Dramaturg

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Uklízečka, Choreograf, Zootechnik, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Meteorolog, Anesteziolog, Ekolog, Školník, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Ergonom, Fyzioterapeut, Dirigent, Osvětlovač, Elektrikář,


Práce v ČR

Dramaturg

Dramaturg, obdobně jako herec, scénárista, režisér či dabér, patří svým charakterem mezi umělecká řemesla. Podmínkou výkonu tohoto povolání je vysokoškolské vzdělání na některé z umělecky založených fakult. Dramaturgie je dokonce jedním z oborů studia, což je logicky klíčem k úspěchu.

Náplní práce vystudovaného dramaturga je výběr děl pro následné filmové, hudební či divadelní zpracování. Obvykle se vychází z literárních předloh, což ovšem není podmínkou, jelikož může být dílo vytvořeno primárně pro následné filmové či divadelní zpracování. Dramaturg velice úzce spolupracuje se scénáristou, se kterým spoluutvářejí konečnou podobu díla pro samotné zpracování.

Dramaturg rovněž může spolupracovat s autory literárních předloh, případně zasahovat do vznikajícího díla, jež se má stát filmovou předlohou. Zkušený dramaturg ví, co diváci chtějí a očekávají a dokáže na tuto poptávku reagovat výběrem vhodné předlohy, či zadá vytvoření scénáře zkušeným scénáristům. Tím ovšem jeho činnost nekončí. Dramaturg rovněž kooperuje s režisérem, který scénář dostává k adaptaci. Dramaturg dohlíží na to, aby zůstala zachována umělecká rovina a atmosféra díla a předkládá režisérovi své představy o výsledném filmu či představení.

Při své práci se dramaturg rovněž setkává s herci, kteří jsou do díla obsazováni. Do výběru herců však zpravidla nezasahuje.
Toto povolání rozhodně nepatří mezi ty s běžnou osmihodinovou pracovní dobou a obědovou pauzou. Hovoříme spíše o pružné pracovní době dle aktuálního stavu rozpracovanosti připravovaného díla.

Dramaturg pracuje ve filmových či divadelních ateliérech, kancelářích, někdy i střižnách. Jedná se o čisté, bezprašné pracovní prostředí a není proto známo žádné zdravotní omezení.
Znalost cizích jazyků není nutná.

Dramaturg pracuje s běžnými kancelářskými a komunikačními prostředky, ale především využívá k práci svou tvůrčí mysl a dobré nápady.
Dramaturg by rozhodně měl být velice kreativní, umělecky založený člověk, se smyslem pro estetično. Měl by umět komunikovat s lidmi, mít příjemné ale i autoritativní vystupování a schopnost nejen vyjádřit, ale i obhájit, svůj názor.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské uměleckého směru

Dramaturg volná místa

REŽISÉŘI, DRAMATURGOVÉ, PRODUKČNÍ A PŘÍBUZNÍ SPECIALISTÉ
Siterra s.r.o.
České Budějovice, Rudolfov, Na výhledu, 450, 373 71
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 19850 - 0
Od: 2019-10-01
čeština, angličtina, ruština výhodou vysokoškolské vzdělání, režisér a inženýr elektronických systémů pro organizaci kulturních akcí a používání mediasystémů, práce s daty, řidičský průkaz, služební cesty

Pomocný režisér audiovizuálních děl
The Lab - a Media Production Company s.r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Milady Horákové, 64, 160 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2019-11-15
Kontakt: Kristýna Kolárová, e-mail: info@jmconsulting.cz osobně: Nádražní 56/106, Praha 5, Kancelář Matoušek - JM Consulting s.r.o., Po+St od 8:00 do 10:00 hod. Vzhledem k natáčení filmu tureckého investora je nutná níže uvedená znalost jazyků z důvodu komunikace se štábem a herci. - Anglický jazyk (min. C1) - Turecký jazyk (C2/rodilý mluvčí) Min. 1,5 roku praxe na odborné pozici.


three brothers , spol. s r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Hlubočepská, 4, 152 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2017-12-01
Kontaktní osoba: Kristýna Kolárová, tel. 257 212 257, 733 315 091 email: info@jmconsulting.cz První kontakt uchazeče telefonicky Po-Čt od 8 do 16 hod na tel. 257 212 257 nebo osobně kancelář Matoušek - JM Consulting s.r.o. Po+St od 8 do 10 hod na adrese Nádražní 56/106, Praha 5 Vzhledem k natáčení filmu tureckého investora je nutná níže uvedená znalost jazyků z důvodu komunikace se štábem a herci. - anglický jazyk (min. C1) výhodou - turecký jazyk (C2/rodilý mluvčí) Požadujeme výpis z trestního rejstříku.

