Architekt

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Dirigent, Psycholog, Fyzioterapeut, Zedník, Architekt, Archeolog, Dermatolog, Hygienik, Farmaceut, Osvětlovač, Ergonom, Psychiatr, Auditor, Zlatník / klenotník, Celník, Veterinární lékař, Exekutor,


Práce v ČR

Architekt

Pro výkon tohoto povolání je vysokoškolský titul v oboru architektury podmínkou. Architekti jsou zpravidla kreativní, výtvarně nadaní lidé s výbornou prostorovou představivostí. Architekti se věnují nejen projektování budov a staveb, ale rovněž existují takzvaní zahradní architekti, kteří se specializují na návrhy a nákresy zahrad a parků. Zahradní architekti mohou při výkonu své profese spolupracovat i s arboristy, jakožto specialisty na výsadbu, úpravu a ochranu dřevin.

Architekti se uplatňují také jako stále oblíbenější bytoví designeři, přičemž náplní jejich práce je v tomto případě navrhnout a zařídit svému klientovi interiér na míru.

Architektura jako obor studia má obrovskou budoucnost a její absolventi mají vysoké šance uplatnění, ať již jako živnostníci, či jako zaměstnanci stavebních společností. Při výkonu své profese spolupracují architekti se stavbyvedoucími a ti potom zadávají pracovní úkoly zedníkům.

Architekt ovládá předměty jako je technické kreslení, ekologie, demografie, ekonomika a další.

Náplní práce architekta jsou návrhy a nákresy obytných i neobytných budov a staveb, sportovních areálů, zahrad a veřejných prostranství, dále zajišťuje dohled a dozor nad realizací projektu a spolupracuje s investorem stavby.

Neméně důležité jsou pak činnosti jako zpracování podkladů pro územní plánování nebo zpracování dokumentace o vlivu navrhovaných staveb na životní prostředí, což mohou konzultovat s ekology.

Pracovními nástroji architekta jsou počítače se speciálními programy, kancelářská a komunikační technika, papíry, tužky a rýsovací potřeby a dále pak měřicí technika.

Místem výkonu práce architekta je kancelář (projekční), ale rovněž pracuje i v terénu při zaměřování stavby a následném dozoru nad provedením stavby. Rovněž může jednat s úředníky ve věci povolení stavby a s ochránci životního prostředí.

I z těchto důvodů by měl architekt umět jednat a mluvit s lidmi a mít příjemné vystupování. Architekti pracují s přesností na milimetry. Jeden milimetr na papíře může znamenat i metr ve skutečnosti. Architekt si nemůže dovolit nepřesnosti ve výpočtu a rýsování. Většinou se jedná o perfekcionistu, který dokáže převést váš sen o bydlení ve skutečnost.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Architekt volná místa

ARCHITEKT/KA - PROJEKTANT/KA
BITTNER architects s.r.o.
Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Fr. Kupky, 325, 518 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 6000 - 0
Od: 2017-04-01
DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE Kontakt zasláním životopisu na e-mail jana.bittners@seznam.cz nebo telefonicky. - VŠ - znalost AutoCad - spolupráce na projektech od interiérů po územní studie - tvorba kvalitních vizualizací - práce cca 3 dny v týdnu.

Architekti
COPLAN Projekt s.r.o.
Hlavní město Praha, Praha, Jetelová, 3255, 106 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 18000 - 28000
Od: 2017-04-24
MV: Jetelová 3255/9a,106 00 Praha 10-Záběhlice Kontakt: Frontzová Věra, tel.: 244 463 483, e-mail: vera.frontzova@coplan.cz Požadavky: - znalost AutoCADu (nebo jiného CAD systému) - znalost BIM (Revit Architecture nebo jiný BIM software) - anglický / německý jazyk výhodou - samostatnost, zodpovědný přístup a spolehlivost, schopnost práce v týmu, zájem o architektonicko-stavební problematiku a chuť do práce Zaměstnanecké výhody: stravenky, dovolená 1 týden navíc, příspěvek na dopravu, odměny, příspěvky na ŽP a PP

HLAVNÍ INŽENÝR PROJEKTU/ARCHITEKT
DESIGN 4 - projekty staveb, s.r.o.
Semily, Turnov, Trávnice, 902, 511 01
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 35000 - 50000
Od: 2016-10-07
Společnost zabývající se projektovou a inženýrskou přípravou staveb hledá kolegu/ni pro pracoviště Turnov - HLAVNÍ INŽENÝR PROJEKTU/ARCHITEKT. Náplň práce: převzetí zadání zakázky od jednatele společnosti, projednávání s investorem, vedení týmu projektantů interních a externích, zpracovávání jednotlivých stupňů projektových dokumentací, zpracovávání investičních záměrů, srovnávacích studií a studií. Požadavky: VŠ stavebního zaměření (autorizovaný inženýr pro pozemní stavby výhodou) nebo VŠ architektura (autorizovaný architekt výhodou), znalost AutoCAD nebo obdobného programu, řidičský průkaz B, aktivní přístup k práci, samostatnost a zodpovědnost, schopnost týmové práce. Nabízíme: zajímavou práci při řešení významných staveb, příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv, možnost profesního růstu s dlouhodobou prosperitou, motivující finanční ohodnocení podle zkušeností a znalostí uchazeče, stravenky, telefon, automobil, byt v Turnově nebo Liberci. Nástup možný dle dohody. V případě, že naší nabídku cítíte jako výzvu k vlastní seberealizaci, zašlete své CV na email lechovsky@design4.cz. Uchazeči, kteří postoupí do II. kola, budou pozváni k osobnímu pohovoru.


