Biolog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Hasič, Choreograf, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Psychoterapeut, Dermatolog, Ekolog, Meteorolog, Školník, Anesteziolog, Dramaturg, Architekt, Farmaceut, Dirigent, Fyzioterapeut, Ergonom, Osvětlovač, Psycholog,


Práce v ČR

Biolog

Biolog je, obdobně jako například farmaceut, vysoce specializovaný a výzkumný pracovník. Podmínkou výkonu této vědecké profese je vysokoškolské vzdělání z oboru biologie, mikrobiologie či biotechnologie. Po absolvování těchto oborů lze získat magisterský, případně doktorský titul.

Biolog musí být nejen vzdělaný, ale také velice samostatný a pečlivý pracovník. Obvykle mívá biolog koncepční přístup a schopnost organizace práce na vysoké úrovni.

Biolog, jak již bylo řečeno, je výzkumný pracovník, který se zabývá zkoumáním a studiem živých organismů, jejich struktur a vzájemnými vztahy mezi nimi. Tento vědecký pracovník zkoumá nejen biologické, ale i chemické procesy a děje, které v těchto organismech probíhají. Biolog může mimo práce v laboratoři provádět rovněž terénní výzkumy a také provádět analýzu stavu životního prostředí ve vybraných lokalitách.

Biolog rovněž diagnostikuje nemoci zkoumaných organismů, zjišťuje procesy nemoci, případně účinky léčebných substancí na napadené organismy a tím napomáhá k vývoji nových léků na zákeřné a neléčitelné choroby.

Náplní jeho práce je kromě výzkumu a pozorování také zaznamenávání výsledků, zpráv a analýz. Na základě těchto záznamů pak může publikovat studie a výsledky svých výzkumů.

Biolog musí mít nejen odpovídající vzdělání, ale musí být schopen a ochoten se neustále vzdělávat. Neměl by mít výrazné zrakové obtíže, jelikož při pozorování je dobrý zrak klíčový. Biolog musí být velice manuálně zručný a nesmí mít poruchy jemné motoriky ani trpět na třas rukou, případně záchvatovité stavy. Biologové bývají vysoce ukáznění pracovníci s velkým smyslem pro povinnost.

Biolog pracuje v prostředí laboratoří, kde bývá často až sterilní čistota. Přesto však tento výzkumník přichází do styku často i s velice nebezpečnými organismy, je proto nutné používat předepsané ochranné pomůcky a dodržovat bezpečnostní pokyny.

Biologové, jakožto výzkumní pracovníci, nebývají omezeni osmihodinovou pracovní dobou. Často pracují nad rámec své pracovní doby dle zadání úkolů a výzkumu.

Ke své práci využívají biologové mikroskopy, petriho misky, zkumavky, kapátka, pinzety a laboratorní a měřicí techniku. Pro zaznamenávání výsledků a procesů pak využívají běžnou kancelářskou techniku.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Biolog volná místa

Androlog/ Junior embryolog
REPROMEDA s.r.o.
Brno-město, Brno, Studentská, 812, 625 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2018-06-01
Požadované dovednosti: " Pokročilé znalosti biologie a genetiky " Předpoklady pro práci v laboratoři " Praxe v laboratoři výhodou " Schopnost pracovat v týmu " Pečlivost " Loajálnost " Spolehlivost " Diskrétnost " Odolnost vůči stresu " Znalost AJ podmínkou " Výborná znalost práce na PC (MS Office) " Manipulace s lidskými tkáněmi a buňkami " Odběr a zpracování lidských oocytů a embryí " Zpracování a kryokonzervace spermií

