Notář

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Uklízečka, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Ekolog, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Fyzioterapeut, Dirigent, Ergonom, Osvětlovač, Scénárista,


Práce v ČR

Notář

Pro výkon této profese je nezbytně nutné vysokoškolské vzdělání právnického směru, jelikož notář musí být bezpodmínečně znalý právních předpisů a zákonů České republiky. Po vystudování odpovídající vysoké školy se může jedinec rozhodnout, zda svůj profesní život zasvětí advokacii, či se dá cestou notářství. Pokud se rozhodne stát se právníkem, měl by začít vykonávat právnickou praxi pod dohledem zkušeného advokáta. Pokud se rozhodne pro druhou variantu, musí bezpodmínečně složit notářskou zkoušku a následně najít uplatnění v některé z již zřízených notářských kanceláří. Teprve po řádně vykonané a doložené praxi, která může trvat i několik let, si může notář otevřít vlastní soukromou kancelář. Ihned po dokončení studia to však není možné.

Denním chlebem každého notáře je sepisování různých druhů smluv, ověřování podpisů, sepisování veřejných listin, sepisování závětí nebo například ověřování opisu či kopií důležitých dokumentů. Dále pak může notář přijímat do úschovy peníze či listiny od svých klientů. Vzhledem k tomu, že notář je rovněž vystudovaný právník, může výjimečně zastupovat své klienty ve správním a občanském řízení, ovšem pouze v rozsahu zvláštního zákona.

Vzhledem k rozsahu pravomocí musí mít notář velké znalosti a rovněž musí být ochoten a schopen se dále vzdělávat, jelikož zákony České republiky se neustále vyvíjejí.

Notářství je žádaným oborem, jelikož notářské služby v průběhu svého života využije téměř každý, ať už dělník, zedník, barman, slavný herec či zpěvák nebo třeba lékař či veterinář. Notář je tu pro každého z nás, ať potřebujeme ověřit pracovní smlouvu, navrhnout tu předsvatební, sepsat závěť či darovat dům.

Notář by měl být člověk velice inteligentní, s velkým všeobecným rozhledem a rozsáhlými znalostmi. Měl by být orientovaný na klienta a vzbuzovat v něm důvěru. Rovněž by měl být velice pečlivý, pracovat systematicky, umět si zorganizovat práci a být pořádkumilný.

Vzhledem k tomu, že notáři pracují hlavou, není třeba žádné fyzické zdatnosti. Práce se hodí pro muže i pro ženy a nutno říci, že ženy, díky svým vrozeným vlastnostem, v této profesi nacházejí uplatnění stále častěji. Na notáře bývají kladeny velké psychické nároky, proto toto povolání není vhodné pro psychicky nevyrovnané a emočně nestabilní jedince. Pro výkon této profese není nutná znalost cizích jazyků, ale je velkou výhodou. Pokud navíc notář nejen zná cizí jazyk, ale rovněž zákony cizí země, může se uplatnit i na mezinárodním trhu, což je samozřejmě obrovským benefitem.

Při své práci notář využívá běžnou kancelářskou a komunikační techniku, papíry, spisy, šanony a desky, český zákoník, bystrý úsudek a především svůj mozek.
Notář pracuje v kancelářském prostředí, výjimečně v soudních síních.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Notář volná místa

Notářský koncipient
Šmíd Radek - notář
Příbram, Příbram, Zahradnická, 71, 261 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 20000
Od: 2017-07-01
Pozice: administrativní pracovník/ce Požadavky: dokončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním oboru právo a právní věda, vhodné zejména pro čerstvé absolventy právnických fakult Nástup: 1.7.2017 Mzda: 16 000,- až 20 000,- Kč Kontakt: Šmíd Radek, e-mail: smid@notar-smid.cz Místo výkonu práce: Šmíd Radek - notář, Zahradnická 71, Příbram III

Koncipient/koncipientka
Iliadisová Magdalena - notářka
Šumperk, Šumperk, Hlavní třída, 3061, 787 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17000 - 20000
Od: 2017-10-01
Ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru práva, samostatnost, pečlivost, svědomitost, empatický přístup, znalost práce na PC, příjemné vystupování. Vhodné i pro absolventa. Zaměstnanecké výhody: stravenky, sick days. Kontakt: telefonicky, e-mailem.

