Psycholog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Dirigent, Psycholog, Fyzioterapeut, Zedník, Architekt, Archeolog, Dermatolog, Hygienik, Farmaceut, Osvětlovač, Ergonom, Psychiatr, Auditor, Zlatník / klenotník, Celník, Veterinární lékař, Exekutor,


Práce v ČR

Psycholog

Koho z nás občas něco netrápí? Kdo může říci, že všechno jde tak, jak si naplánoval? Co dělat, když se vám život boří pod rukama, nebo když se nemůžete vyrovnat se ztrátou blízké osoby?

Pro všechny, koho trápí bolest duše, ne těla, je tu odborník, který duše léčí. Odborník, který pro svou práci nevyužívá lékařských nástrojů, ale svých hlubokých znalostí z oblastí psychologie a psychodiagnostiky. Je to lékař lidské duše.

Pro výkon tohoto povolání je nutné vysokoškolské vzdělání oboru psychologie.

Nepleťme si psychologa a psychiatra. Hovoříme o podobných a přesto zcela odlišných oborech.

Psycholog je kompetentní k analýze člověka pomocí psychotestů a následné diagnostiky, poskytuje manželské a předmanželské poradenství a psychoterapeutické služby. Vystudoval obor psychologie na humanitně zaměřené univerzitě.

Oproti tomu psychiatr vystudoval medicínu a dále se specializoval na obor psychiatrie. Psychiatr může předepisovat léky. Psycholog léčí pomocí rad, rozborů a doporučení.

Opravdu dobrý psycholog dodržuje jistá pravidla. Je za všech okolností profesionální, má osobní přístup ke každému klientovi, je nekompromisně diskrétní a řídí se etickým kodexem.

Náplní práce psychologa je pomoc klientovi s potížemi v osobním životě, pomoc v osobní krizi, při řešení vztahových či manželských problémů, pomoc při řešení problematického chování dětí a pubescentů (může poskytovat i takzvané rodinné terapie), může provádět psychotesty a na jejich základě diagnostikovat psychické poruchy a poruchy osobnosti, pomáhá dětem a jejich rodičům při zvládání lehkých disfunkcí typu dyslexie, dysgrafie, ADHD a další.

Práce psychologa může být financována ze dvou zdrojů – pojišťovnou klienta, či přímou platbou, kdy psycholog nemá smlouvy s pojišťovnami a klient si vyšetření a následnou péči hradí sám.

Psycholog pracuje obvykle v kanceláři/ordinaci. K výkonu povolání mu postačí psací potřeby, běžná kancelářská technika, počítač, někdy diktafon, není však pravidlem.

V ordinaci psychologa bývá zpravidla příjemná a hřejivá atmosféra, která dotváří léčebný proces celé terapie. Psycholog pracuje v čistém a hezkém prostředí.

Vzhledem k povaze svého povolání musí být psychicky odolný, aby netrpěl syndromem vyhoření. Nesmí problémy svých klientů přenášet do svého osobního života a odprostit se od nich ihned po opuštění své ordinace. Často se to však nedaří a psychologové trpí pod tíhou problémů svých svěřenců.

V dnešní době se za návštěvu psychologa již lidé nestydí, protože i duše může být nemocná. Dokonce se stává péče psychologa stále modernější a dobří psychologové se rozhodně nemusí obávat nedostatku práce.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Psycholog volná místa

PSYCHOLOGOVÉ/SPEC. PEDAGOGOVÉ EV. PSYCHOLOGOVÉ
Pedagogicko-psychologická poradna Středočeského kraje
Beroun, Hořovice, Palackého náměstí, 640, 268 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22140 - 0
Od: 2017-01-01
PSYCHOLOGOVÉ/SPEC. PEDAGOGOVÉ EV. PSYCHOLOGOVÉ - místo výkonu: Hořovice. Upřesňující informace: PP lze dle platné legislativy prodloužit na neurčito; - mzda se odvíjí dle platné legislativy - nástupní plat v 11. třídě; - pružná pracovní doba (povinná 8:00-13:30); - dobré autobusové i vlakové spojení do Berouna, Prahy, Plzně, Příbrami. Náplň práce: práce s dětmi, spolupráce s příslušnými školskými i jinými odbornými institucemi. Požadavky: praxe vítána. Zaměstnanecké výhody: stravenky, 40 dní dovolené a navíc studijní volno. Kontakt: e-mailem.

psycholog
Vězeňská služba České republiky
Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou, Rozkoš, 990, 582 91
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2017-01-01
zdravotní způsobilost, bezúhonnost, VŠ vzdělání v magisterském studijním programu jednooborové psychologie Osobní konakt možný po předchozí tel. domluvě.

