Astronom

Vyberte kraj

Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Psycholog, Zedník, Archeolog, Hygienik, Dirigent, Fyzioterapeut, Architekt, Farmaceut, Dermatolog, Psychiatr, Auditor, Celník, Zlatník / klenotník, Osvětlovač, Exekutor, Veterinární lékař, Seřizovač CNC,

Práce v ČR

Astronom

Astronom je vědec, stejně jako například biolog, geolog, nebo antropolog. Základním požadavkem pro výkon této profese je vysokoškolské vzdělání v oboru fyzika se specializací na astronomii. Studium je vzhledem k vyučovaným předmětům i praxi velice náročné a dokončí jej většinou jen zlomek těch, jež se ke studiu zapíší.

Náplní práce vystudovaného astronoma je pozorování a výzkum veškerých vesmírných těles a jejich pohybu v čase a prostoru. Věnuje se zkoumání galaxií a dalších dějů, jež probíhají či probíhaly ve vesmíru. Veškerá svá pozorování pečlivě zaznamenává a vyhodnocuje. Může se věnovat též vydávání vědeckých publikací či textů.

Díky svým výzkumům jsou astronomové schopni vytvářet prognózy vývoje vesmíru a pohybu vesmírných těles a dokáží tak upozorňovat na možná nebezpečí či blížící se vesmírné jevy. Mohou pracovat jako odborní konzultanti v pořadech zabývajících se astronomickou tématikou či kosmonautikou.

Naprosto klíčové jsou pro astronoma znalosti z oborů, jako je matematika, fyzika a samozřejmě astronomie.

Astronomové jsou zpravidla zaměstnanci vědeckých institucí. Astronomie není obor, kterému by bylo příliš reálné věnovat se jako OSVČ. Jako zaměstnanci mají astronomové pracovní podmínky jasně dané pracovní smlouvou, tedy i mzdu a počet pracovních hodin týdně.

Práce astronoma probíhá v observatořích, kde dochází k pozorování vesmíru a jeho těles. Další části své práce se může astronom věnovat v kanceláři nebo v domácí pracovně. Zde může vyhodnocovat své poznatky, nebo se věnovat studiu či publikační činnosti.

Část astronomů může po dokončení vysokoškolského studia zůstat na fakultě v podobě vysokoškolského pedagoga a věnovat se předávání znalostí dalším generacím.

Astronomové pracují s hvězdářskými dalekohledy a výpočetní technikou. Mohou využívat mnohé další specifické moderní přístroje určené k pozorování či zaznamenávání vesmírných těles a jejich pohybu.

Astronomové by měli být především pečliví a houževnatí odborníci, se smyslem pro povinnost a samostatnou práci. Toto povolání není vhodné pro osoby trpící zrakovými obtížemi či poruchami pozornosti.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Astronom volná místa

VÝVOJOVÝ SPECIALISTA - OPTIK
SQS Vláknová optika a.s.
Jičín, Nová Paka, Komenského, 304, 509 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 35000
Od: 2017-09-01
Náplň práce: • výzkum, vývoj, návrh a realizace optických a optoelektronických sestav dle zadané specifikace • simulace funkce prototypů • práce se SW Zemax, Oslo apod. Požadavky: • VŠ vzdělání technického zaměření – vhodné pro absolventy (poskytneme komplexní zaškolení) • znalost anglického jazyka (čtení manuálů, psaní vývojových zpráv apod.) • pečlivost a samostatnost, schopnost pracovat v týmu Nabízíme: • zázemí stabilní české výrobní a vývojové společnosti, přístup ke špičkovým technologiím • pracovní smlouvu na dobu neurčitou • nástup možný ihned nebo dle dohody, pružná pracovní doba • nadstandardní smluvní mzdu i pro čerstvé absolventy • mobilní telefon, zajištění ubytování • systém benefitů a odměn (příspěvek zaměstnavatele na stravování, jazykové kurzy, odměny za fond pracovní doby, za doporučení nového zaměstnance a další) V případě zájmu o uvedenou pozici nám zašlete svůj strukturovaný životopis. Kontakt na personální oddělení: personal@sqs-fiber.cz, tel. 493 765 381.

