Exekutor

Vyberte kraj

Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Psycholog, Zedník, Archeolog, Dirigent, Hygienik, Fyzioterapeut, Architekt, Farmaceut, Dermatolog, Psychiatr, Auditor, Celník, Zlatník / klenotník, Osvětlovač, Exekutor, Veterinární lékař, Seřizovač CNC,

Práce v ČR

Exekutor

Exekutor není společensky příliš uznávaný, spíše by se dalo říci, že jde o velice obávaného vykonavatele soudní moci a každý se bojí, aby mu exekutor nezazvonil u dveří.

Exekutor musí bezpodmínečně mít dokončené vysokoškolské vzdělání právnického směru. Dále musíte mít splněny advokátní, exekutorské, notářské a justiční zkoušky a vykonanou a podloženou koncipientskou praxi. Je zřejmé, že vystudovaný exekutor může být zaměstnán, při splnění určitých podmínek, rovněž jako notář či právník.

Exekutor by rovněž měl být trestně bezúhonný a vzhledem k povaze své práce extrémně psychicky odolný vůči nátlaku a stresu. Pokud je navíc komunikativní a autoritativní, je to jeho velkou výhodou.

Náplní práce exekutora je nucené vykonání exekuce. Laicky řečeno vyrovnání dluhů dlužníka věřiteli pomocí soupisu a zabavení hmotného či nehmotného majetku a obstavení finančních prostředků tak, aby došlo k vyrovnání dluhu a uhrazení nákladů na soudní výlohy, případně náklady vzniknuvší při jednání příslušných úřadů státní správy, případně pojišťoven.

Kromě běžných exekucí majetku, nemovitostí, nebo srážek ze mzdy a jiných finančních prostředků, může exekutor, dle svého uvážení, obstavit rovněž licence, akcie, obligace, či ochranné známky, které jsou ve výhradním vlastnictví dlužníka.

O způsobu provedení exekuce rozhoduje sám exekutor, z čehož je zřejmé, že se musí jednat o rozhodného, zodpovědného a uvážlivého člověka.

Exekutor je oprávněn vést dobrovolné dražby a vzhledem ke svému vzdělání též poskytovat právní pomoc a přijímat do úschovy listiny a finanční prostředky.

Exekutor se při výkonu své činnosti bohužel často setkává s podanými trestními oznámeními na svou osobu od dlužníků. Obvykle se jedná o trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele, které dlužníci podávají bezprostředně po zajištění jejich majetku příslušným exekutorem. Následuje policejní vyšetřování a i z tohoto důvodu je pro exekutora důležité obrnit se extrémní trpělivostí a zachovat si, tak říkajíc, chladnou hlavu. Jak již bylo řečeno, exekutor může svou činnost vykonávat v extrémních případech i s pomocí zaměstnanců policie České republiky.

Místem výkonu práce je kancelářské prostředí a následně bytové jednotky dlužníků.

Pracovními nástroji jsou běžné kancelářské pomůcky a komunikační prostředky. Dále pak perfektní znalosti zákonů České republiky a znalosti v oboru všeobecně.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Exekutor volná místa

EXEKUTORSKÝ KONCIPIENT
JUDr. Soňa Karasová
Liberec, Liberec, Truhlářská, 515, 460 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17000 - 0
Od: 2016-12-07
Podmínka: ukončené vysokoškolské vzdělání právní Životopisy zasílejte e-mailem na adresu:bara.slavikova@exekuce-liberec.cz

Exekutorští koncipienti a kandidáti
JUDr. Miloslav Zwiefelhofer
Hlavní město Praha, Praha, Strojírenská, 47, 155 21
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-04-01
Místo výkonu práce: Hlavní město Praha, Praha, Zličín, 155 21 (Strojírenská 47/18, Praha 5 - Zličín) Kontakt: Hásová Kamila, e-mail: podatelna@eupha3.cz

Asistent vykonavatele soudního exekutora
Jitka Wolfová JUDr.
Jihlava, Jihlava, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 13000 - 15000
Od: 2016-11-07
Požadujeme trestní bezúhonnost, řidičský průkaz sk. B s řízením dodávkového vozu, uchazeč fyzicky zdatný, spolehlivý, odolný vůči stresu. Životopis zašlete na kristyna.gratschova@soudniexekutor.com

