Biolog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Ekolog, Dirigent, Psycholog, Fyzioterapeut, Architekt, Zedník, Dermatolog, Archeolog, Hygienik, Ergonom, Zlatník / klenotník, Osvětlovač, Farmaceut, Psychiatr, Meteorolog, Auditor, Celník,


Práce v ČR

Biolog

Biolog je, obdobně jako například farmaceut, vysoce specializovaný a výzkumný pracovník. Podmínkou výkonu této vědecké profese je vysokoškolské vzdělání z oboru biologie, mikrobiologie či biotechnologie. Po absolvování těchto oborů lze získat magisterský, případně doktorský titul.

Biolog musí být nejen vzdělaný, ale také velice samostatný a pečlivý pracovník. Obvykle mívá biolog koncepční přístup a schopnost organizace práce na vysoké úrovni.

Biolog, jak již bylo řečeno, je výzkumný pracovník, který se zabývá zkoumáním a studiem živých organismů, jejich struktur a vzájemnými vztahy mezi nimi. Tento vědecký pracovník zkoumá nejen biologické, ale i chemické procesy a děje, které v těchto organismech probíhají. Biolog může mimo práce v laboratoři provádět rovněž terénní výzkumy a také provádět analýzu stavu životního prostředí ve vybraných lokalitách.

Biolog rovněž diagnostikuje nemoci zkoumaných organismů, zjišťuje procesy nemoci, případně účinky léčebných substancí na napadené organismy a tím napomáhá k vývoji nových léků na zákeřné a neléčitelné choroby.

Náplní jeho práce je kromě výzkumu a pozorování také zaznamenávání výsledků, zpráv a analýz. Na základě těchto záznamů pak může publikovat studie a výsledky svých výzkumů.

Biolog musí mít nejen odpovídající vzdělání, ale musí být schopen a ochoten se neustále vzdělávat. Neměl by mít výrazné zrakové obtíže, jelikož při pozorování je dobrý zrak klíčový. Biolog musí být velice manuálně zručný a nesmí mít poruchy jemné motoriky ani trpět na třas rukou, případně záchvatovité stavy. Biologové bývají vysoce ukáznění pracovníci s velkým smyslem pro povinnost.

Biolog pracuje v prostředí laboratoří, kde bývá často až sterilní čistota. Přesto však tento výzkumník přichází do styku často i s velice nebezpečnými organismy, je proto nutné používat předepsané ochranné pomůcky a dodržovat bezpečnostní pokyny.

Biologové, jakožto výzkumní pracovníci, nebývají omezeni osmihodinovou pracovní dobou. Často pracují nad rámec své pracovní doby dle zadání úkolů a výzkumu.

Ke své práci využívají biologové mikroskopy, petriho misky, zkumavky, kapátka, pinzety a laboratorní a měřicí techniku. Pro zaznamenávání výsledků a procesů pak využívají běžnou kancelářskou techniku.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Biolog volná místa

Mikrobiolog
Schicht s.r.o.
Olomouc, Olomouc, Hněvotínská, 711, 779 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 25000
Od: 2016-11-02
Požadujeme: Znalost AJ, ochota pracovat přesčas, schopnost pracovat pečlivě a samostatně, znalost práce na PC, praxe v mikrobiologické laboratoři výhodou. Klíčové úkoly: Kontrola vstupních surovin, polotovarů, finálních výrobků kosmetiky kontrola zařízení, vody, ovzduší a pracovníků. Zpracovávání a zavádění nových zkušebních metod, ověřování zavedených metod, spolupráce při zavádění preventivních nápravných opatření. Nabízíme: práci v zajímavém portfoliu výrobků, odpovídající finanční ohodnocení, spolupráci se silným zahraničním partnerem, příspěvek na penzijní připojištění a stravování, týden dovolené navíc. Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email!

