Geolog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Ekolog, Meteorolog, Školník, Anesteziolog, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Dirigent, Fyzioterapeut, Ergonom, Osvětlovač, Psycholog,


Práce v ČR

Geolog

Geolog je obdobně, obdobně jako biolog, považován za vědce. Zatímco biolog zkoumá organismy a procesy v nich probíhající, geolog se zaměřuje na zemskou kůru, její složení, stáří a vývoj či sběr, rozbor a studium minerálů. Geologové se také často věnují publikování svých poznatků ve vědeckých časopisech nebo i knihách. Geologové bývají mnohdy zaměstnáni jako středoškolští učitelé, přičemž tito mívají vystudovaný obor geologie se zaměřením na pedagogiku.

Náplní práce vystudovaného geologa je tedy mapování terénu, následný geologický průzkum, odebírání vzorků a analýzy a studium hornin a nerostů. Geolog zkoumá, jaké složení má půda v té které lokalitě a může v ní rovněž analyzovat zastoupení rud a nerostů jako je například ropa, zemní plyn nebo drahé kovy. Na základě geologických průzkumů mohou být odhalena mnohá naleziště nejen nerostného bohatství.

Geolog má ve své pravomoci určit, kde, za jakých podmínek a jakým způsobem může dojít k těžbě surovin nebo k hloubkovým vrtům.

Geolog při výkonu své profese z logiky věci může spolupracovat se studnaři, archeology, seismology nebo i ekology.

Tito vědečtí pracovníci převážnou část pracovní doby tráví v terénu, kde získávají potřebné vzorky a provádějí rozbory. Menší část pracovní doby je pak trávena v laboratořích při zkoumání a analýze získaných vzorků. Nad rámec své pracovní doby se pak geologové mohou věnovat mapování nebo autorské činnosti.

Vzhledem k tomu, že geolog tráví většinu dne prací v exteriéru, měl by být odolný vůči výkyvům počasí. Geolog zpravidla pracuje bez ohledu na povětrnostní vlivy a navzdory špatným klimatickým podmínkám. Často může pracovat v prašném prostředí nebo v prostředí zahlceném pylovými alergeny. I z tohoto důvodu by geolog měl být zdravý jedinec, který netrpí na prašné a pylové alergie nebo alergické reakce vyplývající z pobytu ve venkovním prostředí.

Pracovní doba geologa je obvykle osm pracovních hodin denně, ale ta se může lišit dle toho, v jakém sektoru geolog pracuje. Pokud pracuje jako pedagog, pak se mohou hodiny lišit.

Geolog by měl být rovněž fyzicky zdatný, vzhledem k pracovním pomůckám, které při své práci využívá. Mezi tyto pomůcky patří bezesporu vrtná a měřicí technika, diagnostické přístroje, přístroje k odběru vzorků hornin, rud a ostatních surovin, dále pak laboratorní technika a k záznamům běžná kancelářská a komunikační technika.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Geolog volná místa


Česká geologická služba
Hlavní město Praha, Praha, Geologická, 992, 152 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 40000
Od: 2016-07-01
Místo výkonu práce: Geologická č.p. 992/3, Hlubočepy, 152 00 Praha 52 Kontaktní osoba: Erban Vojtěch Mgr., tel.: 251 085 336, e-mail: vojtech.erban@geology.cz Česká geologická služba přijme: Výzkumného a vývojového vědeckého pracovníka/ci v geologických a příbuzných oborech - (pro laboratoř radiogenních izotopů) Hledáme specialistu v oboru geochemie vyvřelých hornin a izotopové geochemie s excelentní angličtinou a nejméně 10 lety praxe v oboru. Požadujeme: Vzdělání Ph.D. v oboru geologických věd, praktickou zkušenost s laboratorní prací s vysokými nároky na čistotu a s kolonovou chromatografii (min. 3 roky), praktickou zkušenost s hmotnostní spektrometrií izotopů v geologických materiálech, schopnost rutinního měření na TIMS a MC-ICP-MS (min. 3 roky), schopnost samostatné práce s elektronovou mikrosondou, praxi v geochemii vyvřelých hornin min. 10 let (práce v terénu/expediční činnost, sběr dat, koordinace a kontrola analytických prací, interpretace dat, modelování petrogenetických procesů, pT modely), publikační aktivitu v odborných periodikách zahrnutých do "Web of Science" v požadovaném oboru, jazykové předpoklady: angličtina (C2), čeština (C2), němčina (B2), počítačové schopnosti (min. MS Office) Pracovní náplň: Práce na pozici samostatného vědeckého pracovníka/ce v Laboratoři radiogenních izotopů. V náplni práce bude: analytika radiogenních izotopů (Sr, Nd, Pb), rozvoj a zavádění nových analytických metod, interpretace geochemických dat vyvřelých hornin, příprava a zpracování vědeckých projektů v oblasti horninové geochemie, mezinárodní publikační a prezentační činnost Benefity: stravenky, jazykové kurzy, 1 týden dovolené nad rámec zákoníku práce, pružná pracovní doba