VKM Solutions, SE
Hlavní město Praha, Praha, Hybernská, 1271, 110 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 19500 - 20000
Od: 2017-07-01
Místo výkonu práce : Praha 1 - Nové Město, Hybernská 1271/32 Způsob prvního kontaktu : e-mailem - info@moroz.cz Kontaktní osoba : JUDr. Taras Moroz Upřesňující informace : náplň práce stavebního architekta - zpracovává technické a umělecké návrhy dle zadání zaměstnavatele, řídí a kontroluje výstavbu, spolupracuje s objednateli a zákazníky, provádí jménem a na účet zaměstnavatele dohled nad výstavbou a koordinaci profesí. Výborná znalost programů CAD, BIM, 3D, Photoshop, CorelDraw. Požadovaná znalost ruštiny, ukrajinštiny, angličtiny.

PROJEKTANT - ARCHITEKT
T PROJEKT AED s.r.o.
Břeclav, Břeclav, Lanžhotská, 3448, 690 02
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 23000 - 0
Od: 2016-10-01
19.9.2016 - zpracování projektové dokumentace, návrhy staveb. VŠ v oboru (pozemní stavby, architektura), vhodné i pro absolventy, cizince, znalost práce v ARCHICAD, WORD, EXEL, PHOTO SHOP. Prac. doba 8.00 - 16.30 hod. KONTAKT: Tuček Pavel Ing., tel.: 774 030 330 Místo výkonu práce: Břeclav

Projektant, stavební inženýr, architekt, stavební architekt
Atelier Polách & Bravenec s.r.o.
Olomouc, Olomouc, Mahlerova, 240, 779 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 15000 - 25000
Od: 2016-11-01
Stavebnictví, projektant, stavební inženýr, stavební architekt, architekt. Zaměstnanecké výhody: Zvláštní prémie, stravenky. První kontakt možný POUZE mailem. Své profesní životopisy zasílejte na výše uvedenou emailovou adresu.

ARCHITEKT/KA
STUDIO DOLMEN s.r.o.
České Budějovice, České Budějovice, Novohradská, 745, 370 01
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 20000 - 0
Od: 2017-02-22
Architektonický atelier v ČB hledá architekta k trvalé spolupráci na projektech bytových, občanských a průmyslových staveb Požadujeme VŠ vzdělání, samostatnost, pečlivost, spolehlivost, komunikační a organizační schopnosti, ŘP"B", výbornou znalost práce na PC - AutoCad, MS Office, program pro 3D vizualizace Nabízíme pružnou pracovní dobu (možnost i zkráceného úvazku), práci v přátelském kolektivu a odpovídající finanční ohodnocení (bude upřesněno podle praxe) Nástup možný ihned. CV a reference na dosavadní práci zašlete na info@dolmengroup.cz

Architekt interiérů

Brno-město, Brno, , 0,
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 18000 - 30000
Od: 2016-07-01
Nabízíme kreativní a tvořivou práci v tvorbě interiérů a exteriérů firmy SZABO interier, pro pozici architekt / architektka, případně designér/ designérka. Jedná se o velmi komplexní práci, od velmi osobního přístupu v části zpracování návrhů přes tvorbu nabídek a následný dohled nad realizací ve stavební a interiérové části. Práce v příjemném kolektivu v příjemném pracovním prostředím. Požadujeme pozitivní vystupování, vysoké nasazení, produktivitu. Požadována znalost v programu AutoCAD, řidičský průkaz sk. B Zajímavá finanční odměna dle zapracování a obratu zakázek. Životopisy a portfolia prací posílejte na info@szabo-interier.cz www.szabo-interier.cz, facebook szabo interier

Architekt stavební
ROVAX, spol. s r.o.
Brno-město, Brno, Fryčajova, 18, 614 00
Směny: Jednosměnný provoz, Mzda (min-max): 20000 - 25000
Od: 2017-02-27
Do zavedené rodinné stavební firmy hledáme stavebního architekta, který do našeho zkušeného projekčního týmu přinese novou ispiraci pro návrhy moderních rodinných domků. Náplň práce: - architektonické studie rodinných domů - projektování v programu ARCHICAD, ARTLANTIS - komunikace s klienty od první poptávky po zhotovení architektonické studie - cenotvorba podle technicko-hospodářských ukazatelů - tvorba katalogových listů rodinných domů - spolupráce při tvorbě firemní identity Požadavky: - vysokoškolské vzdělání v oboru architektury - znalost software ARCHICAD - znalost KROS plus výhodou - kreativní přístup - loajalitu a flexibilitu - schopnost samostatné práce Nabízíme: - dlouhodobou práci v pracovním poměru na plný úvazek - kolektiv odborníků zavedené stavební firmy - platové ohodnocení 20 - 25 tis. Kč/měs Zájemci: zasílejte strukturovaný životopis příp. doplněný o ukázky své práce na emailovou adresu lenka.vasikova@rovax.cz do 20.2.2017