Ergonom

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Psycholog, Zedník, Archeolog, Hygienik, Dirigent, Fyzioterapeut, Architekt, Farmaceut, Dermatolog, Psychiatr, Auditor, Celník, Zlatník / klenotník, Osvětlovač, Exekutor, Veterinární lékař, Seřizovač CNC,


Práce v ČR

Ergonom

Pro výkon této profese postačí středoškolské vzdělání, ale vysokoškolské v oboru biologie či anatomie je samozřejmě výhodou. Není nutná znalost cizích jazyků.

Ergonomové pracují obvykle jako zaměstnanci, toto povolání nebývá často provozováno jako živnost. Jako zaměstnanec má pak ergonom v pracovní smlouvě stanoven plat, pracovní podmínky i pracovní dobu.

Ergonom je odborník, jež má za úkol hledat a nalézt optimální vztah mezi potřebami člověka a nástroji, věcmi běžné potřeby či pracovními pomůckami. Zjednodušeně lze říci, že ergonom se zabývá studiem a zlepšováním produktů, jež běžně využíváme tak, aby pro nás jejich používání bylo jednodušší, příjemnější či pohodlnější.

Ergonomové bývají často zaměstnáni též jako technici bezpečnosti práce. Pro výkon povolání technika bezpečnosti práce bývá podmínkou několikaletá praxe v oboru ergonoma. Tito technici zajišťují bezpečnost pracovníků při běžném firemním provozu, dohlížejí na dodržování pravidel bezpečnosti práce a zajišťují pravidelná bezpečnostní školení.

Ergonom pracuje na základě zadání od zaměstnavatele na vývoji předmětů tak, aby splňovaly náročné požadavky na bezpečnost či tělesnou konstrukci zákazníků. Vždy záleží na oboru, kterému se zaměstnavatel věnuje. Například ergonom v nábytkářské firmě může pracovat na vylepšení vlastností sedacího nábytku, tak aby lépe vyhovoval klientům a zvýšil tak jeho prodejnost a zisky společnosti. Činnost takového ergonoma se může výrazně lišit od ergonoma, jež je například zaměstnancem firmy, která se zabývá výrobou oděvů, bot, oken nebo například dětského zboží.

Ergonomové nemusí být jen zaměstnanci soukromých výrobních firem, ale mohou pracovat na vývoji některých výrobků ve specializovaných laboratořích či designérských studiích. Výsledky jejich práce pak ke své činnosti mohou využívat například nábytkoví designéři, truhláři či výrobci elektrospotřebičů a mnozí další. Výrobky, jež jsou vyvíjeny za pomoci zkušených ergonomů, by měly v maximální míře splňovat veškeré potřeby člověka.

Ergonomové pracují v různých prostředích dle toho, v jaké fázi se právě nachází jejich tvorba. Mohou pracovat v kanceláři, ve výrobních provozech, v laboratořích, designérských centrech či zdravotnických ústavech.

K výkonu své profese potřebuje ergonom psací a kreslicí pomůcky, kancelářskou a výpočetní techniku a specializované přístroje dle druhu odvětví kterému se věnuje.

Požadované vzdělání: Středoškolské s maturitou

Ergonom volná místa

technik
Lohmann & Rauscher, s.r.o.
Jičín, Nová Paka, Legií, 266, 1 2
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2016-11-01
Co Vás na pracovní pozici očekává: •pořizování strojů a zařízení -průzkum trhu pro stroje a zařízení -popis dodacích a provozních podmínek strojů -definice přejímacích podmínek nových strojů -provozní zkoušky u dodavatelů strojů a zařízení -tvorba infrastruktury strojů -příprava montáže strojů -účast na přejímce strojů od dodavatele -uvedení strojů do provozu a předání výrobě •optimalizace -optimalizace provozu stávajícího strojního zařízení -návrhy nových výrobních procesů -údržba a opravy strojů -podpora výroby •údržba a opravy, kalibrace, validace -sestavení a kontrola plánů údržby a oprav -provádění kalibrace -spolupráce při validaci •automatizace -rozvoj automatizace výroby -konstrukce zařízení (poloautomatický provoz) -výběr dodavatelů -zajištění prevence rizik v oblasti BOZP a PO -provádění kalibrace -spolupráce při validaci -účast na stavebních řízeních, kolaudacích •zaškolení v Německu Co by Vám nemělo chybět: •SŠ/VŠ technického směru •2-3 roky praxe ve výrobní firmě, v oblasti konfekce výhodou •znalost práce s technickou dokumentací a normami •být odborně způsobilou osobou v oblasti BOZP a PO, •znalost MS Office •pokročilá znalost AJ nebo NJ slovem i písmem •technické myšlení •schopnost týmové práce, plánování a organizace •komunikativnost, pečlivost, samostatnost

