Právník

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Ekolog, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Právník

Práva může zájemce o studium v České republice studovat na 13 vysokých školách. Samotné studium je pětileté a zakončené titulem Mgr. K vykonávání tohoto povolání je vysokoškolské vzdělání nezbytné, jelikož vyžaduje vysoce odborné a specifické znalosti. Samotné studium je velice náročné a získáním titulu vzdělávání absolventa ani zdaleka nekončí. Především díky neustále se měnícím zákonům a vyhláškám v České republice je nutné, aby měl právník velký přehled a schopnost se neustále vzdělávat. Pokud vystudovaný právník složí další potřebné zkoušky a oprávnění, může se z něj posléze stát notář či exekutor. To však vyžaduje splnění náročných a specifických podmínek.

Samotnou náplní práce vystudovaného právníka je poskytování právních služeb a zastupování klientů v občanskoprávních sporech. Dále vykonává expertizy a další odborné právní činnosti. Právníci svým klientům poskytují různé druhy poradenství a mohou jejich jménem sepisovat úřední dopisy a prohlášení. Nejčastěji je právník zaměstnancem jakékoliv společnosti. Větší koncerny mají právníků hned několik, přičemž každý může mít na starost určité odvětví – například sepisování smluv nebo zastupování společnosti před případným soudem. Právníka si může najmout jedinec stejně tak, jako stát či soukromá organizace.

Pro výkon svého povolání právník nepotřebuje žádné specifické pomůcky, ale musí znát perfektně zákony země, ve které působí.

Jedná se bezesporu o velice zodpovědnou a psychicky velice náročnou práci, kterou rozhodně nemůže vykonávat každý. Špatné slovo nebo zaváhání právního zástupce může poslat nevinného člověka na dvacet let do vězení. Pokud právník udělá ve smlouvě chybu, může tím způsobit svým klientům obrovské komplikace.

Právní zástupci bývají často pod obrovským tlakem, a proto musejí být psychicky odolní a na svou práci vysoce koncentrovaní.

Právní zástupce musí také počítat s mediálním zájmem a zájmem široké veřejnosti a to především u ostře sledovaných případů.

Právník pracuje v kancelářském prostředí, nebo v soudních síních či domácích pracovnách. Obvykle se jeho práce neřídí osmihodinovou pracovní dobou, ale bývá závislá na jednáních soudu a domluvou s klienty, případně přípravou na soudní jednání.

Požadované vzdělání: Vysoká škola

Právník volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Právník nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.