Lékař/ka

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Ergonom, Zootechnik, Psycholog, Meteorolog, Osvětlovač, Zvukař, Zedník, Farmaceut, Psychoterapeut, Podlahář, Zlatník / klenotník,


Práce v ČR

Lékař/ka

Toto povolání je dlouhodobě na prvních místech žebříčku lidmi nejrespektovanějších zaměstnání. Jde o prestižní a ve většině případů i velmi dobře honorované pracovní místo, i když na druhou stranu čerství absolventi medicíny si bohužel o vysokých platech mohou nechat pouze zdát. Studium medicíny trvá sice 6 let, ale ani po úspěšném zakončení studia nesmí absolvent usnout na vavřínech. Dokončením vysoké školy totiž jeho cesta teprve začíná. Následuje takzvaná specializovaná příprava, kdy se mladý lékař specializuje na určitý obor lékařství. Nejkratší příprava trvá tři roky, v současnosti nejdelší je na dalších 7 let. Tím nejsložitějším oborem je neurochirurgie. Následuje nahlášení do České lékařské komory a atestace ze zvoleného oboru. Lékaři si mohou vybrat a následně se věnovat celé řadě oborů – například psychiatrii, onkologii, anesteziologii a mnohým dalším.

Celkem se musí mladý lékař věnovat minimálně 11 let studiu a praxi v nemocnici, než může usednout za svůj vlastní stůl v ambulanci a otevřít si soukromou praxi.

Správný lékař by měl mít profesionální chování, ale rovněž lidský přístup ke svým pacientům. Pro toto povolání se naprosto nehodí arogance a necitlivost. Lékaři musejí umět jednat s lidmi, jelikož jim pacienti s naprostou důvěrou svěřují do rukou své zdraví a velice často i život.

Zajímavé je, že platy lékařů se mohou lišit dle krajů a specializace až o 30 000 Kč měsíčně, jak vyplývá z dat Českého statistického úřadu.

Mediálně velice známým lékařem je například doktor Vladimír Uzel, sexuolog a gynekolog porodník. Proslavil se na základě sexuologických poraden a prorazil i v politice.

Dle průzkumu, který provedl Aqua institut, by ideální lékař měl umět svému pacientovi naslouchat, ale zároveň umět dobře vysvětlit svůj postoj. Do popředí rovněž pacienti řadí krátké čekací doby na vyšetření a důvěrnost a to nejen v ambulancích, ale i v nemocničních ústavech.

Lékaři svou profesi vykonávají v bezprašném prostředí nemocnic a soukromých ordinací. Ačkoliv jsou tyto prostory hygienicky čisté a často až sterilní, mohou lékaři přicházet do styku s řadou infekčních chorob, bakterií a virů.

Při výkonu své práce lékař využívá vyšetřovací pomůcky a speciální lékařské nástroje dle své specializace a kancelářskou a komunikační techniku.

Lékař se obvykle neomezuje na běžnou osmihodinovou pracovní dobu, ale často v nemocnicích slouží na směny. Soukromý sektor si pracovní dobu stanovuje sám.

Požadované vzdělání: Vysoká škola

Lékař/ka volná místa

Montážní dělníci výrobků a zařízení
BENTELER Automotive Klášterec s.r.o.
Chomutov, Klášterec nad Ohří, , 0,
Směny: Třísměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 0
Od: 2018-09-01
Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 734 260 292 každé úterý a čtvrtek od 9,00 - 11,00 hod. (životopis s sebou) nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: ondrej.vodicka@benteler.com Místo výkonu práce - Benteler Automotiv Klášterec s.r.o, Vernéřov, Klášterec nad Ohří 431 51

Fyzioterapeut s osvědčením
SurGal Clinic s.r.o.
Brno-město, Brno, Drobného, 307, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20200 - 0
Od: 2016-02-01


administrativní pracovník/pracovnice v cestovní kanceláři + obsluha v kavárně
AOM CZ, s.r.o.
Domažlice, Domažlice, Msgre. B. Staška, 66, 344 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 65 - 0
Od: 2015-12-01
Později možnost práce na hlavní pracovní poměr. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.