Produkční pracovníci divadla a sálů
KLUB MNICHOVO HRADIŠTĚ společnost s ručením omezeným
Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Masarykovo náměstí, 299, 295 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17500 - 26000
Od: 2017-11-01
Místo výkonu práce: Masarykovo náměstí č.p. 299 295 01 Mnichovo Hradiště Prvotní kontakt: telefonicky: 326 776 739, e-mail: klub@mnhradiste.cz nebo osobně Popis práce: - Zodpovědnost za provozní chod divadla a sálů KLUBu a koordinace jeho personálu v obslužné sféře (uvaděčky, šatnářky, občerstvení, požární dozor, ladiči hudebních nástrojů aj.), řádný osobní dohled nad realizací každé akce v prostorách divadla a KLUBu - Vedení kompletní administrativní agendy spojené s nasmlouváním a realizací kulturních programů divadla a KLUBu, jmenovitě především: komunikace s dramaturgem a technikem partnerské produkce o technických parametrech této produkce před uzavřením smlouvy na její realizaci, administrativní příprava a distribuce uměleckých smluv aj., ekonomické vypořádání představení vč. ohlášek produkci či nositelům autorských práv. Řádná pokladní evidence plateb přijatých v hotovosti a měsíčních tržeb - Spolupráce s jednatelem na dramaturgii divadla a dalších programů v sálech Klubu - Organizační zajištění tanečních kurzů pro mládež ve spolupráci s tanečními mistry - Spolupráce při realizaci vybraných akcí města (venkovní slavnosti aj.) - Prodej a předprodej vstupenek na akce KLUBu v provozních hodinách, případně na večerní pokladně - Propagace akcí: distribuce plakátů, programových měsíčníků a buletinů k programovým řadám (divadelní a koncertní abonentní cykly), zadání akcí na web města a do městského zpravodaje, propagace přes sociální sítě aj. - Zástup při programování kina při dlouhodobé nepřítomnosti dramaturga a provozního kina, v případě nutnosti krátkodobý zástup na infocentru Koho hledáme? - Pečlivého zaměstnance s vlohami pro administrativu a organizačními schopnostmi - Kreativní osobnost s kulturním rozhledem - Flexibilního a samostatného pracovníka se znalostí práce na počítači (Word, Excel, orientace na internetu, znalost dalších programů vítána) Pracovní doba Obvyklá pracovní doba 9 -17 hod, během představení (cca 5 - 6x do měsíce mimo léto) odpolední a večerní hodiny, částečně některé víkendy s časovou kompenzací dle dohody Co nabízíme? - Jedinečnou práci, která Vám jistě bude koníčkem - Benefity: stravenky, příspěvek na penzijní připojištění - Standardní smlouvu na HPP - Plat v rozmezí 17 500 - 26 000 Kč dle prokazatelných kompetencí a zkušeností - Odměny do výše jednoho ročního platu a další cílové odměny v případě zapojení se do kulturních akcí města - Volnější pracovní dobu jako kompenzaci za nezbytnou přítomnost u několika večerních kulturních akcí v měsíci Nástup možný od 1. 11. 2017, případně dle dohody. Životopis s krátkým motivačním dopisem zasílejte do pátku 06. 10. 2017 do 10:00 hodin e-mailem na adresu: klub@mnhradiste.cz. Zaměstnanecké výhody: stravenky.

DRAMATURG/ARCHIVÁŘ
Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice
České Budějovice, České Budějovice, Kněžská, 411, 370 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 16400 - 24660
Od: 2017-03-16
Podmínkou znalost AJ slovem a písmem, znalost NJ ve stejném rozsahu výhodou. Nutná orientace ve světě klasické hudby, kladný vztah k náročné hudbě obecně, hudební vzdělání podmínkou. ŔP"B", dynamičnost, samostatnost. Detailnější popis na www.jcfilharmonie.cz - Jihočeská filharmonie - Volná místa Zam. výhody: osobní ohodnocení, stravenky.