INŽENÝR OPTIKY R&D
MWB RECRUITMENT LIMITED, organizační složka
, , , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 25000 - 0
Od: 2016-03-01
MÍSTO VÝKONU PRÁCE-Šenov u Nového Jičína NÁPLŇ PRÁCE: -Design nových optických návrhů osvětlení vozů v kooperaci s celým týmem -Práce se programy CAD, modelovacích a vizualizačních systémů ve 3D, CAE nástrojů (Catia V5, Blender, LightTools) -Kooperace s designéry a uplatnění inovativních technických řešení návrhů -Účast na designu osvětlení koncepční ch vozů pro světové autosalony -Sladění vyhotovení prototypů a jejich technického otestování na zkušebních vzorech -Účast na vývoji a uvedení nových optických technologií -Sledování vývoje v oboru, účast na tvorbě patentů POŽADUJEME: -VŠ technického směru (optika, fyzika, optoelektronika - výhodou) -Zkušenost s 3D modelováním nebo CAD programy (Catia, Inventor, SolidWorks, Autodesk Inventor, Rhinoceros aj.) -Znalost AJ na mírně pokročilé úrovni, NJ – výhodou -Řidičský průkaz sk. B (ochota cestovat) NABÍZÍME: -Zázemí silné mezinárodní společnosti -Práce na zajímavých projektech -Motivující finanční ohodnocení (variabilní bonusový systém) -Flexibilní pracovní doba -Vzdělávání (odborné, jazykové, manažerské) -Další benefity (příspěvek na životní a penzijní připojištění, dopravné, stravné, relokační balíček, 5 týdnů dovolené, aj.)

INŽENÝR(-KA) OPTIKY
, , , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 30000 - 0
MÍSTO VÝKONU PRÁCE-Šenov u Nového Jičína NÁPLŇ PRÁCE: -Návrh optických funkcí výrobků světelné techniky s využitím programů CAD -Zodpovědnost za fotometrickou kvalitu daného výrobku -Spolupráce při vyhodnocování a udržování optické kvality výrobků -Řešení operativních úkolů dle požadavků zákazníka -Podílení se na přípravě kalkulací nových výrobků -Prezentace produktů u zákazníka -Stanovení výše nákladů potřebných na vývoj výrobku -Projednávání technických problémů projektů se zákazníky a dodavateli -Tvorba technické dokumentace výrobku -Dle potřeby vedení malého týmu POŽADUJEME: -VŠ technického směru (fyzika, optika, optoelektronika) -Povědomí o problematice optiky, znalost fyzikálních vlastností a zákonů světla -Znalost 3D programů (Catia, Pro Engineer, Inventor atd.), LightTools - výhodou -AJ – komunikativní úroveň (min. B2) -Řidičský průkaz sk. B (ochota cestovat) NABÍZÍME: -Zázemí silné mezinárodní společnosti -Práce na zajímavých projektech -Motivující finanční ohodnocení (variabilní bonusový systém) -Flexibilní pracovní doba -Vzdělávání (odborné, jazykové, manažerské) -Další benefity (příspěvek na životní a penzijní připojištění, dopravné, stravné, relokační balíček, 5 týdnů dovolené, aj.)

Specialisté aplikované optiky
ROBE lighting s. r. o.
Vsetín, Valašské Meziříčí, Palackého, 416, 757 01
Od: 2016-07-01
ROBE lighting s. r. o. – přední světový výrobce profesionální světelné techniky pro koncerty, divadla, TV studia, výstavy, eventy a architektonické osvětlení – hledá vhodného kandidáta na pozici Specialista aplikované optiky Náplň práce • Návrhy a výpočty optických soustav • Simulace optických soustav • Dokumentace a prezentace výsledků Požadujeme • VŠ vzdělání technického/přírodovědného směru (zaměření optika, popř. matematika/fyzika) • Praxe v navrhování optických systémů výhodou • Zkušenosti s metodami optického zpracování informace a výpočetními metodami a algoritmy užívanými v systémové a digitální optice • Základní znalost anglického jazyka • Velmi dobré komunikační a organizační schopnosti • Velmi dobrá znalost práce na PC • Orientace v návrhových systémech pro výpočty optických systémů výhodou Nabízíme • Zázemí stabilní mezinárodní společnosti • Motivující finanční ohodnocení • Firemní benefity • Nástup ihned Nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte na adresu personalni@robe.cz

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.
Brno-město, Brno, Libušina třída, 863, 623 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 38000 - 39000
Od: 2014-04-01
Požadované dovednosti " VŠ vzdělání (fyzikální, materiálové inženýrství) " Min. 8 let praxe v oboru FIB-SEM podmínkou " Zkušenosti s technikami AFM, EDX, CL výhodou " Anglický jazyk, Ruský jazyk Poznámka k volnému místu: místo vhodné pro držitele modré karty Kontakt je možný každé pondělí a středu od 9 do 10 hodinu na telefonické lince 246 043 156.