Antropolog

Hlavní stránka - Přidat poptávku - Kontakt
 
Vyberte kraj


Další profese:

Letuška / Steward, Stavbyvedoucí, Hasič, Ekolog, Psycholog, Zedník, Dirigent, Archeolog, Fyzioterapeut, Architekt, Hygienik, Dermatolog, Farmaceut, Psychiatr, Osvětlovač, Auditor, Zlatník / klenotník, Celník, Ergonom, Exekutor, Veterinární lékař,


Práce v ČR

Antropolog

Antropolog, je obdobně jako geolog, biolog, botanik nebo genetik považován za vědeckého pracovníka. Jakožto vědecký pracovník, musí být antropolog vysokoškolsky vzdělaný odborník.

Antropologie je vědním oborem, jež se zabývá studiem a zkoumáním vývoje člověka, jeho tělesné i duševní schránky a to napříč staletími i etniky. Věnuje se zkoumání vývoje lidského těla od narození až do smrti, tělesnou aktivitou zkoumaného objektu, dědičností, chorobami i samotným stárnutím lidského organismu. Antropolog dopomáhá k pochopení vývoje jednotlivců i celých populací napříč staletími. Zkoumá rovněž schopnost člověka přizpůsobit se různým podmínkám v různých koutech světa a historických obdobích. Antropolog zkoumá vývoj člověka od samých počátků jeho existence po současnost a vývoj jednotlivých ras a kultur.

Antropologové se mohou specializovat na antropologii biologickou či fyzickou, která se zabývá zkoumáním podstaty lidského těla, nebo antropologii kulturní či sociální, která se věnuje lidské činnosti a smýšlení.

Antropologové mohou na základě drobných kosterních úlomků nebo genetických materiálů utvářet obrazy o tělesné konstrukci a schopnostech lidí, jež žili před stovkami let. Často při svých výzkumech antropologové spolupracují s archeology, kteří zajišťují tento biologický materiál během svých vykopávek. Okrajově mohou též spolupracovat s genetiky, jakožto odborníky na dědičnost.

Výsledky vědecké antropologické činnosti mohou být využívány pro medicínské účely, lékařské účely, genetické výzkumy nebo policejní práci. Antropologové svou činnost často písemně i fotograficky dokumentují. Mezi antropology je také dost odborníků, kteří se věnují publikační činnosti či učitelství na vysokých či středních školách. Velké množství antropologů se věnuje práci v muzeu, kde vytváří a udržují muzejní sbírky a následně je uvádějí do expozice.

Antropologové, jak již bylo řečeno, pracují často v exteriéru za různých povětrnostních podmínek. Nemalou část pracovní doby pak tráví v laboratořích při zkoumání kosterních pozůstatků či jiného biologického materiálu, který se jim podařilo zajistit. Publikační činnost probíhá obvykle v prostředí kanceláří a pracoven.

Pracovní doba povětšinou nebývá omezena osmi hodinami, ale odvíjí se dle aktuálního výzkumu.

Antropologové jsou lidé precizní, s velkými znalostmi lidské rasy, genetiky, kultury a historie. Jsou nesmírně manuálně zruční a schopní samostatného výzkumu a organizace práce.

Pracovními nástroji jsou specializované přístroje a vybavení pro sběr biologických materiálů, laboratorní technika a sklo pro zkoumání vzorků, antropologický instrumentář, výpočetní technika, diagnostické nástroje a mnohé další.

Požadované vzdělání: Vysokoškolské

Antropolog volná místa

Výzkumný pracovník a projektové řízení
Milan ŠČASNÝ
Hlavní město Praha, Praha, V kolkovně, 910, 110 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 15000 - 20000
Od: 2015-08-01
Místo výkonu práce: V kolkovně č.p. 910/8 Staré Město 110 00 Praha 1 Task description • Support carrying out social scientific research on social and economic aspects of environmental issues • Contribute to preparation of scientific outputs, such as reports, conference papers and journal articles • Manage and coordinate research work in an international context • Support conducting a questionnaire survey in French and in English • Translate scientific documents from English into French Required education and experience • PhD degree in social sciences and humanities • 5 years of experience in management of scientific research, preferably on an environment-related topic • at least ten scientific outputs such as reports, conference papers, journal articles, books and book chapters Required skills • Ability to manage multiple projects at the same time and to deliver them on tight Schedule • Capacity to write and edit scientific reports and publications • good communication skills suitable for teamwork in an international collaborative environment • Written and oral skills as a native French speaker (preferred) and written and oral skills in English for advanced scientific communication • a very good understanding of the Canadian political and cultural context Kontakt: Dr. Milan Ščasný; mdubl@email.cz Místo výkonu práce: V Kolkovně 910/8, Praha 1 Úvazek 20 hod. týdně

