Pokojská

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Ergonom, Zootechnik, Psycholog, Meteorolog, Osvětlovač, Zvukař, Zedník, Farmaceut, Podlahář, Psychoterapeut, Zlatník / klenotník,


Práce v ČR

Pokojská

Slavný film Krásná pokojská představuje novodobou pohádku o Popelce, aneb kterak chudá dívka ke štěstí přišla. Samotná profese však již taková pohádka není. Toto povolání vykonávají povětšinou ženy, avšak není to pravidlem. Povolání pokojské je fyzicky náročné, jelikož pokojská je prakticky celý den na nohou a pracuje manuálně.

Obecně lze říci, že jde o komplexní úklid pokojů v ubytovacích zařízeních, který se provádí denně a co nejpečlivěji.

Náplní práce pokojské však není jen úklid samotných pokojů, ale i společných prostor, jako jsou chodby, vestibuly a tak dále. Pokojská rovněž zajišťuje pravidelnou výměnu ložního prádla a ručníků hotelových hostů, doplňuje minibary umístěné na pokojích, dále pak čistí a dezinfikuje koupelny a wc a dbá na to, aby na pokojích byly pro hosty připravené reklamní předměty či hotelová mýdla a šampony.

Pokojská vlastní klíče od všech pokojů v hotelu a jde proto o práci nesmírně zodpovědnou. Z pochopitelných důvodů jsou do pracovního poměru přijímáni lidé trestně bezúhonní a spolehliví.

Při výkonu tohoto zaměstnání se pokojská setká s celou řadou nečistot a bakterií.

Pracovní doba bývá stálá, nejčastěji úklidy probíhají v dopoledních hodinách, tedy ranní směny. Pokojské zpravidla nepracují v noci.

Pokojské mohou svou činnost vykonávat v uniformách přidělených zaměstnavatelem, které se sestávají povětšinou z krátkých šatů a zástěrky, případně sukně, halenky a zástěrky, není to však podmínkou. Obecně lze však říci, že upravená a čistá pokojská budí u hostů více důvěry.

Místem výkonu práce jsou ubytovací zařízení, jako jsou například hotely, penziony, motely a další. Zde se setkává s dalším hotelovým personálem, jako jsou například barmani, maséři, číšníci a servírky, recepční a mnozí další.

Pokojská pro výkon svého povolání používá jednorázové gumové rukavice, úklidové a čisticí prostředky, mopy a vysavače – většinou profesionální úrovně, úklidový vozík, prachovku a mnohé další.

K výkonu tohoto povolání není třeba vysokého vzdělání, postačí výuční list. Znalost cizích jazyků není nutností, ale samozřejmě výhodou.

Pro výkon tohoto povolání je vhodné být v dobré fyzické kondici. Zaměstnání není vhodné pro osoby trpící na bolesti zad a kloubů.

Vlastnosti ideální pokojské jsou jasné, měla by být pořádkumilná, pečlivá, spolehlivá, pracovitá a být schopná samostatné a efektivní práce.

Požadované vzdělání: Střední odborné

Pokojská volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Pokojská nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.