Producent
BOHEMIA INTERACTIVE a.s.
Hlavní město Praha, Praha, Strakonická, 1199, 150 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 35000 - 80000
Od: 2018-08-01
místo výkonu práce: Strakonická č.p. 1199/2d, Hlubočepy, 150 00 Praha 5 kontakt: Chromý Tomáš, e-mail: tomas.chromy@bistudio.com Místo pracoviště: BOHEMIA INTERACTIVE a.s. [4], Stříbrná Lhota 747, 252 10 Mníšek pod Brdy, district Praha-západ Požadované dovednosti: - Dobrá znalost anglického jazyka - Zkušenost s vedením týmu - Zkušenost s vytvářením / vývojem pipeline - Zkušenost s prací v mezinárodním prostředí - Zkušenost s administrací windows - Časová flexibilita - Dobrý time management - Znalost MS Office na uživatelské úrovni - Analytický přístup k řešení problémů - Schopnost pochopit fungování herních systémů - Flexibilita a proaktivnost ve vlastním rozvoji - Základní znalost Linuxu výhodou Zam. výhody: Stravenky, podpora při stěhování, flexibilní pracovní doba, jazykové kurzy, 5 dní dovolené navíc.

Dramaturgové a vedoucí provozu divadla
KLUB MNICHOVO HRADIŠTĚ společnost s ručením omezeným
Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Masarykovo náměstí, 299, 295 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17500 - 20000
Od: 2017-05-05
Místo výkonu práce: Masarykovo náměstí č.p. 299 295 01 Mnichovo Hradiště Prvotní kontakt: telefonicky: 326 776 739, emailem: infocentrum@mnhradiste.cz nebo osobně Nástup: ideálně 1. červen (měsíční zaškolení při souběhu se zaměstnancem odcházejícím z této pozice), příp. dle dohody později. Náplň práce: Kompletní management, tj. programové a především provozní zajištění všech kulturních a společenských akcí bez ohledu na žánr pořádaných v divadle, tanečním sále a dalších prostorách KLUBu - od programového výběru, přes komunikaci s umělcem či zastupující agenturou, propagaci programu směrem k divákům, realizaci představení, koordinaci sálového personálu až po závěrečné vyúčtování. Stěžejní činnosti: - Dramaturgické vytipování pořadů vhodných pro nabídku kulturní organizace působící v menším městě a konzultace tipů s jednatelem - Načasování vybraného a schváleného programu, jeho objednávka a smluvní zajištění (divadelní představení, koncerty, taneční kurzy pro mládež, divadelní pohádky, programy pro MŠ a ZŠ, besedy aj.) - Účelná propagace kulturních akcí (články, web, sociální sítě, podíl na distribuci letáků aj.) - Prodej vstupenek převážně na večerní pokladně před představením, resp. dílem též v předprodeji - Vyhledávání a koordinace té části personálu divadla (či jiné scény KLUBu), jež působí v návštěvnické zóně (uvaděčky, šatnářky, prodej občerstvení). Pozn.: Zajišťování technických složek (zvukaři, osvětlovači aj.) není předmětem práce na této pozici. - Komunikace se subjekty využívajícími prostory Klubu k pořádání vlastních (veřejných i neveřejných) akcí formou pronájmu a organizační servis pro tyto klienty před a příp. i během akce - Vypořádání honorářů, podílových odvodů z tržeb (autorské poplatky), evidence tržeb aj. - Příležitostná výpomoc v jiných segmentech, především při organizaci městských slavností Výše zmíněné činnosti obnášejí 0,8 úvazku. Úvazek doplňuje do standardního objemu 1,0 úvazku (= 40 hod. týdně) výpomoc na infocentru (zpravidla 1 celodenní přepážková služba týdně 9-12 a 13-17 hod.). Koho hledáme: - Organizačně zdatného jedince s vyjednávacími schopnostmi - Člověka s širokým kulturním přehledem - Komplexní osobnost, u níž se vztah k umění snoubí s praktičností - Nového pečlivého člena týmu, jenž má kromě nápadů také předpoklady pro administrativní činnost - Člověka, pro něhož nebude problém trávit v práci průměrně 6 večerů měsíčně výměnou za časové úlevy přes den Co nabízíme: - Práci, která je mnohým koníčkem - Volnější pracovní dobu než na úřadě či v továrně jako protihodnotu za obětování několika večerů práci - Ohodnocení, jež nebude příliš atraktivní pro rutinní pracovníky, ale jistě dostatečně motivující pro akční osobnosti, které chtějí uplatnit vlastní nápady, jež budou úspěšné, a touží za ně ještě dostat zaplaceno - Pracovně volnější léto výměnou za vyšší pracovní nasazení od podzimu do jara Své přihlášky do výběrového řízení spolu s životopisem a ideálně též motivačním dopisem zasílejte na: klub@mnhradiste.cz, případně odevzdejte osobně v KLUBu v pracovních dnech v časech 9-12 nebo 13-17 hod. Tel. kontakt pro upřesnění požadavků: 326 776 739 nebo 326 772 464. Vybrané kandidáty si pozveme k ústnímu pohovoru. Výběrové řízení je termínově otevřené, uzavíráme ho v okamžiku nalezení vhodného kandidáta / vhodných kandidátů. Zaměstnanecké výhody: stravenky..