Pracovník BOZP, PO a kvality
SVOS, spol. s r.o.
Pardubice, Přelouč, Chrudimská, 1663, 535 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 40000
Od: 2016-07-01
Místo výkonu práce, Chrudimská 1663, 535 01 Přelouč. Nástup možný IHNED. Požadujeme . - SŠ nebo VŠ vzdělání technického směru, min. praxe 3 roky v oblasti BOZP - odbornou způsobilost k zajišťování úkolů v prevenci rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci dle zákona č. 309/2006 Sb. - odbornou způsobilost podle § 11 odst. 1 zákona č. 133/1985 Sb. o požární ochraně - znalosti o způsobu vedení odpadového hospodářství - znalosti a zkušenosti s implementací ISO norem - praxe v automobilovém průmyslu výhodou - znalost práce na PC (MS Office, Helios výhodou) - znalost AJ výhodou - ŘP skupiny B, C - komunikativnost, prezentační a organizační schopnosti, důslednost Nabízíme: - samostatnou a zodpovědnou práci v prosperující společnosti - motivující mzdové ohodnocení - možnost vzdělávání a rozvoje - příspěvek na stravování

Koordinátor bezpečnosti práce na staveništi
MANIFOLD GROUP s.r.o.
Klatovy, Sušice, Pražská, 59, 342 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-04-17
Společnost Manifold Group s.r.o. přijme zaměstnance na TPP na pozici technik BOZP, koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi. Nástup možný ihned. Požadujeme min. SŠ vzdělání stavebního zaměření, osvědčení OZO v prevenci rizik nebo koordinátor BOZP , min 3 roky praxe v oboru, řidičský průkaz – B, ovládání práce na PC – MS Word. Excel, Outlook, práce s internetem, samostatnost, komunikativnost, spolehlivost, zkušenosti s prací na dopravních stavbách. Nabízíme: mzda 25 – 30 tis. Kč, mimořádné prémie, služební vůz, zázemí zavedené společnosti. Životopisy zasílejte na: blaha@manifold.cz, v případě zájmu Vás vyzveme k osobnímu pohovoru. Platí pro: Plzeň, Klatovy, Sušice.

Koordinátor bezpečnosti práce na staveništi
MANIFOLD GROUP s.r.o.
Jindřichův Hradec, Třeboň, Za nádražím, 630, 379 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-04-01
Společnost Manifold Group s.r.o. přijme zaměstnance na TPP na pozici technik BOZP, koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi. Nástup možný ihned. Požadujeme min. SŠ vzdělání stavebního zaměření, osvědčení OZO v prevenci rizik nebo koordinátor BOZP , min 3 roky praxe v oboru, řidičský průkaz – B, ovládání práce na PC – MS Word. Excel, Outlook, práce s internetem, samostatnost, komunikativnost, spolehlivost, zkušenosti s prací na dopravních stavbách. Nabízíme: mzda 25 – 30 tis. Kč, mimořádné prémie, služební vůz, zázemí zavedené společnosti. Životopisy zasílejte na: blaha@manifold.cz, v případě zájmu Vás vyzveme k osobnímu pohovoru. Platí pro České Budějovice, Tábor, Jindřichův Hradec, Prachatice, Český Krumlov, Veselí n/L., Písek, Třeboň a okolí.

Koordinátor bezpečnosti práce na staveništi
MANIFOLD GROUP s.r.o.
Pardubice, Pardubice, Hradecká, 569, 533 52
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-04-17
Společnost Manifold Group s.r.o. přijme zaměstnance na TPP na pozici technik BOZP, koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi. Nástup možný ihned. Požadujeme min. SŠ vzdělání stavebního zaměření, osvědčení OZO v prevenci rizik nebo koordinátor BOZP , min 3 roky praxe v oboru, řidičský průkaz – B, ovládání práce na PC – MS Word. Excel, Outlook, práce s internetem, samostatnost, komunikativnost, spolehlivost, zkušenosti s prací na dopravních stavbách. Nabízíme: mzda 25 – 30 tis. Kč, mimořádné prémie, služební vůz, zázemí zavedené společnosti. Životopisy zasílejte na: blaha@manifold.cz, v případě zájmu Vás vyzveme k osobnímu pohovoru. Platí pro: Jihlava, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Kolín.

technik BOZP a PO
Lohmann & Rauscher, s.r.o.
Vyškov, Slavkov u Brna, Bučovická, 256, 684 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2016-10-01
Co Vás na pracovní pozici očekává: •zajištění prevence rizik v oblasti BOZP a PO •provádění kalibrace •spolupráce při validaci •účast na stavebních řízeních, kolaudacích Co by Vám nemělo chybět: •SŠ/VŠ technického směru •znalost práce s technickou dokumentací a normami •být odborně způsobilou osobou v oblasti BOZP a PO •znalost MS Office •pokročilá znalost AJ nebo NJ slovem i písmem •technické myšlení •schopnost týmové práce •komunikativnost, pečlivost, samostatnost Co Vám můžeme nabídnout: •zázemí prosperující mezinárodní společnosti •pracovní poměr na dobu neurčitou •zajímavou a perspektivní práci •možnost osobního rozvoje v rámci L&R Academy •nástup možný ihned nebo dohodou •3 dny dovolené navíc •dotované stravování •firemní akce a benefity

