Psychiatr

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Dirigent, Psycholog, Fyzioterapeut, Zedník, Architekt, Archeolog, Dermatolog, Hygienik, Farmaceut, Osvětlovač, Ergonom, Psychiatr, Auditor, Zlatník / klenotník, Celník, Veterinární lékař, Exekutor,


Práce v ČR

Psychiatr

Pro toto povolání je vysokoškolské vzdělání nezbytné. Vzhledem k tomu, že psychiatr svým pacientům předepisuje léky, je nutné vystudovat lékařskou fakultu – všeobecnou medicínu s následnou specializací na psychiatrii. Kdo se tedy domnívá, že lékař z oboru psychiatrie nerozumí klasické medicíně, ten se velice plete, protože každý student v rámci studia prochází kompletním medicínským vzděláním počínaje teorií, pokračujíce patologií a pitvou a konče praxí v nemocnici.

Psychiatr, jak již bylo řečeno, je tedy lékař, který se zabývá chorobnými stavy postihujícími psychické funkce. Tyto stavy následně mohou vést k poruchám chování, či subjektivním obtížím pacientů. Psychiatrie se tedy laicky řečeno specializuje na nemoci mozku, které způsobují vážná duševní onemocnění. Hovoříme pak o následných poruchách vnímání, intelektu, emoční stability, paměti a chování, nebo dokonce celé osobnosti pacienta a to bez ohledu na pohlaví či věk.

Psychiatrie rovněž využívá poznatků z psychologie, ale pozor, jde o odlišné obory. Lidé si psychiatra a psychologa často pletou a jejich obory zaměňují.

Je zcela zřejmé, že jde o lékaře, který by měl být velice empatický, komunikativní, měl by vzbuzovat v pacientech důvěru a klid a ordinovat nejen léky, ale také velké dávky porozumění a soucitu.

Psychiatr musí být rovněž člověk velmi emočně stabilní, vyrovnaný a psychicky odolný se smyslem pro zodpovědnost.

Pro tento lékařský obor není nutná znalost cizích jazyků, kromě lékařské latiny.

Psychiatr se svými pacienty pracuje buď jako zaměstnanec nemocnic, nebo v soukromé ordinaci. To lze ovšem až v případě, že má za sebou několik let lékařské praxe v oboru.

Pro výkon tohoto povolání není žádné zdravotní omezení, je však nutné být po psychické stránce zcela zdráv, vzhledem k velkému emočnímu zatížení ze stran postižených pacientů.

Při práci psychiatr využívá především běžnou kancelářskou techniku, své znalosti, schopnosti a komunikační dovednosti.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Psychiatr volná místa


Psychiatrická léčebna Šternberk
Olomouc, Šternberk, Olomoucká, 1848, 785 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 24640 - 55000
Od: 2016-11-01
Hledáme: - lékaře absolventa se zájmem o psychiatrii, - lékaře se specializací v oboru psychiatrie, vnitřní lékařství, rehabilitace, sexuologie Požadavky: - VŠ vzdělání lékařského směru, - zájem o práci v oboru, - zdravotní způsobilost a bezúhonnost dle zákona č. 95/2004 Sb. v pl. zn., - uživatelská znalost práce na PC. - platové podmínky v souladu s platovými předpisy pro státní příspěvkové organizace Nabízíme: - perspektivní pracovní pozici, profesní růst - trvalé vzdělávání a osobní rozvoj - benefity státní příspěvkové organizace - příspěvky na stravenky, rekreace, penzijní připojištění - možnost přidělení bytu Termín nástupu: dle dohody Platové rozmezí: 24.640,- až 55.000,- Kč nástupní plat Místo výkonu práce: Psychiatrická léčebna Šternberk, Olomoucká 173, Šternberk Pracovní poměr: Hlavní pracovní poměr, doba neurčitá Náležitosti žádosti: - motivační dopis - strukturovaný životopis - kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání - souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji ve smyslu zákona č.101/2000Sb., o ochraně osobních údajů Vaši žádost zasílejte na adresu: Psychiatrická léčebna Šternberk, Bc. Eva Buchtová, personální oddělení, Olomoucká 1848/173, 785 01 Šternberk nebo na e-mail: buchtova@plstbk.cz. Bližší informace na telefonu 585 085 475.