Koncipient/koncipientka
Iliadisová Magdalena - notářka
Šumperk, Šumperk, Hlavní třída, 3061, 787 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 20000
Od: 2017-03-01
Ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru práva, samostatnost, pečlivost, svědomitost, empatický přístup, znalost práce na PC, příjemné vystupování. Vhodné i pro absolventa. Zaměstnanecké výhody: stravenky, sick days. Kontakt: telefonicky, e-mailem.

Notářský/á koncipient/ka
Kateřina Lukavská
Příbram, Příbram, Zahradnická, 73, 261 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22000 - 0
Od: 2018-05-01
Pozice: notářský/á koncipient/ka Požadujeme vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním oboru právo, komunikativnost, pečlivost, spolehlivost, příjemné vystupování. Nástup: květen 2018. Mzda: 22 000,- Kč Kontakt: Lukavská Kateřina Mgr., tel.: 318 620 002, e-mail: k.lukavska@notarpribram.cz Místo výkonu práce: Kateřina Lukavská, Zahradnická č.p. 73, Příbram III

Notářský/á koncipient/ka
Bohumil Kunc
Uherské Hradiště, Uherské Hradiště, Stojanova, 1336, 686 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18100 - 0
Od: 2018-07-01
Prac. poměr na 1/2 roku, poté na dobu neurčitou, komplexní činnost notáře, předchozí praxe v notářské kanceláři výhodou (nikoli podmínkou), VŠ magist. vzděl. v oboru právo, příjemné vystupování, samostatnost, pečlivost, spolehlivost, rychlost a schopnost pracovat v kolektivu, nástup dle dohody, možno ihned, stravenky. Kontakt telefon (po-pá 8-18 h) nebo životopis na e-mail.

notářský koncipient/ka
JUDr. Petr Skopal
Kroměříž, Holešov, nám. Dr. E. Beneše, 25, 769 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 18000
Od: 2016-06-06
pracoviště Holešov - Do našeho týmu hledáme kolegu/kolegyni, na pozici notářský koncipient/ka. Naše kancelář poskytuje komplexní právní služby a poradenství. Hledáme právníka/právničku s aktivním a samostatným přístupem k práci. - benefit: Stravenky, 5 týdnů dovolené - Životopis a motivační dopis posílejte na e-mail: prihlasky@notar-skopal.cz.

NOTÁŘSKÝ KONCIPIENT -KA
JUDr. Kožiaková Hana
Opava, Opava, U Pošty, 249, 746 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2019-05-02
*KO: Nováková Dagmar. Životopis s nabídkou zašlete pouze na e-mail: koziakova@notar-opava.cz Magisterské vzdělání v oboru právo. Bezúhonnost a spolehlivost. Vhodné i pro čerstvé absolventy nebo studenty před dokončením studia. Výhodou dobrá znalost pozůstalostního, závazkového nebo korporátního práva. Výhodou dobrá znalost anglického nebo německého jazyka. Pracoviště Opava, nástup ihned.

Advokátní koncipient/ka
JUDr. Dagmar Koláková, advokátka
Šumperk, Šumperk, Slovanská, 3240, 787 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14900 - 0
Od: 2018-11-28
Vhodné pro absolventy právnické fakulty, administrativní práce a praxe v rámci advokátní a insolvenční kanceláře. Pracovní doba dle domluvy od 7.00, 7,30 nebo 8.00 hod. Zaměstnanecké výhody: stravenky. Kontakt: e-mailem.

PRÁVNÍK/-IČKA
Matýsková Jana - notářka
Frýdek-Místek, Třinec, Lidická, 1264, 739 61
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2016-08-01
Požadujeme - VŠ vzdělání v oboru právo, praxe v oboru právo min. 2 roky. Jedná se o místo notářského kandidáta nebo notářského koncipienta. Žádost včetně životopisu zaslat na e-mailovou adresu: notar@matyskova.cz Pracoviště: Třinec