Biolog/žka
NetArt Group s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 19000
Od: 2018-02-01
ZamK Pracoviště: Ostrava - centrum Kontakt ososbně po předchozí tel. domluvě. Volat od 10 do18 hod. na č. 222 360 087, příp. pište na e-mail: volnamista@net-art.cz Uchazeč/ka o pozici Biolog/žka musí mít vysokoškoské vzdělání v oboru biologie nebo biochemie, a praxi v oboru nejméně 1 rok. Je požadovaná jazyková znalost ruštiny, češtiny a angličtiny na úrovni aktivní komunikace. Požadovaná je také pokročilá dovednost práce s počítačem, t.z. znalost základních počítačových programů pro práci s textem a grafikou, dále schopnost rychle nalézt informace z internetových zdrojů a práce se softwarem pro zpracování statistických dat. Minimální požadovaná znalost programovacích jazyků používaných pro statistické zpracování dat je základní úroveň. ŘP je výhodou. Zaměstnanecké výhody: Stravenky.

LABORANT/KA
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
České Budějovice, České Budějovice, Na Sádkách, 1780, 370 05
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 23000
Od: 2016-11-01
NÁPLŇ PRÁCE: zabezpečení běžného chodu laboratoře, administrativa spojená s provozem laboratoře Obsluha a údržba laboratorního zařízení (např. plynový a kapalinový chromatograf, spektrofotometr, PCR, elektroforézy apod.); samostatné provádění úpravy vzorků a analýz (analýzy tuků, kvality masa, vody, molekulární analýzy); pomoc při provádění experimentů a vyhodnocování získaných dat; spolupráce při přípravě vědeckých a odborných konferencí či seminářů; POŽADUJEME: Min. SŠ vzdělání rybářského, biologického, zemědělského či chemického směru (VŠ vzdělání výhodou); předchozí zkušenost s prací v chemické laboratoři; znalost anglického jazyka min. na úrovni B1 (B2 výhodou); uživatelská znalost práce na PC - MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook); komunikativnost, samostatnost, systematičnost, zodpovědnost, pečlivost, organizační schopnosti, ochota učit se novým věcem/metodám, schopnost práce ve stresu; řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič/ka; dobrý zdravotní stav NABÍZÍME: píjemné pracovní prostředí v nově zrekonstruovaných prostorách fakulty; práci v mezinárodním pracovním kolektivu; možnost osobního i profesního rozvoje (jazykové a zaměstnanecké kurzy); další zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, stravenky, zvýhodněné mobilní volání či bankovní služby u partnerské banky, MS Office zdarma pro soukromé využití, univerzitní školka) Uvažovaný nástup: listopad 2016 Pracovní úvazek: 1,0 Mzda: 18 – 23000 Kč měsíčně (dle Mzdového předpisu JU), po zapracování možnost zvýšení Profesní životopis, motivační dopis a kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte na e-mail horova@frov.jcu.cz nebo na adresu Fakulta rybářství a ochrany vod, Jana Horová, Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany, nejpozději do 30. 10. 2016. Více informací na www.frov.jcu.cz

LABORANT/KA
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Brno-město, Brno, Palackého třída, 1947, 612 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16500 - 0
Od: 2017-12-01
Nabídky vč. profesního životopisu prosím zasílejte na e-mail: koziskovad@vfu.cz, Dita Kožíšková, tel. 541 562 771 Ústav ochrany zvířat, welfare a etologie, Fakulta hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Palackého 1946/3, 612 42 Brno PŘIJME LABORANTKU " pracovní úvazek 40 h/týden " jako zástup za rodičovskou dovolenou " nástup možný ihned Náplň práce: " laboratorní práce s využitím přístrojové techniky " příprava vzorků pro měření, analýzu " podíl na přípravě praktické výuky studentů a výzkumné činnosti ústavu " péče o laboratorní vybavení a zařízení provozů souvisejících Požadavky: " vzdělání v oboru chemie " řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič) " spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost Nabízíme: " platové ohodnocení dle mzdového předpisu " 30 dnů dovolené " stravenky " kultivované univerzitní prostředí

Vědecký pracovník, laborant
Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola,Benešov,Mendelova 131
Benešov, Benešov, Mendelova, 131, 256 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22000 - 0
Od: 2016-10-17
Pracoviště Benešov Příprava vzorků pro pokusy žáků.