pomocný režisér audiovizuálních děl
three brothers , spol. s r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Hlubočepská, 4, 152 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2019-08-01
Kontakt:tel.: 257 212 257/Po-Pá od 8:00 do 16:00hod, nebo osobně na adrese:Nádražní 56/106, Praha 5, kancelář Matoušek - JM Consulting s.r.o., Po+St od 8:00 do 10:00hod. Vzhledem k natáčení filmu tureckého investora je nutná níže uvedená znalost jazyků z důvodu komunikace se štábem a herci. - Anglický jazyk (min. C1) - Turecký jazyk ( C2/ rodilý mluvčí) Min. 1 rok praxe na obdobné pozici.

Dramaturg/produkční (úvazek 0,5 + 0,5)
Moravská filharmonie Olomouc, příspěvková organizace
Olomouc, Olomouc, Horní náměstí, 424, 779 00
Směny: Neurčeno, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2018-10-07
Pracoviště: Horní náměstí č.p. 424/23, Olomouc. Od uchazečů požadujeme: - VŠ vzdělání v oboru muzikologie, popř. jiného oboru, týkajícího se hudby - všeobecný přehled a orientaci v kultuře, zejména v hudbě - znalost jednoho světového jazyka (preference angličtiny, popř. němčiny) minimálně na úrovni B1 dle Společného evropského referenčního rámce - znalost práce na PC (uživatelská znalost OS Windows a kancelářského balíku MS Office) - flexibilitu, komunikativnost, spolehlivost, samostatnost, preciznost Znalosti a zkušenosti s hudební dramaturgií a/nebo s produkcí v oblasti hudby (koncerty, festivaly, divadelní představení atp.) výhodou. Uchazečům nabízíme: - pracovní pozici v tradiční, stabilní a renomované instituci s dobrou perspektivou a zázemím - podílení se na programové koncepci a nabídce jednoho z nejstarších symfonických orchestrů v ČR - podílení se na programové koncepci a nabídce mezinárodního hudebního festivalu (Dvořákova Olomouc – pořadatelem je MFO) - platové zařazení dle platných předpisů (11. platová třída) a odpovídající praxe - možnost pružné pracovní doby - zaměstnanecké benefity: příspěvek na mobilní telefon, stravenky - možnosti profesního růstu (absolvování profesních a odborných školení na náklady zaměstnavatele) - 5 týdnů dovolené - nástup ihned, popř. dle vzájemné dohody Přihlášky, obsahující jméno, příjmení a kontaktní údaje (email, telefon) zasílejte spolu se strukturovaným životopisem buď v tištěné podobě poštou na adresu sídla MFO, anebo v elektronické podobě (dokumenty ve formátu PDF) na emailovou adresu kariera@mfo.cz, a to nejpozději do 07.10.2018 včetně. Na obálku, resp. do předmětu emailu uveďte „VŘ – dramaturg/produkční“. Součástí emailové zprávy, popř. poštovní zásilky musí být vyjádření souhlasu se zpracováním poskytovaných osobních údajů. Pakliže uchazeč nevyjádří tento souhlas, nemůže být do VŘ zařazen a jím zaslané podklady mu budou odmítnuty a vráceny zpět. Vybraní uchazeči budou po datu uzávěrky příjmu přihlášek pozváni k přijímacímu pohovoru.