Autoklempíř

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Zootechnik, Uklízečka, Archeolog, Ekolog, Dermatolog, Psychoterapeut, Meteorolog, Anesteziolog, Školník, Dirigent, Architekt, Ergonom, Farmaceut, Dramaturg, Fyzioterapeut, Osvětlovač, Psycholog,


Práce v ČR

Autoklempíř

Autoklempíř, obdobně jako například automechanik, autoelektrikář nebo autočalouník, je řemeslník, který se zabývá odbornou prací v automobilovém průmyslu.

Pro výkon tohoto řemesla je nutné střední odborné vzdělání v oboru, zpravidla zakončené výučním listem. Zájemci o další studium si pak mohou ještě na střední škole dokončit maturitní zkoušku. Po dokončení vzdělání v oboru karosář (autoklempíř) je možné ihned se začít řemeslu věnovat.

Karosáři neboli autoklempíři, nacházejí uplatnění zpravidla v automobilových dílnách a servisech, nebo ve výrobnách automobilů a automobilových koncernech. Autoklempíř může být jak zaměstnanec, tak i osoba samostatně výdělečně činná. Aby však mohl být autoklempíř OSVČ je nutné splnit zákonem dané podmínky a získat živnostenský list.

Náplní práce vyučeného autoklempíře je mimo jiné oprava karoserií a skříní motorových vozidel a dále jejich mechanizmů a montáž jejich příslušenství a vybavení. Dále mohou karosáři montovat a seřizovat polohy pohyblivých částí a zasklívat okna motorových vozidel. Mezi další, avšak neméně důležité činnosti patří opravy a lakování karosérií a údržba nátěrů spodků vozidel. Ve výrobních závodech se uplatní při samotné výrobě karosérií a skříní všech druhů motorových vozidel.

Vzhledem k tomu, že karosář při výkonu své profese pracuje s velkým množstvím kovových materiálů, je nutné, aby měl svářečské zkoušky, které obvykle získává již při studiu na střední odborné škole. V případně nutnosti by se tedy vyučený karosář mohl uplatnit rovněž jako svářeč.

Autoklempíř, jak již bylo řečeno, pracuje v prostředí dílen, servisů nebo výroben motorových vozidel. Tyto provozy jsou obvykle velice hlučné, proto není toto povolání vhodné pro osoby s poruchami sluchu nebo chronickými bolestmi hlavy. Při výkonu své profese přichází autoklempíř často do styku s barvami a laky, což může neblaze působit na jeho zdravotní stav.

Profese autoklempíře vyžaduje zdravého a manuálně zručného člověka, který je schopen a ochoten pracovat rukama.

Autoklempíř pracuje obvykle po běžnou osmihodinovou pracovní dobu, výjimečně může pracovat na směny, což se obvykle týká spíše větších automobilových koncernů.

Při výkonu své profese používá karosář svářečskou techniku, barvy, laky, nanášecí techniku a další specifické stroje, nástroje a zařízení.

Požadované vzdělání: Střední odborné s výučním listem (maturitou)

Autoklempíř volná místa


ZLINER, s. r. o.
Zlín, Zlín, třída Tomáše Bati, 283, 763 02
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 24000 - 27000
Od: 2019-10-20
Náplň práce: montáž a demontáž částí motorových vozidel oprava karosérií zaváření, vyrovnávání a broušení karoserie kontrola geometrie karoserie spojování částí a dílů karoserie vykonávání oprav v rámci záručního a pozáručního servisu vozidel Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování příspěvek na penzijní nebo životní pojištění dovolená 25 dní

KAROSÁŘ
CB Auto a.s.
České Budějovice, České Budějovice, M. Horákové, 1477, 370 05
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2017-06-30
Pracovní náplní jsou opravy motor. vozidel - karosářská práce. Požadujeme: ŘP sk. B, praxe v oboru vítána, svářeč. průkaz., svědomitost, pečlivost, samostatnost, zodpovědnost. Mzda je složená z pevné složky a prémiové složky dle výkonů vždy celého odděl. Zaměstnanecké výhody: firemní oblečení, stravenky, školení u importéra vozů, firemní akce aj.