Laborant/ka
Českomoravská společnost chovatelů, a.s.
Brno-město, Brno, Popelova, 531, 620 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2018-11-20
Českomoravská společnost chovatelů, a.s. přijme pro pracoviště Laboratoř pro rozbor mléka-středisko KU - Popelova 53, Brno - Tuřany laboranta - laborantku Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek Pracovní úvazek 37,5 hod. týdně Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva Nástup: dohodou - možný IHNED Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování možná doba neurčitá Mzda: po zapracování a tříměsíční zkušební době od 20 000,- Kč + osobní ohodnocení dle znalostí, zkušeností a pracovního nasazení Pracovní náplň: Přejímka a příprava vzorků k rozborům, rozbory vzorků mléka přístrojovou technikou s PC, příprava a expedice vzorkovnic k zákazníkům Požadujeme: Min. ÚS s maturitou, výhodou je vzdělání zemědělského, veterinárního nebo potravinářského směru. Základy znalosti práce s počítačem. Praxe v oboru výhodou. Nabízíme: - 5 týdnů dovolené - odpovídající finanční ohodnocení - možnost zaškolení, podpora vzdělávání a odborného růstu - mimořádné odměny a benefity - penzijní a životní pojištění - příspěvek na stravování - možnost čerpání výhod sociálního fondu Kontakt: Švehlová - 257 896 432 svehlova@cmsch.cz MVDr. Urban - 545 21 91 43 urban@cmsch.cz

Mikrobiolog
Schicht s.r.o.
Olomouc, Olomouc, Hněvotínská, 711, 779 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 25000
Od: 2016-11-02
Požadujeme: Znalost AJ, ochota pracovat přesčas, schopnost pracovat pečlivě a samostatně, znalost práce na PC, praxe v mikrobiologické laboratoři výhodou. Klíčové úkoly: Kontrola vstupních surovin, polotovarů, finálních výrobků kosmetiky kontrola zařízení, vody, ovzduší a pracovníků. Zpracovávání a zavádění nových zkušebních metod, ověřování zavedených metod, spolupráce při zavádění preventivních nápravných opatření. Nabízíme: práci v zajímavém portfoliu výrobků, odpovídající finanční ohodnocení, spolupráci se silným zahraničním partnerem, příspěvek na penzijní připojištění a stravování, týden dovolené navíc. Své životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email!

Technický/á asistent/ka výzkumu
AbCheck s.r.o.
Plzeň-město, Plzeň, Teslova, 1202, 301 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2017-10-01
Požadujeme: - vzdělání v oblasti biologický/zdravotnický asistent, bakalář v oblasti biologie, biochemie nebo biotechnologie - praktické zkušenosti v molekulární biologiei, zejména s klonováním genů pro expresi rekombinantních proteinů a transformaci hostitelských buněk výhodou - zkušenosti s buněčnými kulturami, purifikací proteinů nebo analýzou proteinů výhodou - smysl pro zodpovědnost vůči experimentální práci, týmu a cílům AbChecku - schopnost přizpůsobit se jakzykovým požadavkům (angličtina) Nabízíme: stravenky, indispoziční volno, občerstvení na pracovišti, školení

LABORANT/KA
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Brno-město, Brno, Palackého třída, 1947, 612 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 16500 - 0
Od: 2017-12-01
Nabídky vč. profesního životopisu prosím zasílejte na e-mail: koziskovad@vfu.cz, Dita Kožíšková, tel. 541 562 771 Ústav ochrany zvířat, welfare a etologie, Fakulta hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Palackého 1946/3, 612 42 Brno PŘIJME LABORANTKU " pracovní úvazek 40 h/týden " jako zástup za rodičovskou dovolenou " nástup možný ihned Náplň práce: " laboratorní práce s využitím přístrojové techniky " příprava vzorků pro měření, analýzu " podíl na přípravě praktické výuky studentů a výzkumné činnosti ústavu " péče o laboratorní vybavení a zařízení provozů souvisejících Požadavky: " vzdělání v oboru chemie " řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič) " spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost Nabízíme: " platové ohodnocení dle mzdového předpisu " 30 dnů dovolené " stravenky " kultivované univerzitní prostředí