ODBORNÝ/-Á PRACOVNÍK/-CE - ODD. FAKTORŮ PROSTŘEDÍ
Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem
Hradec Králové, Hradec Králové, Jana Černého, 361, 503 41
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17680 - 31160
Od: 2016-09-01
ODBORNÝ/-Á PRACOVNÍK/-CE - ODD. FAKTORŮ PROSTŘEDÍ - PP na dobu určitou 6 měsíců s možným následným prodloužením - Náplň práce: měření fyzikálních faktorů (hluk, osvětlení, mikroklim. podmínky), prašnosti a chem. škodlivin na pracovištích a v komunálním prostředí i mimo kl. prac. dobu (včetně noční práce), příprava a výběr měřících míst, zpracování výsledků měření - Požadujeme: VŠ technického zaměření; praxe v laboratoři výhodou (zkušenosti s analýzami, měření na lab. přístrojích); základní znalost anglického jazyka; dobrá znalost práce na PC, organizační schopnosti, samostatnost, flexibilita, ŘP sk. B - Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, 2 sick days - V případě zájmu zašlete životopis na e-mail: veronika.klouckova@zuusti.cz

vedoucí vývojové laboratoře
Lohmann & Rauscher, s.r.o.
Vyškov, Slavkov u Brna, Bučovická, 256, 1 2
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-01-01
Co Vás na pracovní pozici bude očekávat: • vedení a odpovědnost za vývojovou laboratoř • mikrobiologické zkoušky pro charakterizaci antimikrobiálních přípravků • fyzikální zkoušky pro charakterizaci textilních výrobků • vývoj metod a systémů v souladu s předpisy • koordinace s ostatními vývojovými laboratořemi - Rakousko, Německo • plánování a realizace validace Co by Vám nemělo chybět: • VŠ vzdělání mikrobiologického směru • zkušenosti s vedením kolektivu a v oblasti projektového managmentu • znalost právních a příslušných předpisů • znalost MS Office • pokročilá znalost AJ nebo NJ slovem i písmem • schopnost týmové práce • odpovědnost, odbornost • komunikativnost, pečlivost, samostatnost Co Vám můžeme nabídnout: • zázemí prosperující mezinárodní společnosti • pracovní poměr na dobu neurčitou • zajímavou a perspektivní práci • možnost osobního rozvoje v rámci L&R Academy • nástup možný ihned nebo dohodou • 3 dny dovolené navíc • dotované stravování • firemní akce a benefity

LABORAT-KA
Biologické centrum AV ČR, v. v. i.
České Budějovice, České Budějovice, Na Sádkách, 702, 370 05
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 0
Od: 2017-08-01
PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení. Náplň práce: příprava roztoků, kultivačních misek a médií, provádění základních mezod molekulární biologie (kultivace buněk, PCR, klonování, exprese rekombinatních proteinů, Western analýza), udržování infrastruktury laboratoře (objednávky, příjem objednávek, doplňování laboratorních plastů), práce na vlastním projektů. Požadujeme: VŠ vzdělání přírodovědného směru, základní znalost molekulární biologie a molekulárních metod, znalost základní angličtiny výhodou, znalost práce na PC (MS Office), samostatnost, pečlivost, flexibilitu a zvídavost. Nabízíme: nástup ihned, zajívavou tvůrčí práci v mezinárodním týmu na aktuálních tématech, možnost odborného růstu a dalšího vzdělávání, odpovídající finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, závodní stravování, benefity ze sociálního fondu). Motivační dopis se strukturovaným životopisem a kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte na e-mail. makovickova@bc.cas.cz nejpozději do 13.7.2017

Laborant/ka (mikrobiologická, chemická)
ITEST plus, s.r.o.
Pardubice, Kladruby nad Labem, , 10, 533 16
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17000 - 22000
Od: 2017-07-01
Místo výkonu práce Bílé Vchynice práce v mikrobiologické laboratoři základní znalost práce s PC řidičský průkaz sk. B Nabízíme PPD, stravenky, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění První kontakt emailem nebo telefonicky 7.00 - 14.00