EXEKUTORSKÝ KANDIDÁT/KA
JUDr.Miloslav Zwiefelhofer
Klatovy, Klatovy, Rybníčky, 59, 339 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Strukturovaný životopis zasílejte na e-mail: podatelna@eupha3.cz POŽADAVKY: vysokoškolské vzdělání na právnické fakultě v ČR v magisterském oboru, znalost práce na PC (Word, Excel, E-mail, Internet), spolehlivost, pečlivost, samostatnost, znalost exekučních předpisů podmínkou, praxe na exekutorském úřadě min. 2 roky NABÍZÍME: práci v mladém kolektivu, mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovních výsledků, zaměstnanecké výhody (stravenky), nástup dle dohody, práce na plný úvazek, mzdové ohodnocení dle zkušeností a pracovních výsledků Kontakt možný i na tel. čísle 605 848 889

Exekutorský(á) koncipient(ka)/exekutorský(á) kandidát(ka)
Mgr. Havlice Alan
Jeseník, Jeseník, Otakara Březiny, 229, 790 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 19400 - 30000
Od: 2017-04-13
První kontakt telefonický, písemný !!! Požadavky zaměstnavatele: - vysokoškolské vzdělání právnického směru - trestní bezúhonnost - znalost práce na PC - vysoké pracovní nasazení a spolehlivost, praxe a ŘP sk. B výhodou Nabízíme příjemné pracovní prostředí v kolektivu, možnost dalšího vzdělávání v rámci školení organizovaných Exekutorskou komorou ČR a odpovídající mzdové ohodnocení. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit: - telefonocky na tel.č.: 581 112 226, po-čt 8:00 -15:00 - písemně na e-mail: krajickova@exekutor-jesenik.cz

Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 30000 - 35000
Od: 2017-08-01

Exekutorský koncipient/ka
Kubis Marcel, Mgr. - soudní exekutor
Šumperk, Zábřeh, Masarykovo náměstí, 44, 789 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 19000
Od: 2016-09-01
Náplň práce: - Právní agenda zejména v oblasti práva exekučního - Podání k soudům, vyřizování podání účastníků řízení, vedení příslušné právní agendy - Jednání s klienty - Příprava, tvorba a kontrola pracovních směrnic - Právní analýzy - Zajišťování veškerých dalších právních záležitostí EÚ - Sledování změn a vývoje aktuálních právních předpisů a judikatury Požadujeme: - VŠ vzdělání - obor právo, pozice vhodná i pro absolventy - Znalost procesního práva (občanský soudní řád, exekuční řád) - Obecnou znalost právních předpisů (občanský zákoník, trestní zákoník, zákoník práce) - Práce s PC na uživatelské úrovni (Excel, Word, Outlook) - Pečlivost, zodpovědnost, schopnost samostatné práce, předpoklady pro týmovou spolupráci, vysoké pracovní nasazení, aktivní přístup Nabízíme: - Spolupráci podpořenou zázemím renomovaného EÚ - Odpovídající finanční ohodnocení (základ 13.000 Kč + 4.000 Kč osobní ohodnocení) - Práce v rámci příjemného kolektivu - Pracovní benefity (stravenky, příspěvek na spoření, příspěvek na dovolenou až do výše 20.000 Kč, příspěvky na sport, kulturu a zdraví, apod.) Vhodné i pro absolventy. Kontakt: e-mailem.

Exekutorský koncipient
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 17000
Od: 2016-05-11
Náplň práce: - Právní agenda zejména v oblasti práva exekučního - Podání k soudům, vyřizování podání účastníků řízení, vedení příslušné právní agendy - Jednání s klienty - Příprava, tvorba a kontrola pracovních směrnic - Právní analýzy - Zajišťování veškerých dalších právních záležitostí EÚ - Sledování změn a vývoje aktuálních právních předpisů a judikatury Požadujeme: - VŠ vzdělání - obor právo, pozice vhodná i pro absolventy - Znalost procesního práva (občanský soudní řád, exekuční řád) - Obecnou znalost právních předpisů (občanský zákoník, trestní zákoník, zákoník práce) - Práce s PC na uživatelské úrovni (Excel, Word, Outlook) - Pečlivost, zodpovědnost, schopnost samostatné práce, předpoklady pro týmovou spolupráci, vysoké pracovní nasazení, aktivní přístup Nabízíme: - Spolupráci podpořenou zázemím renomovaného EÚ - Odpovídající finanční ohodnocení (základ 13.000 Kč + 4.000 Kč osobní ohodnocení) - Práce v rámci příjemného kolektivu - Pracovní benefity (stravenky, příspěvek na spoření apod.) Zaměstnanecké výhody: Stravenky, životní pojištění, apod. Vhodné i pro absolventy. Kontakt: e-mailem.