Letuška / Steward

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Ergonom, Zootechnik, Psycholog, Meteorolog, Osvětlovač, Zvukař, Zedník, Farmaceut, Podlahář, Psychoterapeut, Zlatník / klenotník,


Práce v ČR

Letuška / Steward

Letuškou nebo stewardem (mužský protějšek letušky) se může stát absolvent střední školy s maturitou, který je fyzicky zcela zdráv a nevadí mu nepravidelná pracovní doba a práce s lidmi. Znalost minimálně jednoho cizího jazyka na komunikativní úrovni je nutností.

Toto povolání vyžaduje specifické vlastnosti, které si velké letecké společnosti často dávají do požadavků na uchazeče o tuto pozici.

Letuška rozhodně musí být komunikativní, usměvavá a přátelská osobnost, mít perfektní vystupování na veřejnosti, být stále upravená a mít hezký vzhled. Minimální věk letušky je 19 let. Podmínkou pro výkon této profese je perfektní zdravotní stav (potvrzené lékařem), výborná znalost českého a anglického jazyka a dobrá znalost alespoň jednoho dalšího jazyka (němčina, francouzština, ruština…). Pro zajímavost, některé letecké společnosti po svých letuškách požadují i konkrétní BMI – tedy poměr váhy a výšky.

Náplní práce letušky nebo stewarda je péče o pasažéry a piloty dopravního letadla, zajišťuje jim perfektní komfort a servis na palubě. V letadle je letuška něco jako barmanka, uklízečka a servírka v jedné osobě, přičemž se stále příjemně usmívá. Letuška perfektně zná bezpečností pokyny a seznamuje s nimi i cestující. V případě nehody se stará o bezpečnost pasažérů a jejich evakuaci. Především pro tyto případy je psychická odolnost, zvládání zátěžových situací a rozhodnost klíčová. Letušky a stewardi rovněž řídí výstup a nástup do letadla a řeší problémy pasažérů během letu. Stará se o občerstvení a prodej bezcelního zboží za letu a má speciální kurz, který dovoluje poskytnutí nezbytné a omezené lékařské pomoci cestujícím, je-li k tomu akutní důvod.

Ne nadarmo se o letuškách mluví jako o andělích nebes.

Pracovními nástroji letušky je servírovací vozík, specifická letecká a bezpečnostní technika, přístroje sloužící k bezhotovostním platbám atd.

Místem výkonu práce je paluba letadla a letiště.

Pro uchazeče o zaměstnání, kteří splňují podmínky leteckých společností, je vhodné absolvovat ještě kurz (je i internetový) pro letušky a stewardy, jeho získání je pro uchazeče výhodou. Umístitelnost uchazečů bez předchozího speciálního vzdělání je pouze okolo 3%.

Požadované vzdělání: Střední škola

Letuška / Steward volná místa

Montážní dělníci výrobků a zařízení
BENTELER Automotive Klášterec s.r.o.
Chomutov, Klášterec nad Ohří, , 0,
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: ondrej.vodicka@benteler.com Místo výkonu práce - Benteler Automotiv Klášterec s.r.o, Vernéřov, Klášterec nad Ohří 431 51

Fyzioterapeut s osvědčením
SurGal Clinic s.r.o.
Brno-město, Brno, Drobného, 307, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20200 - 0
Od: 2016-02-01


administrativní pracovník/pracovnice v cestovní kanceláři + obsluha v kavárně
AOM CZ, s.r.o.
Domažlice, Domažlice, Msgre. B. Staška, 66, 344 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 65 - 0
Od: 2015-12-01
Později možnost práce na hlavní pracovní poměr. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.

Expedient řezaných květiny
Rose Time s. r. o.
Hlavní město Praha, Praha, , 0,
Směny: Turnusové služby, Mzda (min-max): 16000 - 18000
Od: 2015-12-01
Hledáme pracovníky pro expedici řezaných květin pro eshop Florea.cz. Náplní práce je balení a administrace řezaných květin. Místo výkonu práce obec Čeminy cca 12km od Plzně.