VRTAČ / VRTAČKA PŘI GEOLOGICKÝCH A HYDROLOGICKÝCH PRŮZKUMECH
Global - Geo, s.r.o.
Hradec Králové, Hradec Králové, Akademika Heyrovského, 1178, 500 03
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 19536 - 0
Od: 2019-11-01
CZ-ISCO: 81133 Vrtači při geologických a hydrologických průzkumech VRTAČ / VRTAČKA PŘI GEOLOGICKÝCH A HYDROLOGICKÝCH PRŮZKUMECH - Místo výkonu práce: celá ČR - PP na dobu neurčitou, nástup od 1.11.2019 - Požadujeme: ochotu cestovat, zkušenost se zednickou prací výhodou - Nabízíme: příspěvek na stravování - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem nebo se dostavte osobně na výběrové řízení, a to každou středu od 9:00 do 12:00 hod na adrese Akademika Heyrovského 1178/6, 500 03 Hradec Králové, kontaktní osoba: Žaba Pavel Ing., e-mail: zaba@globalgeo.cz

ÚSTAV PRO NANOMATERIÁLY, POKROČILÉ TECHNOLOGIE A INOVACE - GEOLOG / MIKROBIOLOG DO ODDĚLENÍ NANOMATERIÁLŮ V PŘÍRODNÍCH VĚDÁCH 82
Technická univerzita v Liberci
Liberec, Liberec, Studentská, 1402, 460 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 24000 - 0
Od: 2020-03-01
CHARAKTERISTIKA: vědecko-výzkumný pracovník-specialista (geolog, geochemik, geomikrobiolog) na in-situ experimenty v podzemí se zaměřením na mikrobiologii. DOVEDNOSTI: zkušenosti s prací v podzemí (odběry podzemních vod, měření fyzikálně-chemických parametrů atd.),schopnost řešit technické zabezpečení odběrů vzorků, zkušenosti s mikrobiologií výhodou, ale nejsou nezbytné, schopnost prezentace vědec. výsledků ústní a písemnou formou v cizím jazyce, ŘP sk. B. VZDĚLÁNÍ: min. ukončené Mgr. studium přírodovědného směru, obor biologie nebo geologie (příp. geochemie, geomikrobiologie, atp.), znalost ČJ a AJ slovem i písmem. PRAC. POMĚR: 100% úvazek, příp. dle dohody, prac. smlouva-doba určitá 2 roky, s možností prodloužení. NÁSTUP: březen-duben 2020, příp. dle dohody, mzdová třída C1-C2/R1-R2.K přihlášce do VŘ musí být přiloženy tyto dokumenty: CV, stručná charakteristika dosavadní odborné činnosti, doklady o ukončeném vzdělání, příp. doklady o odbor. způsobilosti a členství v odbor. společnostech. Bližší info.na webu TUL-úřední deska. Veškeré dokumenty s přihláškou doručte e-mailem (volnamista@tul.cz) nebo poštou na výše uvedenou adresu nejpozději dne 20.10.2019. VŘ je od 20.9.2019 zveřejněno na úřední desce TUL.

Senior analytik - seismolog/geofyzik
Seismik s.r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Kubišova, 1265, 182 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 50000
Od: 2018-06-01
Místo výkonu práce: Kubišova č.p. 1265/8, Libeň, Praha 8 První kontakt e-mailem na: jana.lauerova@seismik.cz Požadavky: Dokončené doktorandské studium v oboru geofyziky/seismologie. Aktivní účast na výzkumu, odborné publikace, účast na konferencích a seminářích (schopnost prezentovat výsledky své práce před odbornou veřejností/klienty). Znalost pokročilých analýz mikroseismických dat, vývoj SW modulů. Výborná znalost programovacích jazyků Matlab, C/C++, Fortran, Seismic Unix. Nutná výborná znalost AJ - písemného i mluveného projevu (úroveň C1), a RJ. Znalost konverze dat mezi různými formáty (SAC, SEG-2, SEG-Y, SEG-D), schopnost vytvářet k vlastním kódům uživatelsky přátelské prostředí. Schopnost pracovat v týmu i samostatně na základě specifického zadání, v případě neznalosti ČJ snaha učit se jazyk. Flexibilní a přátelský přístup k ostatním Zaměstnanecké výhody : 5 týdnů dovolené na zotavenou, v případě neznalosti ČJ jazykový kurz pro začátečníky zdarma, možnost příspěvku zaměstnavatele k důchodovému pojištění