Analytik/evaluátor
Fond dalšího vzdělávání
Hlavní město Praha, Praha, Na Maninách, 1043, 170 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 0
Od: 2017-04-01
Místo výkonu práce : hl. m. Praha Způsob prvního kontaktu : e-mailem - jitka.matouskova@fdv.cz Kontaktní osoba : paní Jitka Matoušková Upřesňující informace : Jsme Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV. Právě hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici: ANALYTIK/EVALUÁTOR pro účely realizace projektu "Dobrovolnictví ve veřejné správě" (registrační číslo projektu: CZ.03.3.X/0.0/0.0/15_018/0005458) Projekt Dobrovolnictví ve veřejné správě připravuje a ověřuje systém dobrovolnických programů v rámci veřejné správy jako inovačního nástroje informálního učení zaměstnanců, který zvyšuje efektivitu zapojené organizace, blahodárně působní na organizační kulturu a podporuje vzájemnou spolupráci. V rámci projektu budou nastavovány a realizovány dobrovolnické programy pro zaměstnance veřejné správy na míru každému zapojenému subjektu. Požadujeme: o vysokoškolské vzdělání ukončené nebo neukončené (v posledním ročníku magisterského studie nebo v doktorandském studiu) nejlépe v oboru sociologie, statistika, veřejná politika, ekonomie, antropologie apod. o Minimálně rok praxe v kvalitativním a/nebo kvantitativním výzkumu o Přehled a zkušenost s použitím kvantitativních metod sběru a analýzy dat (příprava dotazníku, sběr a třídění dat a jejich analýza) o Výhodou přehled a zkušenost s použitím kvalitativních metod sběru a analýzy dat (hloubkové rozhovory, fokusní skupiny, metody analýzy a vymezení problémů např. strom problémů, SWOT aj.) o Výhodou praxe či alespoň přehled ve statistické analýze experimentálních a kvaziexperimentálních dat z evaluací o Pokročilá znalost práce s SPSS o Prezentační dovednosti o Samostatnost, časová flexibilita, preciznost, analytické myšlení, konstruktivní řešení problémů, týmový duch o Práce s MS Office na výborné úrovni Náplň práce: o Spolupráce na procesní a dopadové evaluaci projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě o Příprava nástrojů sběru dat (dotazníky, scénáře pro rozhovory aj.) o Sběr dat (realizace rozhovorů, etnografický výzkum) o Analytická a statistická práce s daty o Interpretace dat a prezentace výsledků Nabízíme: o Hlavní pracovní poměru na dobu určitou (na plný i zkrácený úvazek), pracovní smlouvu na dobu trvání projektu (květen 2019) o Odpovídající a motivující mzdové ohodnocení (organizace nepodléhá nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě) o Možnost podílet se na realizaci zajímavého projektu podpořeného z fondů EU o Práci v příjemném kolektivu o Pružnou pracovní dobu o 5 týdnů dovolené o Indispoziční volno (tzv. sick days) o Stravenky o Pracoviště v Praze 7 - Holešovicích Nástup: 1. 4. 2017 nebo dle dohody Přihlášku do výběrového řízení obsahující strukturovaný profesní životopis (včetně kontaktních údajů) a motivační dopis zasílejte v elektronické podobě na adresu jitka.matouskova@fdv.cz (do předmětu uveďte "Analytik/evaluátor"), případně ji předložte v tištěné podobě na recepci FDV, a to nejpozději do 20. 3. 2017.

