Biolog

Vyberte kraj

Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dirigent, Archeolog, Fyzioterapeut, Dermatolog, Psycholog, Architekt, Zedník, Ergonom, Osvětlovač, Farmaceut, Zootechnik, Meteorolog, Zlatník / klenotník, Hygienik, Zvukař, Psychiatr,

Práce v ČR

Biolog

Biolog je, obdobně jako například farmaceut, vysoce specializovaný a výzkumný pracovník. Podmínkou výkonu této vědecké profese je vysokoškolské vzdělání z oboru biologie, mikrobiologie či biotechnologie. Po absolvování těchto oborů lze získat magisterský, případně doktorský titul.

Biolog musí být nejen vzdělaný, ale také velice samostatný a pečlivý pracovník. Obvykle mívá biolog koncepční přístup a schopnost organizace práce na vysoké úrovni.

Biolog, jak již bylo řečeno, je výzkumný pracovník, který se zabývá zkoumáním a studiem živých organismů, jejich struktur a vzájemnými vztahy mezi nimi. Tento vědecký pracovník zkoumá nejen biologické, ale i chemické procesy a děje, které v těchto organismech probíhají. Biolog může mimo práce v laboratoři provádět rovněž terénní výzkumy a také provádět analýzu stavu životního prostředí ve vybraných lokalitách.

Biolog rovněž diagnostikuje nemoci zkoumaných organismů, zjišťuje procesy nemoci, případně účinky léčebných substancí na napadené organismy a tím napomáhá k vývoji nových léků na zákeřné a neléčitelné choroby.

Náplní jeho práce je kromě výzkumu a pozorování také zaznamenávání výsledků, zpráv a analýz. Na základě těchto záznamů pak může publikovat studie a výsledky svých výzkumů.

Biolog musí mít nejen odpovídající vzdělání, ale musí být schopen a ochoten se neustále vzdělávat. Neměl by mít výrazné zrakové obtíže, jelikož při pozorování je dobrý zrak klíčový. Biolog musí být velice manuálně zručný a nesmí mít poruchy jemné motoriky ani trpět na třas rukou, případně záchvatovité stavy. Biologové bývají vysoce ukáznění pracovníci s velkým smyslem pro povinnost.

Biolog pracuje v prostředí laboratoří, kde bývá často až sterilní čistota. Přesto však tento výzkumník přichází do styku často i s velice nebezpečnými organismy, je proto nutné používat předepsané ochranné pomůcky a dodržovat bezpečnostní pokyny.

Biologové, jakožto výzkumní pracovníci, nebývají omezeni osmihodinovou pracovní dobou. Často pracují nad rámec své pracovní doby dle zadání úkolů a výzkumu.

Ke své práci využívají biologové mikroskopy, petriho misky, zkumavky, kapátka, pinzety a laboratorní a měřicí techniku. Pro zaznamenávání výsledků a procesů pak využívají běžnou kancelářskou techniku.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Biolog volná místa

Mikrobiolog
Schicht s.r.o.
Olomouc, Olomouc, Hněvotínská, 711, 779 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 25000
Od: 2016-11-02
Požadujeme: Znalost AJ, ochota pracovat přesčas, schopnost pracovat pečlivě a samostatně, znalost práce na PC, praxe v mikrobiologické laboratoři výhodou. Klíčové úkoly: Kontrola vstupních surovin, polotovarů, finálních výrobků kosmetiky kontrola zařízení, vody, ovzduší a pracovníků. Zpracovávání a zavádění nových zkušebních metod, ověřování zavedených metod, spolupráce při zavádění preventivních nápravných opatření. Nabízíme: práci v zajímavém portfoliu výrobků, odpovídající finanční ohodnocení, spolupráci se silným zahraničním partnerem, příspěvek na penzijní připojištění a stravování, týden dovolené navíc. Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email!