AUTOKLEMPÍŘ/-KA
Vladimír Vondra - autoopravna
Jičín, Hořice, Jeronýmova, 2073, 508 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 30000
Od: 2018-02-16
AUTOKLEMPÍŘ/-KA - pracoviště Jeronýmova 2073, 508 01 Hořice Hledáme zaměstnance na pozici autoklempíř - karosář. Požadujeme praxi v oboru. Jedna se o práci na 1 směnu , Po-Pá Výhody: zaměstnanecké stravenky Kontakt e-mailem: info@autoservisvondra.cz, tel. 602 114 753 nebo osobně v provozovně

Autoklempíř
DISPO Družstvo invalidů
Hlavní město Praha, Praha, Vrbova, 1503, 1 2
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 26000 - 30000
Od: 2016-12-01
Hledáme do autorizovaného servisu vyučeného klempíře. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Karosář
MIKONA AUTO s.r.o.
Zlín, Zlín, třída Tomáše Bati, 372, 763 02
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 35000
Od: 2018-04-01
Požadavky: ŘP, platný svářečský průkaz Výhody: stravenky

AUTOKLEMPÍŘ
Zdeněk Kučera - AUTOSPORT
Liberec, Liberec, Kunratická, 1145, 463 11
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 35000
Od: 2018-06-06
Lze i bez praxe, zkušenosti v oboru vítané, plat dle výkonu. V případě zájmu volejte nebo zašlete kontakt na kariera@autosport-kucera.cz


AUTO Hlaváček a.s.
Svitavy, Litomyšl, , 125, 570 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 0
Od: 2017-05-01
Autorizovaný servis přijme zručného karosáře osobních a užitkových vozidel. Požadujeme vyučení v oboru karosář/autoklempíř, ŘP sk.B, svářečský průkaz výhodou,morální a trestní bezúhonnost. Svůj strukturovaný životopis zašlete na e-mail: sula@hlavacek.cz., do předmětu zpávy uveďte: Karosář. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru

Autokarosář/ka - klempíř/ka
UNICAR, spol. s r.o.
Ostrava-město, Ostrava, Vítkovická, 2744, 702 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 17000 - 28000
Od: 2017-10-01
Místo výkonu práce: Vítkovická 2744/36, Moravská Ostrava V případě zájmu se dostavte osobně do sídla firmy Po-Pá od 9 do 16 hod., So od 9 do 11.30 hod., příp. pište na e-mail. Kvalifikace: Vyučení v oboru autokarosář - klempíř, popřípadě automechanik, praxe v oboru autokarosář alespoň 3 roky jako poslední zaměstnání, platný svářečský průkaz, (uchazeči s praxí na vozidlech škoda, audi , volkswagen mají přednost). Znalost práce na rovnací stolici. Další požadavky: ŘP sk. B, zájem o práci v uvedené profesi, dobrá pracovní morálka, trestní bezúhonnost. Pozn.: práce v úkolové mzdě s prémií a odměnou - možný hrubý výdělek min. 17.000,-Kč , max. 28.000,-Kč i více/měsíc v závislostí na zručnosti a dovednosti. Zaměstnanecké výhody: Závodní stravování.


ZLINER, s. r. o.
Zlín, Zlín, třída Tomáše Bati, 283, 763 02
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 35000
Od: 2018-01-02
Náplň práce: servis a opravy vozidel v rámci záručního a pozáručního servisu Požadujeme: výuční list se zaměřením automechanik, autoelektrikář nebo diagnostik praxe v oboru min. 2 roky technická znalost automobilů, technických norem ŘP sk. C, D výhodou manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, samostatnost vysoké pracovní nasazení časová flexibilita Nabízíme: stabilní práci v prosperující firmě odpovídající platové ohodnocení od 20 000Kč v závislosti na vykonávané práci a výkonnostní odměny místo výkonu práce: Zlín jednosměnný provoz příspěvek na stravování příspěvek na penzijní nebo životní pojištění dovolená 25 dní zasílejte životopis na email: personalista@zliner.cz