Výzkumný analytik junior
Fond dalšího vzdělávání
Hlavní město Praha, Praha, Na Maninách, 1043, 170 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 0
Od: 2017-04-01
Místo výkonu práce : hl.m. Praha Způsob prvního kontaktu : e-mailem - jindra.dienstbierova@fdv.cz Kontaktní osoba : paní Jindra Dienstbierová Upřesňující informace : zaměstnanecké výhody - možnost práce z domova Jsme Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV. Právě hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici VÝZKUMNÝ ANALYTIK JUNIOR pro účely realizace projektu "Podpora neformálních pečujících II." Požadujeme: " VŠ vzdělání (Bc., Mgr.) v oboru sociologie, veřejná a sociální politika, sociální práce, příp. v jiných oborech společenskovědního směru, " zkušenost s použitím kvalitativních a kvantitativních metod sběru a analýzy dat (příprava dotazníku, třídění a analýza dat, hloubkové rozhovory, fokusní skupiny, metody analýzy a tvorby politik např. strom problémů, SWOT aj.), " výborná schopnost komunikace, hezký písemný projev, " práce s MS Office na výborné úrovni, " znalost cizích jazyků výhodou, " zodpovědnost, samostatnost, pečlivost, analytické myšlení, týmového ducha, " nadšení do práce a chuť se učit, " pozitivní vztah k sociálním tématům. Náplň práce: " desk research českých a zahraničních zdrojů, " spolupráce na přípravě, realizaci a vyhodnocení výzkumných aktivit (příprava dotazníků, scénářů rozhovorů, vedení hloubkových rozhovorů, jejich přepis a vyhodnocení, tvorba analytické zprávy aj.), " spolupráce na přípravě a organizaci seminářů v krajích ČR, " komunikace a poskytování informací o aktivitách projektu dalším organizacím a jednotlivcům. Nabízíme: " pracovní smlouvu na dobu trvání projektu (květen 2019), " možnost podílet se na realizaci zajímavého projektu podpořeného z fondů EU, " odpovídající a motivující mzdové ohodnocení (organizace nepodléhá nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě), " pružnou pracovní dobu, " možnost využití práce z domova, " 5 týdnů dovolené, " indispoziční volno (tzv. sick days), " práci v příjemném kolektivu. Nástup: 1. 4. 2017 nebo dle dohody. Přihlášku do výběrového řízení obsahující strukturovaný profesní životopis (včetně kontaktních údajů) a krátký motivační dopis zasílejte v elektronické podobě na adresu jindra.dienstbierova@fdv.cz (do předmětu uveďte "Podpora neformálních pečujících II."), případně ji předložte v tištěné podobě na recepci FDV, a to nejpozději do 10. 3. 2017.

Komunitní koordinátor projektu Místa Zblízka
Fond dalšího vzdělávání
, , , 0,
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 0
Od: 2017-04-01
Místo výkonu práce : Ústecký a Karlovarský kraj Způsob prvního kontaktu : e-mailem - pavla.burgos@fdv.cz Kontaktní osoba : paní Pavla Burgos Upřesňující informace :

Výzkumný analytik senior
Fond dalšího vzdělávání
Hlavní město Praha, Praha, Na Maninách, 1043, 170 00
Směny: Pružná pracovní doba, Mzda (min-max): 30000 - 0
Od: 2017-04-01
Místo výkonu práce : hl.m. Praha Způsob prvního kontaktu : e-mailem - jindra.dienstbierova@fdv.cz Kontaktní osoba : paní Jindra Dienstbierová Upřesňující informace : zaměstnanecké výhody - možnost práce z domova Jsme Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV. Právě hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici VÝZKUMNÝ ANALYTIK SENIOR pro účely realizace projektů "Podpora neformálních pečujících II." a "Vzdělávání pracovníků v sociálních službách" Požadujeme: " VŠ vzdělání v oboru sociologie, příp. v jiných oborech společenskovědního směru, " min. 2 roky praxe v oblasti sociologického výzkumu, " zkušenost s přípravou a realizací sociologického kvantitativního šetření (tvorba dotazníku, sběr dat pomocí metod CAPI, PAPI, CAWI), " zkušenost s analýzou statistických dat a použitím pokročilých statistických metod, " znalost práce se statistickým softwarem (SPSS, R výhodou), " práce s MS Office na výborné úrovni, " samostatnost, preciznost, analytické myšlení, konstruktivní řešení problémů, " pozitivní vztah k sociálním tématům. Náplň práce: " Zodpovědnost za přípravu a realizaci šetření realizovaných v rámci projektů, " spolupráce s externím dodavatelem dat, " analytická a statistická práce s daty, " interpretace dat a prezentace výsledků. Nabízíme: " Pracovní smlouvu na dobu trvání projektů (květen 2019/ srpen 2020), " možnost podílet se na realizaci zajímavého projektu podpořeného z fondů EU, " odpovídající a motivující mzdové ohodnocení (organizace nepodléhá nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě), " pružnou pracovní dobu, " možnost využití práce z domova, " 5 týdnů dovolené, " indispoziční volno (tzv. sick days), " práci v příjemném kolektivu. Nástup: 1. 4. 2017 nebo dle dohody. Přihlášku do výběrového řízení obsahující strukturovaný profesní životopis (včetně kontaktních údajů) a krátký motivační dopis zasílejte v elektronické podobě na adresu jindra.dienstbierova@fdv.cz (do předmětu uveďte "Podpora neformálních pečujících II."), případně ji předložte v tištěné podobě na recepci FDV, a to nejpozději do 10. 3. 2017.