LABORANT/KA
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Brno-město, Brno, Palackého třída, 1947, 612 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16500 - 0
Od: 2017-12-01
Nabídky vč. profesního životopisu prosím zasílejte na e-mail: koziskovad@vfu.cz, Dita Kožíšková, tel. 541 562 771 Ústav ochrany zvířat, welfare a etologie, Fakulta hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Palackého 1946/3, 612 42 Brno PŘIJME LABORANTKU " pracovní úvazek 40 h/týden " jako zástup za rodičovskou dovolenou " nástup možný ihned Náplň práce: " laboratorní práce s využitím přístrojové techniky " příprava vzorků pro měření, analýzu " podíl na přípravě praktické výuky studentů a výzkumné činnosti ústavu " péče o laboratorní vybavení a zařízení provozů souvisejících Požadavky: " vzdělání v oboru chemie " řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič) " spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost Nabízíme: " platové ohodnocení dle mzdového předpisu " 30 dnů dovolené " stravenky " kultivované univerzitní prostředí

Biolog/žka
NetArt Group s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 19000
Od: 2018-02-01
ZamK Pracoviště: Ostrava - centrum Kontakt ososbně po předchozí tel. domluvě. Volat od 10 do18 hod. na č. 222 360 087, příp. pište na e-mail: volnamista@net-art.cz Uchazeč/ka o pozici Biolog/žka musí mít vysokoškoské vzdělání v oboru biologie nebo biochemie, a praxi v oboru nejméně 1 rok. Je požadovaná jazyková znalost ruštiny, češtiny a angličtiny na úrovni aktivní komunikace. Požadovaná je také pokročilá dovednost práce s počítačem, t.z. znalost základních počítačových programů pro práci s textem a grafikou, dále schopnost rychle nalézt informace z internetových zdrojů a práce se softwarem pro zpracování statistických dat. Minimální požadovaná znalost programovacích jazyků používaných pro statistické zpracování dat je základní úroveň. ŘP je výhodou. Zaměstnanecké výhody: Stravenky.

LABORANT/KA
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
České Budějovice, České Budějovice, Na Sádkách, 1780, 370 05
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 23000
Od: 2016-11-01
NÁPLŇ PRÁCE: zabezpečení běžného chodu laboratoře, administrativa spojená s provozem laboratoře Obsluha a údržba laboratorního zařízení (např. plynový a kapalinový chromatograf, spektrofotometr, PCR, elektroforézy apod.); samostatné provádění úpravy vzorků a analýz (analýzy tuků, kvality masa, vody, molekulární analýzy); pomoc při provádění experimentů a vyhodnocování získaných dat; spolupráce při přípravě vědeckých a odborných konferencí či seminářů; POŽADUJEME: Min. SŠ vzdělání rybářského, biologického, zemědělského či chemického směru (VŠ vzdělání výhodou); předchozí zkušenost s prací v chemické laboratoři; znalost anglického jazyka min. na úrovni B1 (B2 výhodou); uživatelská znalost práce na PC - MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook); komunikativnost, samostatnost, systematičnost, zodpovědnost, pečlivost, organizační schopnosti, ochota učit se novým věcem/metodám, schopnost práce ve stresu; řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič/ka; dobrý zdravotní stav NABÍZÍME: píjemné pracovní prostředí v nově zrekonstruovaných prostorách fakulty; práci v mezinárodním pracovním kolektivu; možnost osobního i profesního rozvoje (jazykové a zaměstnanecké kurzy); další zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, stravenky, zvýhodněné mobilní volání či bankovní služby u partnerské banky, MS Office zdarma pro soukromé využití, univerzitní školka) Uvažovaný nástup: listopad 2016 Pracovní úvazek: 1,0 Mzda: 18 – 23000 Kč měsíčně (dle Mzdového předpisu JU), po zapracování možnost zvýšení Profesní životopis, motivační dopis a kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte na e-mail horova@frov.jcu.cz nebo na adresu Fakulta rybářství a ochrany vod, Jana Horová, Zátiší 728/II, 389 25 Vodňany, nejpozději do 30. 10. 2016. Více informací na www.frov.jcu.cz

Vědecký pracovník, laborant
Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola,Benešov,Mendelova 131
Benešov, Benešov, Mendelova, 131, 256 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 22000 - 0
Od: 2016-10-17
Pracoviště Benešov Příprava vzorků pro pokusy žáků.