Sociální pracovník/ce
CENTRUM SOCIÁLNÍCH A ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB MĚSTA PŘÍBRAM
Příbram, Příbram, Brodská, 100, 261 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 15730 - 23660
Od: 2017-01-01
Pozice: sociální pracovník/ce Požadavky: kvalifikace dle zákona č. 108/2006 Sb. a vyhlášky č. 505/2006 Sb. ( akceptujeme i probíhající studium ), praxe v oboru výhodou, nikoliv podmínkou, trestní bezúhonnos, dobrý zdravotní stav, schopnost práce s lidmi, empatie a porozumění individuálním potřebám klientů, flexibilita, nutná znalost práce na PC, ŘP sk. B výhodou. Nástup od 1.1.2017 na dobu určitou do 31.12.2017 s možností prodloužení. Mzda: 15 730,- až 23 660,- Kč dle předchozí praxe Bude probíhat výběrové řízení. V případě zájmu zašlete svůj životopis do 7.12.2016 na adresu: info@centrumpribram.cz nebo jej doručte v písemné podobě na adresu sídla organizace Kontakt: Bambasová Lucie Ing., tel.: 318 629 057 Místo výkonu práce:CENTRUM SOCIÁLNÍCH A ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB MĚSTA PŘÍBRAM, Brodská č.p. 100, Příbram VIII

Školní psycholog
Střední škola, Odry, příspěvková organizace
Nový Jičín, Odry, Sokolovská, 647, 742 35
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22620 - 29500
Od: 2017-09-01
Z:22.3.2017.Místo výkonu práce:Vítkov-Podhradí.Určeno pouze pro zájemce,kteří splňují podmínky zákona č. 563/2004 Sb.o pedagogických pracovnících.Praxe minimálně 5 let.Zaměstnanecké výhody:příspěvek na obědy,příspěvek na rekreaci.Žádost o místo se strukturovaným životopisem,průběhem předcházející pedagogické praxe a doklady o vzdělání zasílejte pouze elektronicky na e-mail:j.dokoupilova@ssodry.cz


Občanské sdružení Krok
Hodonín, Kyjov, třída Komenského, 2124, 697 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 14800 - 0
Od: 2017-01-01
Pracoviště: třída Komenského 2124/88, 697 01 Kyjov. Co vás čeká: - vedení sociální agendy terapeutické komunity (dále jen "TK") - jednání se zájemcem o sociální službu - realizace příjmu klienta do TK, uzavírání smluv s klientem - poskytování odborného sociálního poradenství klientům TK - vedení sociální a zdravotní složky klientů - komunikace s úřady, doprovod klientů na úřady, k lékaři aj. - vedení sociálně aktivizačních činností Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít: - vzdělání pro výkon práce sociálního pracovníka dle požadavků §110 zákona o sociálních službách 108/2006 Sb., tj. vyšší odborné vzdělání anebo vysokoškolské vzdělání v oboru sociální práce a příbuzných oborech - znalost zákona 108/2006 sb., o sociálních službách - počítačová gramotnost, znalost běžných programů MS Office - spolehlivost, zodpovědnost, flexibilita, aktivní přístup, schopnost sebereflexe a empatie - odolnost vůči stresu - dobré komunikační dovednosti - čistý trestní rejstřík - řidičský průkaz sk. B Výhodou bude, pokud budete mít: - praxi v sociálních službách - zkušenosti s vedením lidí -další absolvované vzdělávání v oblasti sociální práce Co vám můžeme nabídnout: - stabilní zaměstnání a zázemí odborně profilované organizace - práci pod supervizí, další vzdělávání a podporu v odborném růstu - práci v přátelském kolektivu a příjemné pracovní prostředí - zaměstnanecké benefity Profesní životopis, motivační dopis zasílejte na email: zajemceopraci@oskrok.cz K ústnímu pohovoru pozveme e-mailem nebo telefonicky pouze vybrané kandidáty. Dále si vyhrazujeme právo prodloužit nebo zrušit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici, pokud žádný uchazeč nenaplní vstupní podmínky. Notebook, příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, možnost studijního volna.