Lékaři se specializací v oboru psychiatrie
CLINTERAP s.r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Počernická, 1427, 100 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 42922 - 0
Od: 2016-12-02
Místo výkonu: Počernická 1427/16,Praha 10-Strašnice Kontakt:Mgr. David Steindl, e-mail: d.steindl@clinterap.cz VŠ,LF, specializace v oboru psychiatrie, vhodné i pro lékaře před atestací, uživatelská práce na PC, ambulantní psychiatrická péče o dospělé.

LÉKAŘ/KA NA ODDĚLENÍ PSYCHIATRIE
NEMOS PLUS s.r.o.
Karlovy Vary, Ostrov, U Nemocnice, 1161, 363 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 28000 - 0
Od: 2017-09-06
KONTAKT: telefonicky 353 364 211 Schenková Tereza nebo e-mailem: tereza.schenkova@nemostrov.cz POŽADUJEME: lékaře v předatestační přípravě nebo ve specializ. způsobilostí v oboru psychiatrie, profesionalitu, loajalitu, bezúhonost, zahájený nebo dokončený psychot. výcvik.

Lékař/ka se spoecializací v oboru dětská a dorostová psychiatrie
CLINTERAP s.r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Počernická, 1427, 100 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 40000 - 110000
Od: 2016-08-22
Místo výkonu: Počernická 1427/16, 100 00 Praha 10-Strašnice Kontakt: Mgr. David Steindl, tel.: 601 304 484, e-mail: d.steindl@clinterap.cz VŠ lékařská fakulta, specializace v oboru dětská a dorostová psychiatrie. Uživatelská práce na PC, ambulantní psychiatrická péče s možností účasti na klinických studiích. Zaměstnanecké výhody: Vysoce nadstandardní platové ohodnocení v závislosti na výkonu, vstřícnost při plánování ordinačních dnů a hodin, podpora profesního růstu a odborného rozvoje, benefity na míru, dle vlastního výběru.

Lékař/ka - odd. fyziologie a psychologie práce
Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem
Hlavní město Praha, Praha, Jasmínová, 2905, 106 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 19130 - 33780
Od: 2016-11-15
Místo výkonu: Jamínova 2905/37, Praha 10 - Záběhlice Kontakt: Kloučková Veronika Bc., tel.: 482411655,603159783, e-mail: veronika.klouckova@zuusti.cz Náplň práce: Měření, vyšetřování a hodnocení ve fyziologii a psychologii práce (celková fyzická zátěž, lokální svalová zátěž, ergonomie, mikroklima + fyziologie tepelné zátěže, psychická zátěž). Měření probíhá převážně na pracovištích u zákazníků. Vyhodnocování měření, zpracování podkladů a anamnestických údajů. Poradenská a konzultační činnost. Požadujeme: VŠ obor Všeobcné lékařství, zařazení do oboru Pracovní lékařství či Hygiena a epidemiologie výhodou.