Staff Scientist
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Brno-město, Brno, Pekařská, 664, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 30000
Od: 2018-05-15
První kontakt e-mailem Místo výkonu práce: Pekařská 53, 656 91 Brno-střed Požadavky: Magisterské vzděláni v oboru buněčné biologie/fyziologie/biochemie/molekulární biologie/imunologie nebo příbuzné oblasti (titul Mgr./MSc./Ing. nebo ekvivalent) Uchazeče prosíme o zaslání žádosti a dokumentů v anglickém jazyce. Žádost by měla obsahovat životopis se seznamem publikací a motivační dopis s přehledem předešlých výzkumných aktivit a dvěma kontakty pro poskytnutí případných doporučení. Plynulost v anglickém jazyce je nutná Organizovanost, motivace, schopnost řešení problémů, výborné komunikační dovednosti, orientace na detail Schopnost pracovat samostatně, řídit vědecký tým, týmový hráč Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou

vedoucí vývojové laboratoře
Lohmann & Rauscher, s.r.o.
Vyškov, Slavkov u Brna, Bučovická, 256, 1 2
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2017-01-01
Co Vás na pracovní pozici bude očekávat: • vedení a odpovědnost za vývojovou laboratoř • mikrobiologické zkoušky pro charakterizaci antimikrobiálních přípravků • fyzikální zkoušky pro charakterizaci textilních výrobků • vývoj metod a systémů v souladu s předpisy • koordinace s ostatními vývojovými laboratořemi - Rakousko, Německo • plánování a realizace validace Co by Vám nemělo chybět: • VŠ vzdělání mikrobiologického směru • zkušenosti s vedením kolektivu a v oblasti projektového managmentu • znalost právních a příslušných předpisů • znalost MS Office • pokročilá znalost AJ nebo NJ slovem i písmem • schopnost týmové práce • odpovědnost, odbornost • komunikativnost, pečlivost, samostatnost Co Vám můžeme nabídnout: • zázemí prosperující mezinárodní společnosti • pracovní poměr na dobu neurčitou • zajímavou a perspektivní práci • možnost osobního rozvoje v rámci L&R Academy • nástup možný ihned nebo dohodou • 3 dny dovolené navíc • dotované stravování • firemní akce a benefity

laborant/ka
Brno-město, Brno, Palackého třída, 1946, 612 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18100 - 0
Svůj životopis a kontakt prosím zasílejte na e-mail: koziskovad@vfu.cz, Dita Kožíšková, tel. 541562771 VFU Brno přijme laborantku na celý úvazek. Nástup možný ihned. Náplň práce: laboratorní stanovení, příprava praktické výuky, administrativní a provozní činnost Požadujeme: " vzdělání SŠ (chemické, zdravotní, veterinární apod.), praxe v laboratoři vítána " samostatnost a aktivní přístup při plnění úkolů " dobré komunikační a organizační schopnosti, zodpovědnost " znalost MS Office " řidičský průkaz sk.B

ODBORNÝ/-Á PRACOVNÍK/-CE - ODD. FAKTORŮ PROSTŘEDÍ
Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem
Hradec Králové, Hradec Králové, Jana Černého, 361, 503 41
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17680 - 31160
Od: 2016-09-01
ODBORNÝ/-Á PRACOVNÍK/-CE - ODD. FAKTORŮ PROSTŘEDÍ - PP na dobu určitou 6 měsíců s možným následným prodloužením - Náplň práce: měření fyzikálních faktorů (hluk, osvětlení, mikroklim. podmínky), prašnosti a chem. škodlivin na pracovištích a v komunálním prostředí i mimo kl. prac. dobu (včetně noční práce), příprava a výběr měřících míst, zpracování výsledků měření - Požadujeme: VŠ technického zaměření; praxe v laboratoři výhodou (zkušenosti s analýzami, měření na lab. přístrojích); základní znalost anglického jazyka; dobrá znalost práce na PC, organizační schopnosti, samostatnost, flexibilita, ŘP sk. B - Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, 2 sick days - V případě zájmu zašlete životopis na e-mail: veronika.klouckova@zuusti.cz