TECHNIK, TERÉNNÍ PRACOVNÍK/-ICE
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s.
Most, Most, tř. Budovatelů, 2830, 434 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 16000 - 19000
Od: 2019-09-01
TECHNIK, TERÉNNÍ PRACOVNÍK/-ICE Požadavky - Spolehlivost, důslednost a zodpovědnost. - Technická a fyzická zdatnost. - Řidičský průkaz skupiny B. - Znalost MS Office. - Předchozí praxe v oboru je výhodou, ale není požadována. Hlavní pracovní náplň - Sběr dat v terénu, měření, základní mapovací práce, základní zpracování dat a naměřených hodnot. - Technická pomoc při polních zkouškách. - Provádění inklinometrických měření. - Statické a dynamické odběry vzorků podzemní vody. - Měření hladiny podzemní vody. - Základní tabelární zpracování naměřených dat v MS office. - Kontrol, revize, údržba a opravy měřicích míst, loggerů a vrtů. Zaměstnanecké výhody: Možnost změny pracovního úvazku na dobu neurčitou. Týden dovolené navíc, podnikové stravování, Flexi Pass 2 000,-- Kč, třináctý plat, mimořádné odměny při práci přesčas, služební telefon a výhodný zaměstnanecký tarif pro rodinné příslušníky, příspěvek na penzijní spoření a životní pojištění HLÁSIT SE: Burda Jan RNDr. Ph.D., tel.: 476208650, e-mail: burda@vuhu.cz

Obsluha vrtné soupravy
MKL PLUS s.r.o.
Cheb, Cheb, , 0, 350 02
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 16280 - 0
Od: 2019-10-01
Místo výkonu práce: Česká republika (dle zakázkového krytí). Pracovní poměr na dobu neurčitou. Požadujeme: manipulace s velmi těžkými břemeny, řidičský průkaz sk. C+E nezbytný, svářečský průkaz CO2 vítán. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat Po a St 11:00-14:00 h) anebo e-mailem - následná osobní schůzka proběhne na adrese sídla firmy Hazlov 251, 351 32 Hazlov.

Vzorkař/ka
GeoEko, s.r.o.
Pardubice, Pardubice, Poděbradská, 94, 530 09
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 20000
Od: 2017-10-01
Místo výkonu práce Pardubice. Do našeho mladého týmu hledáme Technika vzorkování, který by měl ve společnosti na starost odběr vzorků zemin pomocí malé vrtné soupravy, odběr vzorků vod a provádění ověřovacích čerpacích zkoušek. Obsah pracovní činnosti spočívá v každodenním cestování po ČR, v časovém rozsahu běžné pracovní doby. První kontakt telefonicky, e-mailem nebo osobně. Společnost GeoEko, s. r. o. se nachází v Pardubicích, v ulici Poděbradská, čp. 94. www.geoeko.cz, mobil: 607 626 437

Pomocný vrtař - řidič/ka
GEOSTA Ostrava s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, 28. října, 1142, 709 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 130 - 150
Od: 2018-08-15
Místo výkonu práce: Ostrava - Mariánské Hory Kontakt: Ing. J. Šťastný, email: stastny@geosta.cz, tel.596 612 223 volat mezi 7-11hod. Požadujeme: Řidičský průkaz skupiny B, Náplň práce: zpracovávaní dokumentace na úseku bezpečnosti práce a požární ochrany a provádění kontrol jednotlivých přidělených pracovišť. NÁSTUP IHNED

Geolog/žka
UNIGEO a.s.
Ostrava-město, Ostrava, , 0,
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 27000 - 0
Od: 2018-12-01
Místo výkonu práce: Ostrava Kontakt: e-mailem, telefonicky Geolog Zaměření: sanační geologie a hydrogeologie Požadujeme: - VŠ vzdělání v oboru - praxe v sanační geologii nebo hydrogeologii výhodou - schopnost týmové práce - flexibilita, samostatnost, spolehlivost - řidičské oprávnění sk. B Nabízíme: - práci na HPP - pružná pracovní doba - mobilní telefon - 5 týdnů dovolené - stravné, příspěvky na penzijní připojištění - mzda od 27 000,- Kč dle délky praxe + 25 % prémie Nástupní termín: ihned, popř. dle individuální dohody Benefity: týden dovolené navíc, příplatky nad rámec zákoníku práce, stravné,služební vozidlo, telefon