Lékař/ka

Vyberte kraj

Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Ekolog, Meteorolog, Školník, Anesteziolog, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Dirigent, Fyzioterapeut, Ergonom, Osvětlovač, Psycholog,

Práce v ČR

Lékař/ka

Toto povolání je dlouhodobě na prvních místech žebříčku lidmi nejrespektovanějších zaměstnání. Jde o prestižní a ve většině případů i velmi dobře honorované pracovní místo, i když na druhou stranu čerství absolventi medicíny si bohužel o vysokých platech mohou nechat pouze zdát. Studium medicíny trvá sice 6 let, ale ani po úspěšném zakončení studia nesmí absolvent usnout na vavřínech. Dokončením vysoké školy totiž jeho cesta teprve začíná. Následuje takzvaná specializovaná příprava, kdy se mladý lékař specializuje na určitý obor lékařství. Nejkratší příprava trvá tři roky, v současnosti nejdelší je na dalších 7 let. Tím nejsložitějším oborem je neurochirurgie. Následuje nahlášení do České lékařské komory a atestace ze zvoleného oboru. Lékaři si mohou vybrat a následně se věnovat celé řadě oborů – například psychiatrii, onkologii, anesteziologii a mnohým dalším.

Celkem se musí mladý lékař věnovat minimálně 11 let studiu a praxi v nemocnici, než může usednout za svůj vlastní stůl v ambulanci a otevřít si soukromou praxi.

Správný lékař by měl mít profesionální chování, ale rovněž lidský přístup ke svým pacientům. Pro toto povolání se naprosto nehodí arogance a necitlivost. Lékaři musejí umět jednat s lidmi, jelikož jim pacienti s naprostou důvěrou svěřují do rukou své zdraví a velice často i život.

Zajímavé je, že platy lékařů se mohou lišit dle krajů a specializace až o 30 000 Kč měsíčně, jak vyplývá z dat Českého statistického úřadu.

Mediálně velice známým lékařem je například doktor Vladimír Uzel, sexuolog a gynekolog porodník. Proslavil se na základě sexuologických poraden a prorazil i v politice.

Dle průzkumu, který provedl Aqua institut, by ideální lékař měl umět svému pacientovi naslouchat, ale zároveň umět dobře vysvětlit svůj postoj. Do popředí rovněž pacienti řadí krátké čekací doby na vyšetření a důvěrnost a to nejen v ambulancích, ale i v nemocničních ústavech.

Lékaři svou profesi vykonávají v bezprašném prostředí nemocnic a soukromých ordinací. Ačkoliv jsou tyto prostory hygienicky čisté a často až sterilní, mohou lékaři přicházet do styku s řadou infekčních chorob, bakterií a virů.

Při výkonu své práce lékař využívá vyšetřovací pomůcky a speciální lékařské nástroje dle své specializace a kancelářskou a komunikační techniku.

Lékař se obvykle neomezuje na běžnou osmihodinovou pracovní dobu, ale často v nemocnicích slouží na směny. Soukromý sektor si pracovní dobu stanovuje sám.

Požadované vzdělání: Vysoká škola

Lékař/ka volná místa

Montážní dělníci výrobků a zařízení
BENTELER Automotive Klášterec s.r.o.
Chomutov, Klášterec nad Ohří, , 0,
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: ondrej.vodicka@benteler.com Místo výkonu práce - Benteler Automotiv Klášterec s.r.o, Vernéřov, Klášterec nad Ohří 431 51

Fyzioterapeut s osvědčením
SurGal Clinic s.r.o.
Brno-město, Brno, Drobného, 307, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20200 - 0
Od: 2016-02-01

administrativní pracovník/pracovnice v cestovní kanceláři + obsluha v kavárně
AOM CZ, s.r.o.
Domažlice, Domažlice, Msgre. B. Staška, 66, 344 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 65 - 0
Od: 2015-12-01
Později možnost práce na hlavní pracovní poměr. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.