Biolog/žka
NetArt Group s.r.o.
Ostrava-město, Ostrava, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 14000 - 19000
Od: 2018-02-01
ZamK Pracoviště: Ostrava - centrum Kontakt ososbně po předchozí tel. domluvě. Volat od 10 do18 hod. na č. 222 360 087, příp. pište na e-mail: volnamista@net-art.cz Uchazeč/ka o pozici Biolog/žka musí mít vysokoškoské vzdělání v oboru biologie nebo biochemie, a praxi v oboru nejméně 1 rok. Je požadovaná jazyková znalost ruštiny, češtiny a angličtiny na úrovni aktivní komunikace. Požadovaná je také pokročilá dovednost práce s počítačem, t.z. znalost základních počítačových programů pro práci s textem a grafikou, dále schopnost rychle nalézt informace z internetových zdrojů a práce se softwarem pro zpracování statistických dat. Minimální požadovaná znalost programovacích jazyků používaných pro statistické zpracování dat je základní úroveň. ŘP je výhodou. Zaměstnanecké výhody: Stravenky.

Staff Scientist
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Brno-město, Brno, Pekařská, 664, 602 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 30000
Od: 2018-05-15
První kontakt e-mailem Místo výkonu práce: Pekařská 53, 656 91 Brno-střed Požadavky: Magisterské vzděláni v oboru buněčné biologie/fyziologie/biochemie/molekulární biologie/imunologie nebo příbuzné oblasti (titul Mgr./MSc./Ing. nebo ekvivalent) Uchazeče prosíme o zaslání žádosti a dokumentů v anglickém jazyce. Žádost by měla obsahovat životopis se seznamem publikací a motivační dopis s přehledem předešlých výzkumných aktivit a dvěma kontakty pro poskytnutí případných doporučení. Plynulost v anglickém jazyce je nutná Organizovanost, motivace, schopnost řešení problémů, výborné komunikační dovednosti, orientace na detail Schopnost pracovat samostatně, řídit vědecký tým, týmový hráč Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou

SENIOR/KA MIKROBIOLOG/ŽKA
Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.
Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Fibichova, 143, 566 01
Směny: Dvousměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2019-07-01
MÍSTO VÝKONU: Fibichova č.p. 143, Pražské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto NÁSTUP MOŽNÝ IHNED CO BUDE VAŠE PRÁCE? - provádět mikrobiologické zkoušky spojené se vstupní, mezioperační a výstupní kontrolou produktu, provádět monitoring prostředí - provádět mikrobiologické zkoušky stabilitních studií produktu - vzorkování vody - připravovat reagenční a odměrné roztoky pro potřeby laboratoře - vést řádnou dokumentaci o všech provedených odběrech a zkouškách - vést evidenci spotřebního materiálu pro mikrobiologickou laboratoř - vést evidenci referenčních a retenčních vzorků - spolupráce na zajištění chodu laboratoře - spolupráce při přípravě dokumentace CO NABÍZÍME? - zajímavá práce v moderní laboratoři - příjemný pracovní kolektiv - rozvoj praktických dovedností a odborných znalostí - balíček benefitů - Cafeteria - příspěvek na dopravu - příspěvek na stravování - stravenky - 5 týdnů dovolené - možnost dalšího vzdělávání

vzorkař/ka-odd. vzorkování
Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem
Hlavní město Praha, Praha, Jasmínová, 2905, 106 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 14040 - 24890
Od: 2017-10-10
Náplň práce: Provádění odběrů vzorků (pitná, bazénová, povrchová a odpadní voda, odpady, sedimenty, kaly, zeminy ap.) a zpracování dokumentace z těchto činností; terénní měření parametrů při odběru vzorků vod (teplota, pH, volný a celkový chlor, atd.); kontrola sterilizátorů; příp. zajišťování DDD (deratizace, dezinfekce a dezinsekce); komunikace se zákazníky, organizace a optimalizace práce v terénu. Požadavky na přijetí: analytické a organizační schopnosti, komunikativnost, flexibilita, fyzická zdatnost, praxe v oboru vítána