvková organizace
Nový Jičín, Odry, Sokolovská, 647, 742 35
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22620 - 29500
Od: 2017-09-01
Z:22.3.2017.Místo výkonu práce:Vítkov-Podhradí.Určeno pouze pro zájemce,kteří splňují podmínky zákona č. 563/2004 Sb.o pedagogických pracovnících.Praxe minimálně 5 let.Zaměstnanecké výhody:příspěvek na obědy,příspěvek na rekreaci.Žádost o místo se strukturovaným životopisem,průběhem předcházející pedagogické praxe a doklady o vzdělání zasílejte pouze elektronicky na e-mail:j.dokoupilova@ssodry.cz