Školní asistent/ka
Mateřská škola Slezská Ostrava
Ostrava-město, Ostrava, Bohumínská, 450, 710 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 17230 - 0
Od: 2019-03-01
Místo výkonu práce: Mateřská škola Slezská Ostrava, Bohumínská 68 (Za Novou radnicí) Prosíme o kontaktování pouze na uvedený email: pracems@post.cz, nikoli telefonicky. DO PŘEDMĚTU E-MAILU NAPIŠTE "ŠKOLNÍ ASISTENT/KA" Název pracovní pozice: školní asistent/ka Pracovní smlouva: Na dobu určitou. (dá se jednat o době trvání i o pracovním úvazku) Pracovní poměr: HPP Role školního asistenta vychází z pracovní náplně asistentů pedagoga pro žáky se sociálním znevýhodněním a dále rozvíjí koncept asistentské práce zejména v oblasti komunikace mezi školou a rodiči žáků. Součástí pracovní náplně školních asistentek tedy je: -individuální i skupinová práce s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami ve vyučování; -individuální i skupinové doučování žáků se sociálním znevýhodněním; -širší podpora přímé i nepřímé pedagogické práce učitele, která umožňuje více intenzivní práci pedagoga s žáky se sociálním znevýhodněním. Naopak, od většiny "běžných" asistentů pedagoga se školní asistentky liší zejména tím, že: -ve své práci kladou větší důraz na spolupráci s rodinami žáků, intenzivnější propojení rodiny a školy; žákům se sociálním znevýhodněním.

KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ
Savrin s.r.o.
Brno-město, Brno, Gargulákova, 406, 614 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 13500 - 0
Od: 2019-03-10
KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ místo výkonu práce Brno- Galašova, Cihlářská, Mandloňová, Třískalová, Majdalenky

OPERÁTOR/KA VÝROBY
MK Agency s.r.o.
Liberec, Hrádek nad Nisou, Oldřichovská, 698, 463 34
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 22500 - 0
Od: 2020-01-03
Hlásit se předem telefonicky

SKLADNÍK-ŘIDIČ
K.T.O. International spol. s r. o.
Liberec, Liberec, České mládeže, 519, 463 12
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 21000 - 26000
Od: 2019-09-01
Náplň práce: manipulace se zbožím - příjem - výdej, rozvoz a svoz zásilek, skladová evidence. Požadujeme: SO s výučním listem, ŘP sk. B, spolehlivost, znalost sortimentu a praxe v oboru TZB výhodou. Zaměstnanecké výhody: zajímavá práce v malém kolektivu, stravenky, příspěvek na životní či penzijní pojištění. Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v pracovních dnech v době od 9.00 do 15.00 hod.

BAUKRA s r.o.
Brno-město, Brno, Cejl, 42, 602 00
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 13350 - 0
Od: 2019-04-03
KRÁTKODOBÉ ZAMĚSTNÁNÍ požadujeme: dobrý zdravotní stav, samostatnost, zručnost, práce v chladném prostředí, Kontakt osobně Cejl 42/109 každé pondělí 9.00 - 10.00

Elektromechanik/čka
EKOVA ELECTRIC a.s.
Ostrava-město, Ostrava, Martinovská, 3244, 723 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 125 - 0
Pracoviště: Martinovská 3244/42, Ostrava - Martinov Životopis zaslat na e-mail. Požadavky: SOU nebo SŠ elektro zaměření, vyhláška 50 §6, samostatnost,schopnost dobré organizace práce. Uživatelská znalost práce na PC, manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, komunikativnost. Pracovní náplň: -Výroba, oprava elektrických motorů stejnosměrných a asynchronních: demontáž motoru a určení opravy, navíjení cívek, pájení tvrdou pájkou, stříbrem, výroba paketu rotorů, statorů, kompletace motorů,údržba a opravy sběracích ústrojí a komutátoru nebo -Oprava elektromechanických prvků: Ventilátory, odpojovače, stykače, ovládacích panelů, rozvaděče a svorkovnice, měniče napětí,dveřní pohony,regulace, pohony nebo -Výroba elektro zařízení: kompletace, zapojení a instalace přístrojových skříní, rozvaděčů, ovládacích panelů a prvků kompletace, zapojení a instalace svorkovnic, konektorů výroba kabeláže, osazení konektorů s pokládkou do vozidel instalace, zapojení elektronických jednotek vozidel Zaměstnanecké výhody: dovolená 25 dnů, příspěvek 50% na stravování.