Podlahář

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Dermatolog, Ekolog, Psychoterapeut, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dirigent, Ergonom, Farmaceut, Architekt, Fyzioterapeut, Dramaturg, Osvětlovač, Psycholog,


Práce v ČR

Podlahář

Podlahář patří mezi tradiční řemeslné profese pracující ve stavebnictví, obdobně jako například stavbyvedoucí, zedník, částečně tesař a mnozí další.

Pro výkon této profese je vhodné absolvovat střední odborné učiliště, obor podlahář, dlaždič, kde se budoucí řemeslník naučí nejen teorii, ale především tak důležitou praxi v oboru. Po dokončení oboru je možné absolvovat nástavbové studium s maturitou.

Tuto profesi lze vykonávat v pozici zaměstnance, nebo po splnění podmínek daných státem též jako živnostník.

Náplní práce vyučeného podlaháře, dlaždiče je zhotovování a úprava podkladních, vyrovnávacích a izolačních vrstev podlah, zhotovování mazaninových podlah cementových, betonových a anhydritových nebo výroba či pokládka podlah dřevěných či povlakových. Dalšími činnostmi jsou údržba, broušení či čištění podlah všech druhů a struktur, správná volba materiálu a technických postupů, údržba pracovního nářadí a přístrojů. Podlaháři provádějí též napojování podlah na okolní konstrukce, tvorbu nákresů a dokumentace k dílu a komunikují se zákazníkem. Podlaháři rovněž kontrolují a zajišťují optimální podmínky pro pokládku různých druhů podlah, čímž je myšleno kontrolu teploty a vlhkosti vzduchu tak, aby nedošlo k poškození materiálu okolními vlivy.

Podlaháři jsou především velice manuálně zruční lidé s citem pro detail a schopností samostatné tvůrčí práce. Jsou orientovaní na klienta a jeho požadavky a měli by být schopni a ochotni dobré komunikace s jakýmkoliv zákazníkem.

Podlaháři pracují v prostředí dílen a rozestavěných budov či domů svých zákazníků. Často pracují v prašném a hlučném prostředí.

Hovoříme o činnosti, která je prováděna manuálně, je proto nutné mít zdravý pohybový aparát, především pak ruce. Povolání není též vhodné pro osoby trpícími alergií na prach či ekzematickými reakcemi na chemikálie.

Pracovní doba se odvíjí od toho, zda podlahář pracuje jako živnostník či jako zaměstnanec. Pokud je zaměstnancem, bývá pracovní doba běžných osm hodin denně, pokud není ve smlouvě stanoveno jinak. Živnostník si pracovní dobu určuje sám dle nasmlouvaných zakázek.

Pracovními nástroji každého podlaháře jsou dřevoobráběcí stroje, dláta, nože, brusky, hoblíky, pilky a pily, úhelníky a měřicí přístroje a další ruční nástroje a nářadí. K dokumentaci pak slouží běžná kancelářská technika.

Požadované vzdělání: Střední odborné s výučním listem

Podlahář volná místa

Provozní dělníci
Dimapa Color s.r.o.
Zlín, Zlín, Vodní, 105, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2017-10-01
Do zaběhlé firmy zabývající se rekonstrukcí epoxidových podlah přijmeme 100% spolehlivého pracovníka na HPP. Požadujeme: vysoké pracovní nasazení, ŘP sk B., spolehlivost, manuální zručnost. Náplň práce: renovace průmyslových podlah, dohled nad pracovníky. Nabízíme: firemní vůz, mobilní telefon, volno navíc

Podlahář
Stavební firma Vymětal s.r.o.
Olomouc, Litovel, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14900 - 15000
Od: 2018-04-01
Pracoviště: Litovel a blízké okolí. Pracovní doba od 6:00 do 14:30 hod. První kontakt POUZE mailem.