Expedient řezaných květiny
Rose Time s. r. o.
Hlavní město Praha, Praha, , 0,
Směny: Turnusové služby, Mzda (min-max): 16000 - 18000
Od: 2015-12-01
Hledáme pracovníky pro expedici řezaných květin pro eshop Florea.cz. Náplní práce je balení a administrace řezaných květin. Místo výkonu práce obec Čeminy cca 12km od Plzně.

ASISTENT/-KA product managera
decoDoma, s.r.o.
Hradec Králové, Hradec Králové, Březhradská, 177, 503 32
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 25000
Od: 2017-06-01
Společnost Decodoma provozuje internetový obchod s trendy, životním stylem a doplňky do domácnosti. Pokud máte zájem o naší pozici a rádi byste se v tomto oboru dále zdokonalovali, zašlete nám váš životopis. Těšíme se na vás. ASISTENT/-KA product managera - Náplň práce: vytváření objednávek na zboží u tuzemských a zahraničních dodavatelů dle požadavků product managera; zpracovávání podkladů pro přidávání nových produktů na eshop; kontrola faktur a dokumentů pro proclení; navádění dat do informačního systému; korespondence, administrativa v AJ; reporting - Excel - Zodpovědnost za: naskladnění zboží v daných termínech a kvalitě; udržování stavu zásob dle požadavků product managera; správnost a úplnost informací v interním systému - Požadujeme: VŠ/SŠ zakončené maturitní zkouškou; velmi dobrou znalost práce na PC (MS Office); aktivní přístup, ochota učit se; samostatnost při řešení zadaných úkolů; AJ slovem i písmem; pečlivost, důslednost, zodpovědnost; organizační schopnosti, loajalitu; řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič) - Nabízíme: rozmanitou a zodpovědnou práci s využitím AJ; motivující finanční ohodnocení; ostatní výhody dle standardu společnosti - Kontakt pro zaslání Vašeho životopisu: Mgr. Petr Kmošek, HR manažer, tel.: 605 733 267, e-mail: info@kmosek.com

Pomocnice/ník v kuchyni
FABES s.r.o.
Jihlava, Jihlava, Masarykovo náměstí, 100, 586 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 70 - 0
Od: 2017-04-12
Pomocnice v kuchyni - mytí nádobí a příprava zeleniny - na HPP i VPP Požadavky: chuť pracovat, zaučíme

VŠEOBECNÁ SESTRA BEZ OSVĚDČENÍ
Nemocnice Frýdlant s. r. o.
Liberec, Frýdlant, V Úvoze, 860, 464 01
Směny: Nepřetržitý provoz, Mzda (min-max): 16400 - 22000
Od: 2017-03-10
Požadujeme: ukončené vzdělání dle zákona č.96/2004 Sb. v platném znění, zdravotní způsobilost Nabízíme: 5 týdnů dovolené, závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou Hlásit se e-mailem nebo telefonicky od 8.00 do 13.00 hod.

ŘIDIČ/-KA OSOBNÍ DOPRAVY
Green trans s.r.o.
Náchod, Jaroměř, Karla Lánského, 839, 551 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 15000 - 0
Od: 2017-04-01
Pracovní poměr na dobu určitou. Požadavky: řidičský průkaz sk. B, min. věk 21 let, výhodou základy AJ. Kontakt osobně v Jaroměři - p. Pospíšil Pavel.

Výživové poradenství
IML DIET s.r.o.
Zlín, Zlín, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 12100 - 20000
Od: 2016-01-13
Do našeho nově otvírajícího salonu s poradenstvím v oblasti výživy hledáme zaměstnance. Jedná se o franšízu nově vznikající firmy revolučního stravování. Začněte dělat práci, která Vás bude opravdu bavit Požadujeme: SŠ vzdělání - nebo praxe v obchodní činnosti, ochotu a snahu naučit se problematiku v oboru, schopnost péče o zákazníka, zodpovědnost, preferujeme dlouhodobý pracovní vztah, praxe v oboru zdravého stravování výhodou, není však podmínkou Nabízíme: zaměstnanecký poměr na dobu neurčitou pevnou mzdu + výkonnostní složku z prodeje každého výrobku, maximální důvěru a podporu samostatnosti, mobilní telefon k soukromým účelům flexibilní pracovní dobu, zajímavou práci v perspektivním oboru V centru Zlína. Nástup možný ihned. Pro více informací pište prosím na martin.fiser@its-my-life.cz Výhody: měsíčné prémie přímo závislé na obratu salonu.