Biolog

Vyberte kraj

Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dermatolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Archeolog, Architekt, Psycholog, Ergonom, Osvětlovač, Zootechnik, Meteorolog, Zedník, Zvukař, Farmaceut, Zlatník / klenotník, Podlahář, Hygienik,

Práce v ČR

Biolog

Biolog je, obdobně jako například farmaceut, vysoce specializovaný a výzkumný pracovník. Podmínkou výkonu této vědecké profese je vysokoškolské vzdělání z oboru biologie, mikrobiologie či biotechnologie. Po absolvování těchto oborů lze získat magisterský, případně doktorský titul.

Biolog musí být nejen vzdělaný, ale také velice samostatný a pečlivý pracovník. Obvykle mívá biolog koncepční přístup a schopnost organizace práce na vysoké úrovni.

Biolog, jak již bylo řečeno, je výzkumný pracovník, který se zabývá zkoumáním a studiem živých organismů, jejich struktur a vzájemnými vztahy mezi nimi. Tento vědecký pracovník zkoumá nejen biologické, ale i chemické procesy a děje, které v těchto organismech probíhají. Biolog může mimo práce v laboratoři provádět rovněž terénní výzkumy a také provádět analýzu stavu životního prostředí ve vybraných lokalitách.

Biolog rovněž diagnostikuje nemoci zkoumaných organismů, zjišťuje procesy nemoci, případně účinky léčebných substancí na napadené organismy a tím napomáhá k vývoji nových léků na zákeřné a neléčitelné choroby.

Náplní jeho práce je kromě výzkumu a pozorování také zaznamenávání výsledků, zpráv a analýz. Na základě těchto záznamů pak může publikovat studie a výsledky svých výzkumů.

Biolog musí mít nejen odpovídající vzdělání, ale musí být schopen a ochoten se neustále vzdělávat. Neměl by mít výrazné zrakové obtíže, jelikož při pozorování je dobrý zrak klíčový. Biolog musí být velice manuálně zručný a nesmí mít poruchy jemné motoriky ani trpět na třas rukou, případně záchvatovité stavy. Biologové bývají vysoce ukáznění pracovníci s velkým smyslem pro povinnost.

Biolog pracuje v prostředí laboratoří, kde bývá často až sterilní čistota. Přesto však tento výzkumník přichází do styku často i s velice nebezpečnými organismy, je proto nutné používat předepsané ochranné pomůcky a dodržovat bezpečnostní pokyny.

Biologové, jakožto výzkumní pracovníci, nebývají omezeni osmihodinovou pracovní dobou. Často pracují nad rámec své pracovní doby dle zadání úkolů a výzkumu.

Ke své práci využívají biologové mikroskopy, petriho misky, zkumavky, kapátka, pinzety a laboratorní a měřicí techniku. Pro zaznamenávání výsledků a procesů pak využívají běžnou kancelářskou techniku.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Biolog volná místa

Mikrobiolog
Schicht s.r.o.
Olomouc, Olomouc, Hněvotínská, 711, 779 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 25000
Od: 2016-11-02
Požadujeme: Znalost AJ, ochota pracovat přesčas, schopnost pracovat pečlivě a samostatně, znalost práce na PC, praxe v mikrobiologické laboratoři výhodou. Klíčové úkoly: Kontrola vstupních surovin, polotovarů, finálních výrobků kosmetiky kontrola zařízení, vody, ovzduší a pracovníků. Zpracovávání a zavádění nových zkušebních metod, ověřování zavedených metod, spolupráce při zavádění preventivních nápravných opatření. Nabízíme: práci v zajímavém portfoliu výrobků, odpovídající finanční ohodnocení, spolupráci se silným zahraničním partnerem, příspěvek na penzijní připojištění a stravování, týden dovolené navíc. Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email!