Pracovníci ve výrobě betonových podlah
Dimapa Color s.r.o.
Zlín, Zlín, Vodní, 105, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 40000
Od: 2018-04-04
Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, zodpovědnost, ŘP sk B., orientace v oblasti betonových podlah a nátěrů výhodou. Náplň práce: broušení a opravy podlah, organizace práce, příprava nabídky zákazníkovi, řešení operativních problémů. Nabízíme: základní fixní plat + prémie dle odvedené práce, auto, mobilní telefon, firemní zázemí

Podlahař/ka - linař/ka
Markmont, s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, 1. máje, 3176, 703 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 23000 - 28000
Od: 2018-01-15
Místo výkonu práce: Ostrava 1. Máje 3176/102 Kontakt: emailem Přijmeme na HPP zaměstnance na pozici Podlahář/Linař, pracoviště v Ostravě, plat: od 120 Kč/hod. Čistého, nástup v průběhu ledna nebo začátkem února 2018. Náplň práce: příprava podlahové krytiny, její pokládání a lepení do vagónů svařování podlahových krytin výroby pryžových a jiných těsnění ražením nebo vyřezáváním stříhání a lepení izolačních hmot veškeré činnosti jsou prováděny dle výkresové dokumentace, technologických postupů a návodů Požadujeme: vyučení v oboru nebo praxe v oboru min. 2 roky orientace v technických výkresech kvalitu a přesnost odvedené práce bydliště s dobrým dojezdem do Ostravy - bez možnosti ubytování Zájemci zasílejte životopisy na email: naborcz@markmont.eu. Bez životopisu nelze zařadit do výběrového řízení. Nenavštěvovat pracoviště!!! Kontaktovat pouze telefonicky nebo emailem, poté domluvení pohovoru na pracovišti.

Pracovníci ve výrobě betonových podlah a nátěrů
Dimapa Color s.r.o.
Zlín, Zlín, Vodní, 105, 760 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 30000 - 50000
Od: 2018-08-01
Pracoviště: Zlínský kraj, ČR Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, zodpovědnost, ŘP sk B., orientace v oblasti betonových podlah a nátěrů výhodou. Náplň práce: broušení a opravy podlah, organizace práce, příprava nabídky zákazníkovi, řešení operativních problémů. Nabízíme: základní fixní plat + prémie dle odvedené práce, auto, mobilní telefon, firemní zázemí

Podlahář/ka
Bořivoj Šťáva
Jihlava, Jihlava, Fritzova, 4258, 586 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 25000
Od: 2019-10-03
Požadujeme ŘP sk. B. První kontakt e-mailem se zaslaným CV.

Podlahář
BYT&BYT s.r.o.
Šumperk, Šumperk, M. R. Štefánika, 1091, 787 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 15000 - 20000
Od: 2016-08-01
Osobní kontakt; Podlahářské práce, zakázky v rámci regionu. Pokládka PVC, PVC do fabionu, marmoleum, koberce, vinylové podlahy, dřevěné podlahy, broušení a renovace parket. ŘP "B" nutný. Prémie za dobře odvedenou práci. Kontakt: telefonicky, e-mailem nebo osobně na pracovišti PO-PÁ 8-9.00 hod.

PODLAHÁŘ / LINAŘ AŽ 180 KČ / HOD. ČISTÉHO
Markmont, s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, , 0,
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 30000 - 35000
Od: 2018-07-01
Hledáme zaměstnance na pozici TRUHLÁŘE pro stabilní podnik v OSTRAVĚ Náplň práce: pokládání podlahy a lina při výrobě kolejových vozidel Požadujeme: - praxi v oboru - spolehlivost Nabízíme: - Dlouhodobou spolupráci na HPP ve stabilním podniku - Možnost záloh - Možnost přesčasů -Pracovní a ochranné pomůcky Plat: od 170,-/hod. čistého Nástup možný ihned. V případě zájmu volejte či pište na tel: 777 743 051 nebo zasílejte své životopisy na e-mail: plzen@markmont.eu

Podlaháři, obkladači
Jaroslav Tulach
Hlavní město Praha, Praha, Čimická, 587, 182 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 15000 - 17000
Od: 2018-03-15
Místo výkonu práce: Čimická 24, Praha 8 Způsob prvního kontaktu: Telefonicky na číslo 725 703 758, nebo e-mailem na adresu jaroslavtulach@seznam.cz Kontaktní osoba: pan Tulach Jaroslav UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE: Montáž koberců, PVC, dřevěných a plovoucích podlah. Na montáže se bude dojíždět i mimo Prahu.