Onkolog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Ekolog, Meteorolog, Školník, Anesteziolog, Dramaturg, Architekt, Dirigent, Farmaceut, Fyzioterapeut, Ergonom, Osvětlovač, Psycholog,


Práce v ČR

Onkolog

Podmínkou pro provozování tohoto povolání je vysokoškolský diplom z některé z lékařských fakult. Onkolog je lékař se specializací na nádorová onemocnění, jejich diagnostiku a léčbu. Tato onemocnění jsou v dnešní době bohužel nejčastější příčinou úmrtí osob bez ohledu na věk a pohlaví. Aby se řadový lékař mohl stát onkologem, musí si po řádném studiu všeobecné medicíny zvolit odpovídající specializaci a následně se jí věnovat v dalším studiu a praxi. Co je ale důležité, že při praxi musí i onkolog, obdobně jako například anesteziolog, či psychiatr, projít všechna oddělení v nemocnici, než se může věnovat čistě své specializaci.

Onkolog pracuje především na nemocničním oddělení zvaném onkologie. Soukromá praxe je u této specializace spíše vzácnější. Pokud však chce onkolog založit vlastní praxi, musí splnit celou řadu podmínek. Onkologie, jako zdravotnický obor, je pro lékaře velice psychicky náročná a frustrující a to mnohonásobně více, než jiné specializace. Především z toho důvodu, že onkologové se věnují pacientům, jejichž onemocnění je buď velice obtížně léčitelné, nebo dokonce i neléčitelné. Moderní medicína nabízí řadu postupů při diagnóze a následné léčbě rakoviny, ale není bohužel doposud 100% účinná, což může především začínajícím onkologům způsobovat deprese a pocity zmaru.

Onkolog by se za každých okolností měl snažit pacientovi co nejvíce pomoci, a pokud ví, že mu nemůže zachránit život, alespoň se snažit ulevit mu od bolestí. Vždy nabízí pacientovi nejvhodnější alternativu léčby a snaží se mu co nejvíce pomoci, tak jak mu ukládá Hippokratova přísaha.

Onkolog musí být, ještě více než jiní lékaři, nesmírně trpělivý, chápavý, musí umět naslouchat pacientovi, ale neměl by propadat depresím a sebetrýznění. Onkolog, a zde to platí ještě více než u jiných profesí, by si rozhodně neměl nosit pracovní starosti domů. Toto povolání vyžaduje psychicky nesmírně silného jedince, který je schopen zvládat abnormální zátěž.

Onkolog pracuje v čistém, až sterilním prostředí nemocnic. Při své práci využívá moderní lékařské a diagnostické přístroje, běžné lékařské vyšetřovací nástroje, injekční stříkačky, kancelářskou a komunikační techniku. Při své práci spolupracuje i s kolegy jiných specializací a obvodními lékaři.
Kromě lékařské latiny nejsou na onkologa kladeny žádné jazykové nároky.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Onkolog volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Onkolog nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.