LABORANT/KA
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Brno-město, Brno, Palackého třída, 1947, 612 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16500 - 0
Od: 2017-12-01
Nabídky vč. profesního životopisu prosím zasílejte na e-mail: koziskovad@vfu.cz, Dita Kožíšková, tel. 541 562 771 Ústav ochrany zvířat, welfare a etologie, Fakulta hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Palackého 1946/3, 612 42 Brno PŘIJME LABORANTKU " pracovní úvazek 40 h/týden " jako zástup za rodičovskou dovolenou " nástup možný ihned Náplň práce: " laboratorní práce s využitím přístrojové techniky " příprava vzorků pro měření, analýzu " podíl na přípravě praktické výuky studentů a výzkumné činnosti ústavu " péče o laboratorní vybavení a zařízení provozů souvisejících Požadavky: " vzdělání v oboru chemie " řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič) " spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost Nabízíme: " platové ohodnocení dle mzdového předpisu " 30 dnů dovolené " stravenky " kultivované univerzitní prostředí

Biolog/žka
NetArt Group s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 19000
Od: 2018-02-01
ZamK Pracoviště: Ostrava - centrum Kontakt ososbně po předchozí tel. domluvě. Volat od 10 do18 hod. na č. 222 360 087, příp. pište na e-mail: volnamista@net-art.cz Uchazeč/ka o pozici Biolog/žka musí mít vysokoškoské vzdělání v oboru biologie nebo biochemie, a praxi v oboru nejméně 1 rok. Je požadovaná jazyková znalost ruštiny, češtiny a angličtiny na úrovni aktivní komunikace. Požadovaná je také pokročilá dovednost práce s počítačem, t.z. znalost základních počítačových programů pro práci s textem a grafikou, dále schopnost rychle nalézt informace z internetových zdrojů a práce se softwarem pro zpracování statistických dat. Minimální požadovaná znalost programovacích jazyků používaných pro statistické zpracování dat je základní úroveň. ŘP je výhodou. Zaměstnanecké výhody: Stravenky.

Staff Scientist
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Brno-město, Brno, Pekařská, 664, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 30000
Od: 2018-05-15
První kontakt e-mailem Místo výkonu práce: Pekařská 53, 656 91 Brno-střed Požadavky: Magisterské vzděláni v oboru buněčné biologie/fyziologie/biochemie/molekulární biologie/imunologie nebo příbuzné oblasti (titul Mgr./MSc./Ing. nebo ekvivalent) Uchazeče prosíme o zaslání žádosti a dokumentů v anglickém jazyce. Žádost by měla obsahovat životopis se seznamem publikací a motivační dopis s přehledem předešlých výzkumných aktivit a dvěma kontakty pro poskytnutí případných doporučení. Plynulost v anglickém jazyce je nutná Organizovanost, motivace, schopnost řešení problémů, výborné komunikační dovednosti, orientace na detail Schopnost pracovat samostatně, řídit vědecký tým, týmový hráč Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou

Androlog/ Junior embryolog
REPROMEDA s.r.o.
Brno-město, Brno, Studentská, 812, 625 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2018-06-01
Požadované dovednosti: " Pokročilé znalosti biologie a genetiky " Předpoklady pro práci v laboratoři " Praxe v laboratoři výhodou " Schopnost pracovat v týmu " Pečlivost " Loajálnost " Spolehlivost " Diskrétnost " Odolnost vůči stresu " Znalost AJ podmínkou " Výborná znalost práce na PC (MS Office) " Manipulace s lidskými tkáněmi a buňkami " Odběr a zpracování lidských oocytů a embryí " Zpracování a kryokonzervace spermií

vzorkař/ka-odd. vzorkování
Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem
Hlavní město Praha, Praha, Jasmínová, 2905, 106 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 14040 - 24890
Od: 2017-10-10
Náplň práce: Provádění odběrů vzorků (pitná, bazénová, povrchová a odpadní voda, odpady, sedimenty, kaly, zeminy ap.) a zpracování dokumentace z těchto činností; terénní měření parametrů při odběru vzorků vod (teplota, pH, volný a celkový chlor, atd.); kontrola sterilizátorů; příp. zajišťování DDD (deratizace, dezinfekce a dezinsekce); komunikace se zákazníky, organizace a optimalizace práce v terénu. Požadavky na přijetí: analytické a organizační schopnosti, komunikativnost, flexibilita, fyzická zdatnost, praxe v oboru vítána