Diplomovaná sestra psychiatrická
Péče o duševní zdraví, z.s.
Pardubice, Pardubice, Bělehradská, 389, 530 09
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 22000
Od: 2017-09-01
Místo výkonu práce Pardubice. Co Vám nabízíme: - Nástupní mzdu 20 tisíc hrubého s výhledem navýšení osobního hodnocení - Náborový příspěvek ve výše jedné měsíční mzdy (1 k vyplacení po zkušební době a 1 po roce zaměstnání) - Podporu vzdělávání: kvalitní zaškolení včetně kurzů, které Vás připraví na výkon práce, plné hrazení akreditovaného vzdělávání a možnost čerpání fondu pracovní doby na vzdělávání, intenzivní metodické vedení, systém konzultací a externí supervize - Zajímavou, různorodou a smysluplnou práci, prostor pro tvořivost a seberealizaci - Zázemí jedinečné organizace s otevřenou a kreativní firemní kulturou - Služební mobil, PC a notebook - Pracovní dobu formou pružného pracovního týdne, možnost sick days, možnost administrativní práce z domova Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis. Zasláním materiálů vyjadřujete souhlas se zpracováním a uchováním poskytnutých osobních údajů

Psychiatrická sestra se specializací
Péče o duševní zdraví, z.s.
Pardubice, Pardubice, Bělehradská, 389, 530 09
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 22000
Od: 2017-09-01
Místo výkonu práce Pardubice. Co Vám nabízíme: - Nástupní mzdu 20 tisíc hrubého s výhledem navýšení osobního hodnocení - Náborový příspěvek ve výše jedné měsíční mzdy (1 k vyplacení po zkušební době a 1 po roce zaměstnání) - Podporu vzdělávání: kvalitní zaškolení včetně kurzů, které Vás připraví na výkon práce, plné hrazení akreditovaného vzdělávání a možnost čerpání fondu pracovní doby na vzdělávání, intenzivní metodické vedení, systém konzultací a externí supervize - Zajímavou, různorodou a smysluplnou práci, prostor pro tvořivost a seberealizaci - Zázemí jedinečné organizace s otevřenou a kreativní firemní kulturou - Služební mobil, PC a notebook - Pracovní dobu formou pružného pracovního týdne, možnost sick days, možnost administrativní práce z domova Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis. Zasláním materiálů vyjadřujete souhlas se zpracováním a uchováním poskytnutých osobních údajů.

lékař/ka na psychiatrické oddělení
Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Svitavy, Svitavy, Kollárova, 643, 568 02
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 28600 - 0
Od: 2017-02-24
Požadovaná profese: lékař na psychiatrické oddělení Pracovní náplň: léčebně preventivní péče Požadujeme: zdravotní způsobilost, morální bezúhonnost, VŠ všeob. lékařství Nabízíme: práci v moderním prostředí v akreditovaném zařízení, podporu dalšího vzdělávání v oboru, příspěvek na stravování, zaměstnanecké benefity, pomoc při řešení bytové situace

Zdravotní sestra v sociálních službách
Společnost Mana, o.p.s.
Olomouc, Olomouc, Dolní náměstí, 15, 779 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 20000
Od: 2017-07-01
Pracoviště: Dolní náměstí č.p. 15/51, Olomouc. Na pozici "Zdravotní sestra v sociálních službách" hledáme všeobecnou zdravotní sestru. Jedná se o plný úvazek. Cílovou skupinou jsou závažně duševně nemocní s diagnózou z okruhu psychóz. Požadujeme - Vzdělání dle § 5 zákona 95/2004 Sb. - Zkušenost s přímou prací s klienty - Schopnost efektivně pracovat v týmu - Ochotu cestovat v rámci olomouckého okresu - Uživatelskou znalost práce na PC (Office, email, internet) - Dobré komunikační schopnosti - výhodou též řidičské oprávnění skupiny B, obecný společenský přehled a zájem o veřejné dění Nabízíme - Podíl na rozvoji unikátní sociální služby v oblasti komunitní péče o duševně nemocné - Možnost seberealizace v rozvíjející se organizaci - Práci v příjemném malém kolektivu zkušených sociálních pracovníků - Dobré platové ohodnocení - Průběžnou individuální a týmovou supervizi - Možnost dalšího vzdělávání a studijního volna Životopis a motivační dopis prosím zasílejte do 31. 5. 2017 POUZE na adresu pscentrum@centrum.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni na výběrové řízení dne 8. 6. 2017.