TECHNIK/-ČKA BEZPEČNOSTI PRÁCE
RUBENA a. s.
Hradec Králové, Hradec Králové, Akademika Bedrny, 531, 500 03
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 30000 - 0
Od: 2016-10-01
TECHNIK/-ČKA BEZPEČNOSTI PRÁCE - PP na dobu určitou, po zapracování na dobu neurčitou, nástup říjen 2016, místo výkonu práce Hradec Králové - Požadujeme: vzdělání SŠ/VŠ, osoba odborně způsobilá v oblasti hodnocení rizik, znalost práce na PC, samostatnost, flexibilitu, organizační a komunikační schopnosti - Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek na závodní stravování - V případě zájmu životopisy zasílejte na e-mailovou adresu: personal@rubena.cgs.cz (pí. Ing. Peremská)

Pracovník/pracovnice BOZP, PO a kvality
SVOS, spol. s r.o.
Pardubice, Přelouč, Chrudimská, 1663, 535 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2017-05-01
Místo výkonu práce, Chrudimská 1663, 535 01 Přelouč. Nástup možný IHNED. Hlavní náplň práce: - hodnocení a prevence rizik v oblasti BOZP a PO u pracovních činností zaměstnanců; návrhy na opatření a zlepšování; - komplexní kontrola pracovišť z hlediska BOZP a PO - vedení předepsané dokumentace (agenda v oblasti pracovních úrazů, OOPP, odpadů, chemických látek apod.); tvorba interních předpisů a jejich aktualizace; - školení zaměstnanců a vedoucích zaměstnanců (vstupní, periodická a výstupní) o BOZP a PO; - jednání a spolupráce s orgány státní správy a kontrolními orgány z pohledu BOZP a PO, zajištění plnění legislativních požadavků v oblasti BOZP, PO; - záznamy z provádění výstupních kontrol, mezioperačních kontrol a zkušební jízdy; - spolupráce s výrobním úsekem a technickým v oblasti nápravných opatření při řešení reklamací, kontrolních nálezů; - pravidelné vyhodnocování opakovaných závad zjištěných v rámci kontrol ve výrobě - reporting; - provádění interních auditů dle normy ISO 9001 Požadujeme: - SS nebo VŠ vzdělání technického směru, min. praxe 3 roky v oblasti BOZP a v oblasti kvality - platnou kvalifikaci OZO v prevenci rizik BOZP dle zákona č. 309/2006 Sb. - platnou kvalifikaci minimálně technik požární ochrany dle zákona č. 133/1985 Sb. - znalosti o způsobu vedení odpadového hospodářství - znalosti a zkušenosti s implementací ISO norem, praxe jako interní auditor vítána - praxe v automobilovém průmyslu výhodou - aktivní znalost použití metod 5S a KAIZEN, technické myšlení - znalost práce na PC (MS Office - WORD, Excel, Power Point, operační systém HELIOS výhodou) - znalost AJ výhodou - - ŘP skupiny B, C - aktivní řidič - zodpovědnost, samostatnost, kreativitu, prezentační a organizační schopnosti, důslednost Nabízíme: - samostatnou a zodpovědnou práci v prosperující české společnosti - příjemné pracovní prostředí - motivující mzdové ohodnocení - možnost vzdělávání a rozvoje - příspěvek na stravování

Inspektor BOZP - obor doprava
Státní úřad inspekce práce
Ústí nad Labem, Ústí nad Labem, SNP, 2720, 400 11
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16000 - 25000
Od: 2017-02-01
Místo výkonu práce: SNP 2720/21, Ústí nad Labem. ožadujeme: Vysokoškolské vzdělání technického směru strojního, dopravního nebo elektrotechnického. Znalosti z oblasti bezpečnosti práce se zaměřením na problematiku silniční, železniční a lodní dopravy. Výhodou je orientace v nařízení vlády 168/2002, (organizace práce a pracovních postupů při provozování dopravy dopravními prostředky, dále v zákoně o inspekci práce č. 251/2005 Sb., kontrolním řádu zák. č. 255/2012 Sb., a ve správním řádu zák.č. 500/2004 Sb., Zákoník práce 262/2006. Znalost uživatelské práce na PC, řidičský průkaz skupiny B. Nabízíme: Pracovní poměr na dobu určitou a po zácviku přechod na dobu neurčitou, pružnou pracovní dobu, jistotu pravidelného příjmu, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravné, flexibilní a samostatnou práci. Činnost vykonávána v Ústeckém a Libereckém kraji. V případě zájmu zasílejte žádost s veškerými předepsanými doklady na adresu generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce, Kolářská 451/13, 746 01 Opava http://www.suip.cz/oip07/volna-mista/