LABORANT/KA
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
České Budějovice, České Budějovice, Na Sádkách, 1780, 370 05
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 23000
Od: 2016-11-01
NÁPLŇ PRÁCE: zabezpečení běžného chodu laboratoře, administrativa spojená s provozem laboratoře Obsluha a údržba laboratorního zařízení (např. plynový a kapalinový chromatograf, spektrofotometr, PCR, elektroforézy apod.); samostatné provádění úpravy vzorků a analýz (analýzy tuků, kvality masa, vody, molekulární analýzy); pomoc při provádění experimentů a vyhodnocování získaných dat; spolupráce při přípravě vědeckých a odborných konferencí či seminářů; POŽADUJEME: Min. SŠ vzdělání rybářského, biologického, zemědělského či chemického směru (VŠ vzdělání výhodou); předchozí zkušenost s prací v chemické laboratoři; znalost anglického jazyka min. na úrovni B1 (B2 výhodou); uživatelská znalost práce na PC - MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook); komunikativnost, samostatnost, systematičnost, zodpovědnost, pečlivost, organizační schopnosti, ochota učit se novým věcem/metodám, schopnost práce ve stresu; řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič/ka; dobrý zdravotní stav NABÍZÍME: píjemné pracovní prostředí v nově zrekonstruovaných prostorách fakulty; práci v mezinárodním pracovním kolektivu; možnost osobního i profesního rozvoje (jazykové a zaměstnanecké kurzy); další zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, stravenky, zvýhodněné mobilní volání či bankovní služby u partnerské banky, MS Office zdarma pro soukromé využití, univerzitní školka) Uvažovaný nástup: listopad 2016 Pracovní úvazek: 1,0 Mzda: 18 – 23000 Kč měsíčně (dle Mzdového předpisu JU), po zapracování možnost zvýšení Profesní životopis, motivační dopis a kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte na e-mail horova@frov.jcu.cz nebo na adresu Fakulta rybářství a ochrany vod, Jana Horová, Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany, nejpozději do 30. 10. 2016. Více informací na www.frov.jcu.cz

laborant/ka
Brno-město, Brno, Palackého třída, 1946, 612 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18100 - 0
Svůj životopis a kontakt prosím zasílejte na e-mail: koziskovad@vfu.cz, Dita Kožíšková, tel. 541562771 VFU Brno přijme laborantku na celý úvazek. Nástup možný ihned. Náplň práce: laboratorní stanovení, příprava praktické výuky, administrativní a provozní činnost Požadujeme: " vzdělání SŠ (chemické, zdravotní, veterinární apod.), praxe v laboratoři vítána " samostatnost a aktivní přístup při plnění úkolů " dobré komunikační a organizační schopnosti, zodpovědnost " znalost MS Office " řidičský průkaz sk.B

Technický/á asistent/ka výzkumu
AbCheck s.r.o.
Plzeň-město, Plzeň, Teslova, 1202, 301 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2017-10-01
Požadujeme: - vzdělání v oblasti biologický/zdravotnický asistent, bakalář v oblasti biologie, biochemie nebo biotechnologie - praktické zkušenosti v molekulární biologiei, zejména s klonováním genů pro expresi rekombinantních proteinů a transformaci hostitelských buněk výhodou - zkušenosti s buněčnými kulturami, purifikací proteinů nebo analýzou proteinů výhodou - smysl pro zodpovědnost vůči experimentální práci, týmu a cílům AbChecku - schopnost přizpůsobit se jakzykovým požadavkům (angličtina) Nabízíme: stravenky, indispoziční volno, občerstvení na pracovišti, školení