ASISTENT/-KA product managera
decoDoma, s.r.o.
Hradec Králové, Hradec Králové, Březhradská, 177, 503 32
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 25000
Od: 2017-06-01
Společnost Decodoma provozuje internetový obchod s trendy, životním stylem a doplňky do domácnosti. Pokud máte zájem o naší pozici a rádi byste se v tomto oboru dále zdokonalovali, zašlete nám váš životopis. Těšíme se na vás. ASISTENT/-KA product managera - Náplň práce: vytváření objednávek na zboží u tuzemských a zahraničních dodavatelů dle požadavků product managera; zpracovávání podkladů pro přidávání nových produktů na eshop; kontrola faktur a dokumentů pro proclení; navádění dat do informačního systému; korespondence, administrativa v AJ; reporting - Excel - Zodpovědnost za: naskladnění zboží v daných termínech a kvalitě; udržování stavu zásob dle požadavků product managera; správnost a úplnost informací v interním systému - Požadujeme: VŠ/SŠ zakončené maturitní zkouškou; velmi dobrou znalost práce na PC (MS Office); aktivní přístup, ochota učit se; samostatnost při řešení zadaných úkolů; AJ slovem i písmem; pečlivost, důslednost, zodpovědnost; organizační schopnosti, loajalitu; řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič) - Nabízíme: rozmanitou a zodpovědnou práci s využitím AJ; motivující finanční ohodnocení; ostatní výhody dle standardu společnosti - Kontakt pro zaslání Vašeho životopisu: Mgr. Petr Kmošek, HR manažer, tel.: 605 733 267, e-mail: info@kmosek.com

Pomocnice/ník v kuchyni
FABES s.r.o.
Jihlava, Jihlava, Masarykovo náměstí, 100, 586 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 70 - 0
Od: 2017-04-12
Pomocnice v kuchyni - mytí nádobí a příprava zeleniny - na HPP i VPP Požadavky: chuť pracovat, zaučíme

VŠEOBECNÁ SESTRA BEZ OSVĚDČENÍ
Nemocnice Frýdlant s. r. o.
Liberec, Frýdlant, V Úvoze, 860, 464 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 16400 - 22000
Od: 2017-03-10
Požadujeme: ukončené vzdělání dle zákona č.96/2004 Sb. v platném znění, zdravotní způsobilost Nabízíme: 5 týdnů dovolené, závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou Hlásit se e-mailem nebo telefonicky od 8.00 do 13.00 hod.

ŘIDIČ/-KA OSOBNÍ DOPRAVY
Green trans s.r.o.
Náchod, Jaroměř, Karla Lánského, 839, 551 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 15000 - 0
Od: 2017-04-01
Pracovní poměr na dobu určitou. Požadavky: řidičský průkaz sk. B, min. věk 21 let, výhodou základy AJ. Kontakt osobně v Jaroměři - p. Pospíšil Pavel.

Výživové poradenství
IML DIET s.r.o.
Zlín, Zlín, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 12100 - 20000
Od: 2016-01-13
Do našeho nově otvírajícího salonu s poradenstvím v oblasti výživy hledáme zaměstnance. Jedná se o franšízu nově vznikající firmy revolučního stravování. Začněte dělat práci, která Vás bude opravdu bavit Požadujeme: SŠ vzdělání - nebo praxe v obchodní činnosti, ochotu a snahu naučit se problematiku v oboru, schopnost péče o zákazníka, zodpovědnost, preferujeme dlouhodobý pracovní vztah, praxe v oboru zdravého stravování výhodou, není však podmínkou Nabízíme: zaměstnanecký poměr na dobu neurčitou pevnou mzdu + výkonnostní složku z prodeje každého výrobku, maximální důvěru a podporu samostatnosti, mobilní telefon k soukromým účelům flexibilní pracovní dobu, zajímavou práci v perspektivním oboru V centru Zlína. Nástup možný ihned. Pro více informací pište prosím na martin.fiser@its-my-life.cz Výhody: měsíčné prémie přímo závislé na obratu salonu.