Auditor

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Stavbyvedoucí, Letuška / Steward, Choreograf, Hasič, Ekolog, Dirigent, Fyzioterapeut, Dermatolog, Archeolog, Architekt, Psycholog, Ergonom, Osvětlovač, Meteorolog, Zedník, Zootechnik, Farmaceut, Zvukař, Zlatník / klenotník, Podlahář, Hygienik,


Práce v ČR

Auditor

Pro tuto pozici je vysokoškolské vzdělání v ekonomickém, případně technickém či právnickém směru se zaměřením na ekonomiku naprosto klíčové. Pokud má auditor právnické vzdělání, může po dokončení advokátních zkoušek pracovat též jako právník. S právnickým vzděláním je však nutné vystudovat ještě ekonomické minimum. Dokončením vysoké školy však cesta k tomuto povolání ani zdaleka nekončí. Dále je totiž nutné získat takzvané auditorské zkoušky, které ale může jedinec skládat až poté, co získal kvalifikaci účetní znalec a následně pracoval alespoň dva roky jako takzvaný asistent auditora. Pokud chce někdo vykonávat pozici asistent auditora, bez ambicí stát se jednou samostatným auditorem, nemusí být vysokoškolsky vzdělán, postačí mu středoškolské vzdělání ekonomického směru, ale podmínkou pro výkon tohoto zaměstnání je minimálně pětiletá praxe v účetnictví. Asistent auditora pracuje pod dohledem zkušeného profesionála, který za odvedený audit zodpovídá.

Náplní práce auditora je především kontrola správného vedení firemního účetnictví. Ověřuje správnost účetních uzávěrek a kontroluje všeobecně závazné normy a právní předpisy. Dále sestavuje takzvaný interní a externí audit. Audit je přezkoumání určitých dokumentů, účetnictví, činností a informací (vnitropodnikových, externích) a má za cíl prověřit jejich platnost a spolehlivost. Výsledkem takového auditu je následně auditorská zpráva, kterou má auditor za úkol sestavit a odevzdat.

Pracovními nástroji auditora jsou především počítač s vybraným účetním programem a dalším potřebným software a dále pak složky s účetními dokumenty, jakými jsou faktury, objednávky, výpisy z firemních účtů a tak dále. Orientace v účetnictví a novelách zákonů je pro něj klíčová. Auditor povětšinou pracuje v kanceláři, ale není výjimkou i tzv. homeoffice, tedy práce z domova.

Auditor pracuje velice systematicky a musí být maximálně soustředěný, protože nejde jen o práci s čísly, ale především o firemní finance.

Pozice auditora je zodpovědná a nepřipouští žádné chyby. Auditor je nezávislá osoba, která není ve firmě, kde audit provádí většinou nijak zainteresována. Jedná se o vysoce odbornou činnost vyžadující zcela specifické znalosti ekonomického směru.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Auditor volná místa

V současnosti pro pracovní pozici Auditor nenabízíme žádná volná místa, zkuste to později.