PSYCHOLOG
Základní škola a mateřská škola logopedická, Liberec, příspěvková organizace
Liberec, Liberec, Elišky Krásnohorské, 921, 460 14
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 11310 - 14750
Od: 2017-10-25
Psycholog ve speciálně pedagogickém centru, úvazek 0,5 Termín nástupu: ihned Kvalifikační předpoklady – podle zákona č. 563/2004 Sb. Náplň práce: diagnostika dopadů zdravotního postižení ve vzdělávání, práce s klientem a jeho rodiči, spolupráce se speciálními pedagogy ve speciálně pedagogickém centru 12. platová třída Jedná se o pedagogického pracovníka, tj. má nárok na 40 dní dovolené. Kontakt: - ředitel školy Mgr. Jakub Karásek, karasek@ssplbc.cz, tel. 482 416 401, 777 421 701 vedoucí - SPC Mgr. Ivana Nováková, novakova@ssplbc.cz, tel. 482 416 433, 724 327 874

Psycholog
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Zlín, Zlín, J. A. Bati, 5637, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20140 - 30270
Od: 2017-12-01
VŠ vzdělání - jednooborová psychologie - Mgr. stupeň ŘP skupiny B provádění psychodiagnostických vyšetření v rámci personálního výběru, poskytování poradenských služeb a krizové intervence, lektorská činnost, spolupráce při rozvoji manažerských dovedností a zlepšování atmosféry v pracovních týmech Zaměstnanecké výhody: 5 dnů dovolené navíc, 5 dnů indispozičního volna, příspěvek na rekreaci, kulturní a sportovní akce Kontaktujte emailem.

Psycholog/psycholožka
Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna
Příbram, Sedlec-Prčice, Luční, 330, 257 91
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 24500 - 30000
Od: 2016-10-25
Pozice:psycholog/psycholožka Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Sedlec-Prčice, Luční 330, vypisuje výběrové řízení na pozici psychologa/psycholožky v zařízení institucionální péče. Kvalifikační předpoklady dle zákona 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících. Požadujeme znalost problematiky práce s žáky se závažnými poruchami chování, poruchami učení, s ADHD a Aspergerovým syndromem. Další podmínkou je absolvovaný psychoterapeutický výcvik. Možno zkrácený i plný úvazek. Nástup možný ihned. Mzda: 24 500,- až 30 000,- Kč Kontakt: Urban Stanislav Mgr., tel.: 317 712 542, e-mail: sekretariat@ddsedlec.cz Místo výkonu práce:Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Sedlec - Prčice, Luční 330

Psycholog/psycholožka - Velké Meziříčí a Janštejn
Výchovný ústav, základní škola, střední škola a středisko výchovné péče, Velké Meziříčí, K Rakůvkám 1
Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, K Rakůvkám, 916, 594 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22000 - 0
Od: 2016-10-06
PRACOVIŠTĚ: VELKÉ MEZIŘÍČÍ A JANŠTEJN Popis pozice: - Požadavky na kvalifikaci podle zákona o pedagogických pracovnících platného od 1.1.2015. - Úvazek: 1,0 - Nástup: dle dohody - Nástupní plat cca 22. tis. Kč, dle vzdělání a praxe Osobnostní požadavky: - Úcta ke svěřeným dětem, zájem o děti, respekt k jejich individualitě. - Odborná znalost vývojové etapy dospívání a problematicky osobností dítěte v ústavu. - Schopnost posoudit vlastní možnosti vzhledem k dítěti. - Schopnost zaujmout svojí osobností. - Schopnost posoudit možnosti dítěte. - Schopnost dobře porozumět problému. - Schopnost pracovat s konflikty a chybami. - Snaha o předcházení selhání dítěte. - Odpovědnost a samostatnost. - Schopnost samostatného úsudku a rozhodování v krizové situaci. - Umění vyjednávat. - Schopnost spolupráce v týmu. - Aktivita a kreativita, flexibilita. - Podíl na rozvoji celého zařízení. - Loajalita. - Vysoké pracovní nasazení. - Dostatečná psychická odolnost vůči stresu a zvládání náročných situací s dětmi. - Zájem o další vzdělávání a sebevzdělávání, sledování novinek v oblasti školství. Další požadavky: - Schopnost řízení služebního auta. - Dostupnost v mimopracovní době. - Praxe Žádosti s přiloženým životopisem zasílejte na email: suchanek@vuvm.cz Info: PaedDr. Karel Suchánek, tel: 603 891 301